Ухвала
від 09.04.2020 по справі 911/834/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"09" квітня 2020 р. м. Київ Справа № 911/834/20

Господарський суд Київської області, у складі судді Лилака Т.Д., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Арт Конструкціон (01135, м. Київ, вул. Чорновола, буд. 25, кв.153, код 35977691)

до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма Кріогенсервіс (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петрівське, вул. Київська, буд. 29-К, код 21543199)

про визнання права власності та витребування майна з чужого незаконного володіння

встановив:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Арт Конструкціон до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма Кріогенсервіс про визнання права власності та витребування майна з чужого незаконного володіння.

Подана позовна заява не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

Згідно ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до ч. 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Згідно ч. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

До позовної заяви, підписаної представником за довіреністю Алібейлі Еміль Акіф Огли, не додано доказів, що вказана особа, як представник позивача, є адвокатом.

В той же час, до позовної заяви не додано доказів на уповноваження ОСОБА_1 діяти від імені позивача відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи).

Окрім того, зі змісту прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивач звернувся до суду із позовом, в якому, зокрема, міститься вимога про визнання права власності на майно.

З даного приводу варто зазначити, що вимога про визнання на право власності на майно є майновою, оскільки пов`язана з підтвердженням прав на майно. (аналогічна правова позиція викладена постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 24 січня 2018 р. по справі № 916/1220/17).

Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Позивачем не дотримано вказаних вимог та не зазначено ціну позову.

Згідно з приписами п.9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

Дослідивши подані матеріали позовної заяви, суд встановив, що всупереч п.9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, останні не містять попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Також, відповідно до п. 2 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви надаються документи які підтверджують, зокрема сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

За приписами ч. 1, пп. 1, 2 п. 2 ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Судовий збір справляється із позовних заяв майнового характеру, що подаються до господарських судів - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, із позовних заяв немайнового характеру, що подаються до господарських судів 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2 102,00 грн.

Як зазначалось вище, в прохальній частині позовної заяви позивач просить суд визнати право власності на майно, що по суті є вимогою майнового характеру.

Крім того, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру:

- Зобов`язати ТОВ фірма Кріогенсервіс перереєструвати спірне майно за власний рахунок;

- Зобов`язати ТОВ фірма Кріогенсервіс передати у власність позивача спірне майно.

У випадках об`єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з частиною третьою статті 6 Закону № 3674-VI підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для позовних заяв зі спорів немайнового характеру, наприклад, зняття арешту з майна та визнання права власності на це майно. При цьому судовий збір може бути сплачений окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.

Якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою), наприклад, за вимогами про усунення перешкод у користуванні власністю та відшкодування моральної шкоди.

Однак, позивачем в порушення п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу, до позовної заяви долучено лише квитанцію № 43203 від 02.04.2020 року в сумі 2 102,00 грн. як доказ сплати судового збору за одну немайнову вимоги.

Доказів сплати судового збору за другу немайнову та майнову вимоги позивачем не додано.

Таким чином, позивачу необхідно доплатити 2 102,00 грн. судового збору за вимогу немайнового характеру та сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру (з урахуванням вартості спірного майна).

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовна заява подана з порушенням ч. 2 ст. 162, п.п. 3, 9 ч. 3 ст. 162, п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладених вище вимог законодавства, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху за такими недоліками позовної заяви: не надано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Враховуючи викладене, керуючись ч. 2 ст. 162, п.п. 3, 9 ч. 3 ст. 162, п. 2 ч. 1 ст. 164, ч. 1, 2 ст. 174, ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу у строк до десяти днів з дня отримання ним даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:

- доказів сплати судового збору за вимогу немайнового характеру та докази сплати судового збору за вимогу майнового характеру (з урахуванням вартості спірного майна);

- доказів того, що ОСОБА_1 є адвокатом чи уповноважений діяти від імені позивача відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору як представник;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи

- пояснень чи доповнень до позовної заяви з обґрунтованою та доведеною ціною позову.

3. Роз`яснити позивачу, що в силу ч. 4 ст. 174 ГПК України в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.

4. Копію ухвали направити позивачу.

Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Ухвалу підписано 09.04.2020 р.

Суддя Т.Д. Лилак

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення09.04.2020
Оприлюднено09.04.2020
Номер документу88672480
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/834/20

Рішення від 23.07.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

Ухвала від 16.07.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

Ухвала від 25.06.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

Ухвала від 27.04.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

Ухвала від 22.04.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

Ухвала від 09.04.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

Ухвала від 09.04.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні