справа № 631/12/20
провадження № 2-о/631/21/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2020 року селище міського типу Нова Водолага
Нововодолазький районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Трояновської Т. М.,
за участю секретаря судового засідання М`ячиної Ю. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань приміщення Нововодолазького районного суду Харківської області в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє адвокат Тимошенко Дмитро Володимирович, із залученням до участі у справі в якості заінтересованої особи: Нововодолазької селищної ради Нововодолазького району Харківській області, про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини ,
ВСТАНОВИВ:
Представник ОСОБА_1 - адвокат Тимошенко Дмитро Володимирович, що діє на підставі ордеру серії ХВ № 001480 від 28 жовтня 2019 року, звернувся до Нововодолазького районного суду Харківської області із заявою, в якій просить встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 разом зі спадкодавцем ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у будинку АДРЕСА_1 на час відкриття спадщини ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалою Нововодолазького районного суду Харківської області від 20 січня 2020 року прийнято до розгляду заяву ОСОБА_1 та відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено здійснювати в порядку окремого провадження.
Заявник - ОСОБА_1 та його представник у судове засідання не з`явилися, хоча про дату, час і місце розгляду справи були сповіщені завчасно відповідно до вимог статті 128 Цивільного процесуального кодексу України, про причини своєї неявки суд не повідомили.
На електронну адресу суду представник заявника - адвокат Тимошенко Д. В. направив клопотання, яке була зареєстрована за вхідним № ЕП-610/20-вх від 03 квітня 2020 року, відповідно до якого просив суд залучити до участі у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, в якості заінтересованої особи - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що проживає за адресою: АДРЕСА_2 . Розгляд вищевказаного клопотання просив провести без участі сторони заявника.
Уповноважений представник Нововодолазької селищної ради Нововодолазького району Харківської області у судове засідання теж не з`явився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлялися відповідно до вимог статті 128 Цивільного процесуального кодексу України.
Через канцелярію суду перший заступник селищного голови - Іващенко Л. надала заяву, яка була зареєстрована за вхідним № 453/20-вх. від 24 січня 2020 року, відповідно до якої зазначила, що проти задоволення заяви ОСОБА_1 селищна рада не заперечує, розгляд справи просила провести за відсутності їх представника.
Відповідно до положень частини 1 статті 223 Цивільного процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Крім того, частиною 3 статті 211 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що особи, які беруть участь у справі, мають право заявити клопотання про розгляд справи за їх відсутності. Про наявність такого клопотання у сторін свідчать їх відповідні заяви, долучені до матеріалів справи.
Приймаючи до уваги той факт, що судом створені необхідні умови для реалізації учасниками справи, своїх процесуальних прав на участь у розгляді справи в суді, суд вважає за можливе провести судове засідання без участі сторін.
Враховуючи, що розгляд справи відбувався за відсутністю учасників справи, відповідно до частини 2 статті 247 Цивільного процесуального кодексу України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Перевіривши матеріали, що містяться у справі, при вирішення клопотання представника заявника про залучення заінтересованої особи, суд виходить з наступного.
Статтею 55 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Зміст цього права полягає в тому, що кожен має право звернутися до суду, якщо його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод. Зазначена норма зобов`язує суди приймати заяви до розгляду навіть у випадку відсутності в законі спеціального положення про судовий захист (пункт 2 рішення Конституційного Суду України від 25 грудня 1997 року по справі № 9- зп).
Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно частини 1 статті 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Так , суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (частина 1 статті 13 Цивільного процесуального кодексу України).
Згідно частини 4 статті 294 Цивільного процесуального кодексу України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
При цьому заінтересованими особами є особи, взаємовідносини яких із заявником залежать від обставин, що підлягають встановленню і можуть вплинути на їхні права й обов`язки.
З огляду на те, що порядок залучення заінтересованої особи в Цивільним процесуальним кодексом України не врегульований, суд виходячи із приписів частини 9 статті 10 цього ж Кодексу щодо застосування судом закону за аналогією при залученні заінтересованої особи керується вимогами статті 53 Цивільного процесуального кодексу України.
Беручи до уваги вищевикладене, враховуючи характер спірних правовідносин та неприпустимість встановлення під час розгляду справ окремого провадження фактів, з яких може випливати існування спору про право , суд вважає за необхідне залучити в якості заінтересованої особи ОСОБА_3 , оскільки як вбачається із матеріалів справи, остання також є спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_2 .
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне клопотання представника заявника -адвоката Тимошенка Д. В. задовольнити.
Імперативними приписами частиною 2 статті 258 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Відповідно до частини 3 статті 240 Цивільного процесуального кодексу України про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесу, повідомляються про судове засідання в порядку, визначеному цим Кодексом.
Враховуючи викладене, керуючись статями 4, 13, 53, 240, 247, 258, 260, 294, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника ОСОБА_1 , про залучення до участі у справі заінтересованої особи - задовольнити.
Залучити до участі у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє адвокат Тимошенко Дмитро Володимирович, із залученням до участі у справі в якості заінтересованої особи: Нововодолазької селищної ради Нововодолазького району Харківській області, про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини - в якості заінтересованої особи - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Судовий розгляд справи відкласти на 05 травня 2020 року об 12 годині 30 хвилин.
Копію цієї ухвали надіслати всім учасникам справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду або через Нововодолазький районний суд Харківської області (відповідно до пункту 15.5 Розділу ХШ Перехідних Положень Цивільного процесуального кодексу України) протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження такої ухвали, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду та з інших поважних причин.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження суду.
Суддя: Т. М. Трояновська
Суд | Нововодолазький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2020 |
Оприлюднено | 10.04.2020 |
Номер документу | 88685506 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Нововодолазький районний суд Харківської області
Трояновська Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні