УХВАЛА
30 березня 2020 року
м. Київ
справа № 619/1436/19
провадження № 61-4832ск20
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Червинської М. Є. (суддя-доповідач), Бурлаков С. Ю., Коротуна В. М.,
розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 , подану адвокатом Мироненком Станіславом Станіславовичем, на заочне рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 31 липня 2019 року та постанову Харківського апеляційного суду від 22 січня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Єніної Лариси Вікторівни, ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення про державну реєстрацію,
ВСТАНОВИВ :
У квітні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Єніної Л. В., ОСОБА_2 , у якому просив визнати незаконним та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень щодо реєстрації права власності на 20/100 частини в комплексі житлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 за ОСОБА_2 .
Заочним рішенням Дергачівського районного суду Харківської області від 31 липня 2019 року позов задоволено. Визнано незаконним та скасовано рішення про державну реєстрацію та їх обтяжень.
Постановою Харківського апеляційного суду від 22 січня 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 задоволено. Заочне рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 31 липня 2019 року скасовано та ухвалено нове рішення. У задоволенні позову ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Єніної Л. В., ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення про державну реєстрацію відмовлено. Вирішено питання про розподіл судових витрат
11 березня 2020 року засобами поштового зв`язку представник ОСОБА_1 - адвокат Мироненко С. С. подав до Верховного Суду касаційну скаргу на заочне рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 31 липня 2019 року та постанову Харківського апеляційного суду від 22 січня 2020 року, тобто після закінчення строку на касаційне оскарження, встановленого частиною першою статті 390 ЦПК України.
08 лютого 2020 року набрав чинності Закон України від 15 січня 2020 року № 460-IX Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ .
Згідно з частиною третьою статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
У клопотанні, доданому до касаційної скарги, представник ОСОБА_1 - адвокат Мироненко С. С. просить поновити строк на касаційне оскарження рішень судів попередніх інстанцій, посилаючись на отримання копії оскаржуваної постанови апеляційного суду лише 11 лютого 2020 року.
Частиною другою статті 390 ЦПК України передбачено, що учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Зважаючи на те, що строк на касаційне оскарження пропущено з поважних причин, оскільки без своєчасного отримання копії оскаржуваного судового рішення заявник позбавлений можливості як визначення необхідності подання касаційної скарги, так і підстав її подання, що є обов`язковим елементом касаційної скарги згідно з вимогами статті 392 ЦПК України, він підлягає поновленню.
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Підстави касаційного оскарження судових рішень визначені у частині другій статті 389 ЦПК України.
Частиною восьмою статті 394 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначається підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Підставою касаційного оскарження вказаних судових рішень заявник зазначає неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, а саме відсутність висновку Верховного Суду щодо питання застосування норм права у подібних правовідносинах (пункт 3 частини другої статті 389 ЦПК України).
Також заявник вказує на порушення судами норм процесуального права, що унеможливлює встановлення фактичні обставини справи, оскільки судом апеляційної інстанції не досліджено зібрані у справі докази, та необґрунтовано відхилено клопотання учасника справи щодо встановлення обставин, які мають значення для правильного вирішення справи (пункт 4 частини другої статті 389 ЦПК України).
Касаційна скарга ОСОБА_1 подана у передбачений статтею 390 ЦПК України строк та з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України, зокрема, касаційна скарга містить підстави касаційного оскарження, передбачені пунктами 3, 4 частини другої статті 389 ЦПК України.
З урахуванням наведеного касаційне провадження у цій справі необхідно відкрити.
Керуючись статтями 389. 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду,
УХВАЛИВ :
Клопотання ОСОБА_1 , подане адвокатом Мироненком Станіславом Станіславовичем про поновлення строку на касаційне оскарження задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження заочного рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 31 липня 2019 року та постанови Харківського апеляційного суду від 22 січня 2020 року
Відкрити касаційне провадження у даній справі.
Витребувати з Дергачівського районного суду Харківської області справу № 619/1436/19 за позовом ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Єніної Лариси Вікторівни, ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення про державну реєстрацію .
Надіслати учасникам справи копію касаційної скарги та додані до неї документи, роз`яснити їх право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали.
До відзиву необхідно додати докази надсилання відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді М. Є. Червинська С. Ю. Бурлаков В. М. Коротун
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2020 |
Оприлюднено | 06.04.2020 |
Номер документу | 88575031 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Червинська Марина Євгенівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні