Ухвала
від 02.04.2020 по справі 401/646/20
СВІТЛОВОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 401/646/20

№ 1-кс/401/146/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" квітня 2020 р. Слідчий суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань клопотання слідчого СВ Світловодського ВП ГУНП в Кіровоградській області про арешт майна , -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшло клопотання слідчого Світловодського ВП ГУНП в Кіровоградській області, про накладення арешту на майно, в кримінальному провадженні № №12020120270000507 від 31.03.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-1 КК України, а саме: накласти арешт на майно у виді заборони відчужувати та розпоряджатися вантажним автомобілем типу «самоскид» марки «КАМАЗ», екскаватором-навантажувачем марки «JCB 4CX SITEMASTER».

Подане клопотання обґрунтовує тим, що 30.03.2020 до Світловодського ВП ГУНП в Кіровоградській області звернувся інспектор екологічної інспекції - ОСОБА_3 із заявою про те, що невідомі особи на нижньому б`єфі греблі Кременчуцької ГЕС заплави річки Дніпро поблизу СТ «Днепр-2» займаються незаконним видобутком ґрунтового покриву. Цього ж дня, в період часу з 17 години 00 хвилин по 17 годину 20 хвилин під час проведення огляду місця події на ділянці місцевості біля нижнього б`єфу греблі Кременчуцької ГЕС заплави річки Дніпро поблизу СТ «Днепр-2» міста Світловодськ Кіровоградської області було виявлено та вилучено наступне майно: вантажний автомобіль типу «самоскид» марки «КАМАЗ» червоного кольору із кузовом синього кольору реєстраційний номер НОМЕР_1 , екскаватор-навантажувач марки «JCB 4CX SITEMASTER» жовтого кольору реєстраційний номер НОМЕР_2 та свідоцтво про реєстрацію машини серія НОМЕР_3 .

Власником вантажного автомобіля марки «КАМАЗ» згідно витягу з інформаційної системи МВС є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Власником екскаватора-навантажувача марки «JCB 4CX SITEMASTER» є приватне підприємство «Авто-2002», яке розташоване за адресою: Полтавська область, місто Кременчук, вулиця Кропивницького, 32.

Санкція статті 239-1 КК України (незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель) передбачає конфіскацію знарядь і засобів заволодіння. Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

У даному випадку вантажний автомобіль типу «самоскид» марки «КАМАЗ» червоного кольору із кузовом синього кольору реєстраційний номер НОМЕР_1 , екскаватор-навантажувач марки «JCB 4CX SITEMASTER» жовтого кольору реєстраційний номер НОМЕР_2 та свідоцтво про реєстрацію машини серії НОМЕР_3 , з приводу яких внесене дане клопотання у повному обсязі відповідають критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, які встановлені для речових доказів у кримінальному провадженні, оскільки являються засобами вчинення даного злочину.

В судове засідання слідчий не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заву про розгляд клопотання без його участі. Клопотання підтримав.

Зважаючи на запровадження карантинних заходів, встановлені строки розгляду та на те, що неявка слідчого, особи у якої вилучено авто не є перешкодою для розгляду клопотання, розгляд клопотання здійснено без участі сторін.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України неприбуття слідчого у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

В судовому засіданні було встановлено, що органом досудового розслідування розпочате кримінальне провадження № 12020120270000507 від 31.03.2020 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-1 КК України.

Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку .

Крім того, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, а також, як механізм в подальшому, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. При цьому, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу (ч. 3 ст. 170 КПК України).

30.03.2020 року вилучені вантажний автомобільтипу «самоскид»марки «КАМАЗ», екскаватор-навантажувачмарки «JCB4CXSITEMASTER» в ході проведення огляду місця події було оглянуто та визнано згідно ст. 98 КПК України речовими доказами.

Відповідно до п.5 ч. 2 ст.173 КПК при вирішенні клопотання про арешт майна слідчий суддя повинен врахувати розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Враховуючи те, що слідчий суддя на цьому етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 167 КПК про те, що такий забезпечувальний захід триває до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тобто тимчасовість цього заходу обумовлюється його застосуванням без дозволу слідчого судді, який у разі позитивного вирішення питання про арешт майна по суті легітимізує його попереднє вилучення, чим забезпечується, зокрема, допустимість доказів, якщо вилучені предмети мають значення речових доказів у кримінальному провадженні.

Керуючись: ст. ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173, 175, 309, 310, 369 372, 392, 393, 395 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого Світловодського ВП ГУ НП в Кіровоградській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12020120270000507 від 31.03.2020 р. задовольнити.

Накласти арешт майно у виді заборони відчужувати та розпоряджатися:

- вантажнимавтомобілем типу «самоскид» марки «КАМАЗ» червоного кольору із кузовом синього кольору реєстраційний номер НОМЕР_1 , екскаватором-навантажувачем марки «JCB 4CX SITEMASTER» жовтого кольору реєстраційний номер НОМЕР_2 та свідоцтвом про реєстрацію машини серії НОМЕР_3 , яке вилучене в ході огляду місця події від 30.03.2020 року.

Вантажний автомобіль типу «самоскид» марки «КАМАЗ» червоного кольору із кузовом синього кольору реєстраційний номер НОМЕР_1 передати на відповідальне зберігання власнику ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Екскаватор-навантажувач марки «JCB 4CX SITEMASTER» жовтого кольору реєстраційний номер НОМЕР_2 та свідоцтво про реєстрацію машини серії НОМЕР_3 передати на відповідальне зберігання приватному підприємству «Авто-2002», яке розташоване за адресою: Полтавська область, місто Кременчук, вулиця Кропивницького, 32.

Ухвала суду про арешт майна виконується негайно, слідчим, прокурором, шляхом внесення відповідних відомостей до реєстру обтяжень рухомого майна, згідно п. 5, ч.1, ст. 37; ст. ст. 38, 39 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень»; утримання вказаного майна на зберіганні, забезпечивши його схоронність.

Копію ухвали направити слідчому, прокурору, приватному підприємству «Авто-2002», ОСОБА_4 .

На ухвалу суду протягом п`яти днів, безпосередньо в Кропивницький апеляційний суд може бути подана апеляційна скарга.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Слідчий суддя Світловодського міськрайонного суду

Кіровоградської області ОСОБА_1

СудСвітловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення02.04.2020
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу88567842
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —401/646/20

Ухвала від 09.10.2023

Кримінальне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Гармаш Т. І.

Ухвала від 14.06.2022

Кримінальне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Гармаш Т. І.

Ухвала від 06.10.2021

Кримінальне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Гармаш Т. І.

Ухвала від 17.12.2020

Кримінальне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Гармаш Т. І.

Ухвала від 02.04.2020

Кримінальне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Гармаш Т. І.

Ухвала від 01.04.2020

Кримінальне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Гармаш Т. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні