УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"03" квітня 2020 р. Справа № 906/327/20
Господарський суд Житомирської області у складі судді Тимошенка О.М.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія " Нафтогаз України"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Крігер Енергія"
про стягнення 5456,04 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Позивачем пред`явлено позов про стягнення на його користь з відповідача 5456,04грн., з яких: 5193,72грн. пені,262,32грн. 3% річних за несвоєчасне виконання умов договору купівлі-продажу природного газу №1113/15-ТЕ-10 від 05.12.14.
Позовна заява підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.
В тексті позовної заяви та в описі вкладення у цінний лист, який адресовано до Господарського суду Житомирської області, зазначено про додатки до позовної заяви, серед яких вказано про направлення до суду доказу сплати судового збору та документів на підтвердження повноваження представника позивача, однак згідно Акту №24/20 від 01.04.20, який складено спеціалістами канцелярії суду, під час розкриття конверта, надісланого АТ"НАК"Нафтогаз України" було виявлено відсутність додатків до позовної заяви, а саме: доказу сплати судового збору та документів на підтвердження повноважень представника позивача.
Відповідно до ст.164 ч.1 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем не виконано вказані вимоги закону.
Для усунення вказаних недоліків позивачу необхідно надати докази сплати судового збору в розмірі 2102,00 грн.
Позовна заява від імені Акціонерного товариства Національна акціонерна компанія " Нафтогаз України" підписана адвокатом Петрук Я.Ю. До позовної заяви не додано документів які б підтвердили повноваження предстаника позивача.
Відповідно до ст.56 ГПК України, юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до норми ч.2 ст.162 ГПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ст.164 ч.5 ГПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Згідно ст.60 ГПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Таким чином позовна заява подана без додержання вимог ст.164 ч.5 ГПК України.
Позивачу необхідно подати ордер адвоката, або довіреність на представника, або копію цієї довіреності, яка посвідчена особою, яка має на це право (керівником, нотаріусом, тощо).
Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення вказаних в цій ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Роз`яснити, що в разі не усунення вказаних в цій ухвалі недоліків позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Дата підписання 03.04.2020
Суддя Тимошенко О. М.
1- в справу
2- позивачу (рек. з повідом.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2020 |
Оприлюднено | 06.04.2020 |
Номер документу | 88571566 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Тимошенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні