Ухвала
від 06.04.2020 по справі 755/17140/19
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/17140/19

Провадження №: 1-кс/755/1674/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"06" квітня 2020 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах 1 відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22018000000000291 від 27.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 258-5 КК України, -

ВСТАНОВИВ

Старший слідчий в особливо важливих справах 1 відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 за погодженням із заступником начальника відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до документів в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22018000000000291 від 27.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст.258-5 КК України, за фактами викладеними у змісті клопотання.

Клопотання мотивовано тим, що досудовим розслідуванням встановлено, наступне:

з жовтня 2014 року по теперішній час службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », діючи умисно з корисливих мотивів та за попередньою змовою групою осіб, шляхом створення на території м. Донецька, яка підконтрольна терористичній організації «ДНР», штучних утворень ООО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (м. Донецьк) та ООО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (м. Донецьк), «Дочернее предприятие « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ООО « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (м. Донецьк) бренди « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та « ІНФОРМАЦІЯ_7 », та сплати ними податків до так званого «бюджету «ДНР», через «Центральний Республіканський банк «ДНР», вчиняють дії з метою фінансового та матеріального забезпечення терористичної організації «ДНР», тобто її фінансування.

Так, на тимчасово окупованій території Донецької області функціонує близько 11 аптек « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та 61 « ІНФОРМАЦІЯ_7 », підконтрольних представникам вказаних суб`єктів господарювання.

Отриманими укримінальному провадженніфактичними данимивстановлено,що 14.01.2011 на території України зареєстровані та діє ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , фактичне місце знаходження: АДРЕСА_2 ), та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ; юридична адреса: АДРЕСА_1 , фактичне місце знаходження: АДРЕСА_2 , далі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »).

20.10.2014 невстановленими особами здійснено реєстрацію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в організаційній формі «ООО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та «ООО« ІНФОРМАЦІЯ_2 » з ідентифікаційними номерами НОМЕР_1 та 37492094 відповідно та отримання відповідних свідоцтв серія АА01 №01212 від 20.10.2014 т.зв. «департамента государственной регистрации министерства доходов и сборов донецкой народной республики», та відкриття розрахункових рахунків у так званому «Центральному республіканському банку « ІНФОРМАЦІЯ_8 »: «ООО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - № 26009000007900 та «ООО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - №26002000008100, з метою приховування злочинної діяльності, а саме безперешкодної господарської діяльності підприємств, які фактично знаходиться на тимчасово окупованій території Донецької області, та сплати податків, мита та інших обов`язкових платежів до так званих фіскальних та митних органів терористичної організації «ДНР».

У період часу з жовтня 2014 року по теперішній час вказаними особами організовано здійснення сплати «ООО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та «ООО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » обов`язкових платежів «податків» та «митних платежів» на рахунок фіскального та митного органів відповідно терористичної організації «ДНР».

Так, у період з жовтня 2014 по січень 2018 року з поточних рахунків «ООО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_3 «ООО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та № НОМЕР_4 «ООО « ІНФОРМАЦІЯ_2 », відкритих у « ІНФОРМАЦІЯ_8 » до «бюджету «ДНР» перераховано коштів на загальну суму 380 251, 00 рос. руб., (в гривневому еквіваленті за курсом НБУ становить 170628, 99 грн.) та 125982, 00 рос. руб. (в гривневому еквіваленті за курсом НБУ становить 59620, 00 грн.) відповідно, із призначенням платежів «передплата за митне оформлення» та «земельний податок».

Вказані обставини підтверджуються висновком експерта ІСТЕ СБУ № 153/7 від 05.12.2019.

Проведеними слідчими(розшуковими)діями таоперативними заходамиу даномукримінальному провадженніотримані відомості,які свідчатьпро те,що ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » тапідконтрольні йомусуб`єкти господарськоїдіяльності,зареєстровані напідконтрольній органамвлади України,зокрема,ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), використовуються ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , а також іншими особами, у протиправній схемі з постачання медикаментів та іншої продукції з території України на адресу підконтрольних суб`єктів господарювання, зареєстрованих на тимчасово непідконтрольній території Донецької області, зокрема, ООО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (м. Донецьк), ООО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (м. Донецьк), «Дочернее предприятие « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ООО « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (м. Донецьк), з метою подальшої реалізації та отримання доходів від такої протиправної діяльності, шляхом їх повернення до України. Для цього останні у фінансово-господарських взаємовідносинах використовують низку суб`єктів господарювання, в тому числі компанії-нерезиденти, розташовані, зокрема, на території Російської Федерації.

За отриманими у кримінальному провадженні даними, що в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (МФО НОМЕР_10 , ЄДРПОУ НОМЕР_11 ),мають діючібанківські рахунки:ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_5 ) НОМЕР_12 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_7 ) НОМЕР_13 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) НОМЕР_14 .

В даний час у органу досудового розслідування, з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, виникла необхідність в дослідженні джерел надходження та руху коштів по банківським рахункам, відкритим у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (МФО НОМЕР_10 , ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), які у своїй фінансово-господарській діяльності використовують вищевказані суб`єкти господарювання, задіяні в протиправній схемі.

Вказані речі та документи мають суттєве значення для вказаного кримінального провадження, оскільки інформація, яка міститися в них може бути використана як доказ. Крім цього, на даний час не можливо іншим способом встановити дані обставини.

Старший слідчий в особливо важливих справах 1 відділу ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання, яке він підтримує в повному обсязі, без його участі.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного.

Порядок кримінальногопровадження натериторії Українивизначається лишекримінальним процесуальнимзаконодавством України,яке складаєтьсяз відповіднихположеньКонституції України,міжнародних договорів,згода наобов`язковістьяких наданаВерховною РадоюУкраїни,цього Кодексу та інших законів України (ст. 1 КПК України).

Питання застосуваннязаходів забезпеченнякримінального провадження,до якихвідносяться ітимчасовий доступдо речейі документіврегламентовані Главою10-заходи забезпеченнякримінального провадженняі підставиїх застосуваннята Главою15-тимчасовий доступдо речейі документівКримінального процесуального Кодексу України.

Згідно ч.1ст.131КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Заходами забезпеченнякримінального провадженняє зокрематимчасовий доступдо речейі документів(ч.2ст. 131 КПК України).

Відповідно доч.3ст.132КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Для оцінкипотреб досудовогорозслідування слідчийсуддя абосуд зобов`язанийврахувати можливістьбез застосованогозаходу забезпеченнякримінального провадженняотримати речіі документи,які можутьбути використаніпід чассудового розглядудля встановленняобставин укримінальному провадженні(ч.4ст. 132 КПК України).

При цьому,відповідно доч.ч.5-6ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються. До клопотання слідчого, прокурора про застосування, зміну або скасування заходу забезпечення кримінального провадження додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Відповідно дост. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Згідно ч.1ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно доч.1ст. 160 КПК України,сторони кримінальногопровадження маютьправо звернутисядо слідчогосудді підчас досудовогорозслідування чисуду підчас судовогопровадження ізклопотанням протимчасовий доступдо речейі документів,за виняткомзазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

У клопотаннізазначаються:1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання;2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність;3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати;4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи;5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні;6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю;7)обґрунтування необхідностівилучення речейі документів,якщо відповіднепитання порушуєтьсястороною кримінальногопровадження (ч.2ст. 160 КПК України).

Згідно ч.ч.5-7ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відповідно дост.94КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення. Жоден доказ не має наперед встановленої сили.

У даномувипадку,слідчий суддяза своїмвнутрішнім переконанням,яке ґрунтуєтьсяна всебічному,повному йнеупередженому дослідженнівсіх обставинкримінального провадження,керуючись законом,оцінюють кожнийдоказ зточки зоруналежності,допустимості,достовірності,а сукупністьзібраних доказів-з точкизору достатностіта взаємозв`язкудля прийняттявідповідного процесуальногорішення,з тих,які булинадані слідчиму цьомупровадженні вважає,що сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні не довеланаявність достатніхпідстав вважати,що цідокументи саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженніпо фактуфінансування тероризму,як наслідокостаннє неузгоджується знормами ч.4ст.132,ч.5ст.163 КПК України.

Не доведенимислідчим вході судовогорозгляду залишилисяі обставинивизначені ч.7ст. 163 КПК України, як і факт того, що є наявною можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та вказують паралельно на неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване лише формально, оскільки до нього не додано жодного, належним чином оформленого доказу на обґрунтування викладених слідчим у змісті клопотання доводів.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 110, 163-165, 309, КПК України,

УХВАЛИВ

В задоволенні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах 1 відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22018000000000291 від 27.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 258-5 КК України відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.04.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу88686790
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —755/17140/19

Ухвала від 06.04.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Галига І. О.

Ухвала від 06.04.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Галига І. О.

Ухвала від 06.04.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Галига І. О.

Ухвала від 06.04.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Галига І. О.

Ухвала від 06.04.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Галига І. О.

Ухвала від 06.04.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Галига І. О.

Ухвала від 30.03.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 25.03.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Метелешко О. В.

Ухвала від 20.03.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Галига І. О.

Ухвала від 18.03.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Галига І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні