ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
08.04.2020 Справа № 914/1791/17
Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька транспортна компанія» , м. Львів за вх.№105/20
про виправлення помилки у виконавчому документі
у справі №914/1791/17
за позовом: Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі філії «Центр транспортної логістики» Акціонерного товариства «Українська залізниця» , м. Київ
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька транспортна компанія» , м. Львів
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: 1) Сколівського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП «Галсільліс» , м. Сколе, Львівська область, 2) Державного підприємства «Турківське лісове господарство» , м. Турка, Львівська область, 3) Державного підприємства «Дрогобицьке лісове господарство» , м. Дрогобич, Львівська область
про стягнення 852074 грн. 85 коп.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області поступила заява №60 від 13.01.2020 (вх.№105/20 від 16.01.2020р.) Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька транспортна компанія» , м. Львів за вх.№105/20 про виправлення помилки у судовому наказі Господарського суду Львівської області від 18.12.2019 року у справі №914/1791/17.
В зв`язку з тим, що матеріали справи №914/1791/17 перебували на розгляді у Західному апеляційному господарському суді, що унеможливлювало вирішення питання, щодо прийняття та розгляду поданої заяви №60 від 13.01.2020 (вх.№105/20 від 16.01.2020р.) без матеріалів даної справи, ухвалою Господарського суду Львівської області від 17.01.2020р. відкладено вирішення питання про прийняття заяви№60 від 13.01.2020 (вх.№105/20 від 16.01.2020р.) про виправлення помилки у судовому наказі Господарського суду Львівської області від 18.12.2019 року у справі №914/1791/17 до повернення матеріалів справи №914/1791/17 із Західного апеляційного господарського суду.
07.04.2020р. на адресу Господарського суду Львівської області із Західного апеляційного господарського суду повернулися матеріали справи №914/1791/17.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 328 ГПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.
Представлені заявником матеріали достатні для прийняття заяви до розгляду.
Водночас суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» (із змінами внесеними згідно з Постановами КМУ №215 від 16.03.2020, №239 від 25.03.2020), прийнятої відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» , установлено на усій території України карантин з 12 березня 2020р. до 24 квітня 2020р.
Радою суддів України у листі від 16.03.2020 № 9рс-186/20 рекомендовано встановити особливий режим роботи судів України, зокрема: роз`яснити громадянам можливість відкладення розгляду справи у зв`язку із карантинними заходами; учасникам судових засідань подавати до суду заяви про розгляд справ у їхній відсутності за наявними в справі матеріалами; утриматися від відвідування приміщення суду, а всі необхідні документи надавати суду в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі «Електронний суд» , факсом або дистанційними засобами зв`язку.
Відповідно до змін внесених до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р. № 239 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» заборонено з 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 р. до до 24 квітня 2020р.: регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, крім перевезення: легковими автомобілями; службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів; в одному міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах, кількості пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах, за умови перевезення людей у засобах індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів, крім перевезень автомобільними транспортними засобами, передбаченими в абзаці четвертому цього підпункту; в одному транспортному засобі та автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, кількості пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах, за умови перевезення людей у засобах індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів; заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення.
Положеннями пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод від 04.11.1950р., ратифікованої Верховною Радою України, встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до рішень Європейського суду з прав людини, що набули статусу остаточного, зокрема "Іззетов проти України", "Пискал проти України", "Майстер проти України", "Субот проти України", "Крюков проти України", "Крат проти України", "Сокор проти України", "Кобченко проти України", "Шульга проти України", "Лагун проти України", "Буряк проти України", "ТОВ "ФПК "ГРОСС" проти України", "Гержик проти України" суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження. Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту. З огляду на практику Європейського суду з прав людини, критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника. При цьому, згідно з практикою Європейського суду з прав людини щодо тлумачення положення "розумний строк" вбачається, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ. Критеріями оцінки розумності строку є, зокрема, складність справи та поведінка заявників.
Враховуючи наведене вище, та вжиті заходи щодо запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, з метою забезпечення реалізації учасниками справи своїх процесуальних прав та обов`язків, суд дійшов висновку, щодо необхідності прийняття заяви №60 від 13.01.2020 (вх.№105/20 від 16.01.2020р.) до розгляду, із повідомленням учасників справи про дату і час судового засідання додатково.
Керуючись ст.ст. 234, 235, 328 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду заяву №60 від 13.01.2020 (вх.№105/20 від 16.01.2020р.) про виправлення помилки у судовому наказі Господарського суду Львівської області від 18.12.2019 року у справі №914/1791/17.
Про дату і час судового засідання учасники справи будуть повідомлені додатково ухвалою суду.
Запропонувати учасникам справи подати до господарського суду письмові міркування щодо можливості розгляду заяви за відсутності уповноважених представників за наявними у справі матеріалами.
У зв`язку із відсутністю коштів на відправку поштової кореспонденції та запровадженням в Україні карантину, запропонувати учасникам справи для забезпечення можливості подавати до суду процесуальні документи (заяви, клопотання тощо) в електронному форматі та здійснювати оперативний обмін процесуальними документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судом та учасниками судового процесу, користування сервісом "Електронний суд", зареєструвавши офіційну електронну адресу (https://cabinet.court.gov.ua) та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронній формі по конкретній справі, яку роздрукувати на офіційному веб-порталі Судової влади України (https://court.gov.ua).
В якості допомоги під час реєстрації офіційної електронної адреси рекомендуємо попередньо переглянути відеоінструкцію ("Відеодопомога") з покроковим алгоритмом дій, розміщеної за посиланням: https://id.court.gov.ua.
Підсистема "Електронний суд" забезпечує обмін процесуальними документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, органами та установами системи правосуддя, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу.
За допомогою сервісу Електронного суду учасники судового процесу можуть подавати до суду процесуальні документи (заяви, клопотання тощо) в електронному форматі.
Після успішної відправки учасник судового процесу може відслідковувати рух та стан розгляду свого документа в суді. Інформація про доставку документа, його реєстрацію та інші відомості надсилаються до Електронного кабінету автора в автоматичному режимі.
Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 235 ГПК України.
Суддя Іванчук С.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2020 |
Оприлюднено | 10.04.2020 |
Номер документу | 88653874 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Іванчук С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні