ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
08.04.2020Справа № 910/1736/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О., розглянувши матеріали справи
до 1) Акціонерного товариства "Українська залізниця" (03680, м. Київ, вул. Тверська, буд. 5; ідентифікаційний код 40075815) в особі регіональної філії "Південна залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" (61052, Харківська обл., м. Харків, Холодногірський район, вул. Євгена Котляра, буд. 7; ідентифікаційний код 40081216)
2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Холд Трейд" (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, буд. 37/41; ідентифікаційний код 42786575)
про визнання незаконним та скасування рішень, визнання недійсним договору
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Юаском" з позовом до Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Холд Трейд", в якому позивач просить суд:
- визнати незаконним та скасувати рішення Тендерного комітету із закупівлі матеріально-технічних ресурсів та продуктів харчування Регіональної філії "Південна залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" щодо допущення до аукціону тендерних пропозицій TOB "ІНТЕР ХОЛД ТЕЙД" (ідентифікаційний код 42786575) та ТОВ "Д.А. БУДСНАБ" (ідентифікаційний код 40196313) за процедурою закупівлі - ДК 021:2015:31210000-1 - Електрична апаратура для комутування та захисту електричних кіл (пости секціонування контактної мережі), яке оформлене протоколом №557/3 засідання Тендерного комітету із закупівлі матеріальних - Технічних ресурсів та продуктів харчування від " 07" жовтня 2019 року;
- визнати незаконним та скасувати рішення Регіональної філії "Південна залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" щодо допущення до аукціону тендерних пропозицій ТОВ "ІНТЕР ХОЛД ТЕЙД" (ідентифікаційний код 42786575) та ТОВ "Д.А. БУДСНАБ" (ідентифікаційний код 40196313) номер процедури закупівлі UA-2019-08-16-001495-а, яке оформлене протоколом розгляду тендерних пропозицій, який опубліковано " 08" листопада 2019 року на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-08-16-001495-а;
- визнати незаконним та скасувати рішення Тендерного комітету із закупівлі матеріально-технічних ресурсів та продуктів харчування Регіональної філії "Південна залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" щодо визнання переможцем торгів ТОВ "ІНТЕР ХОЛД ТЕЙД" (ідентифікаційний код 42786575) - сума пропозиції - 10 466 400, 00 грн. з ПДВ., на закупівлю: код ДК 021:2015:31210000-1 - Електрична апаратура для комутування та захисту електричних кіл (пости секціонування контактної мережі) та оприлюднення повідомлення про намір укласти договір, оформлене протоколом №557/6 засідання Тендерного комітету із закупівлі матеріальних - технічних ресурсів та продуктів харчування від " 03" грудня 2019 року;
- визнати недійсним договір П/Е - 191859/НЮ від " 16" грудня 2019 року, укладений між Акціонерним товариством "Українська залізниця" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Інтер Холд Трейд".
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.02.2020 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Юаском" залишено без руху, позивачу встановлено п`ятиденний строк з дня вручення ухвали для усунення недоліку шляхом подання до суду доказів направлення (опис вкладення та фіскальний чек) відповідачам додатків до позовної заяви від 27.01.2020, а саме, з п. 1 по п. 22.
24.02.2020 до Господарського суду міста Києва надійшла заява позивача про усунення недоліків позовної заяви, до якої додано докази направлення відповідачам додатків до позовної заяви від 27.01.2020, а саме, з п. 1 по п. 22.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.03.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, підготовче засідання призначено на 18.03.2020.
16.03.2020 до Господарського суду міста Києва надійшов відзив від відповідача-1 на позовну заяву, в якому останній просить суд відмовити у задоволенні позову.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.03.2020 підготовче засідання було відкладено на 08.04.2020, враховуючи період карантину запроваджений постановоб Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" від 11.03.2020 № 211, з урахуванням рішення Уряду про заборону пасажирських перевезень та обмеження кількості учасників масових заходів, а також листа Ради суддів України від 16.03.2020 9/рс-186/20.
31.03.2020 до Господарського суду міста Києва надійшло клопотання відповідача-1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
03.04.2020 до Господарського суду міста Києва надійшов відзив на позовну заяву відповідача-2, в якому останній просить суд відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
06.04.2020 до Господарського суду міста Києва надійшло клопотання відповідача-2 про закриття провадження у справі.
07.04.2020 до Господарського суду міста Києва надійшло клопотання відповідача-2 про відкладення розгляду справи.
З метою попередження виникнення та запобігання поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, зважаючи на період карантину, який було продовжено до 24.04.2020 постановою Кабінету Міністрів України № 239 від 25.03.2020, суд вважає за доцільне відкласти підготовче засідання, яке було призначене на 08.04.2020.
Відповідно до ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Крім того, суд вказує, що як передбачено частиною 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечуються можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до частини 1 статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною 7 статті 197 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Відтак, з огляду на викладені вище обставини, враховуючи необхідність у відкладенні підготовчого засідання та наявність клопотання відповідача-1 про участь в засіданні в режимі відеоконференції, суд вважає за доцільне його задовольнити та призначити наступне підготовче засідання в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 120, 197, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України та ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Відкласти підготовче засідання на 29.04.20 о 15:20 год. Засідання відбудеться в режимі відеоконференції у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 9.
2. Клопотання Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" про участь у засідання в режимі відеоконференції - задовольнити.
3. Доручити Господарському суду Харківської області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 8-й під`їзд) забезпечити проведення 29.04.20 о 15:20 год . підготовчого засідання в режимі відеоконференції у справі № 910/1736/20, яке відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44 - Б в залі судових засідань № 9.
4. У судовому засіданні в режимі відеоконференції у Господарському суді Харківської області братиме участь представник регіональної філії "Південна залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця".
Ухвала набрала законної сили 08.04.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя Баранов Д.О.
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2020 |
Оприлюднено | 14.04.2020 |
Номер документу | 88721664 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні