ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 квітня 2020 року Справа № 923/304/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , дослідивши матеріали позовної заяви
за позовом: ОСОБА_1 , с. Ольгине, Горностаївський район, Херсонська область, ІПН НОМЕР_1 ,
до відповідача -1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім"Україна", с. Ольгине, Горностаївський район, Херсонська область, код ЄДРПОУ 32267295,
до відповідача-2: Приватного підприємства "Агроінвест", с. Ольгине, Горностаївський район, Херсонська область, код ЄДРПОУ 32294224,
до відповідача -3: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Таврійська перспектива", м. Херсон, код ЄДРПОУ 23524131,
про визнання недійсними і скасування рішень та визнання договору недійсним.
Без виклику сторін.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд -
в с т а н о в и в :
30 березня 2020 року учасник ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Херсонської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Україна", Приватного підприємства "Агроінвест" та Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Таврійська перспектива" з позовними вимогами:
- визнати недійсними та скасувати рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Україна" (код ЄДРПОУ 32267295) від 30.01.2020 року, від 06.02.2020 року та рішення загальних зборів учасників (засновників) Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Україна" оформлене протоколом від 17.02.2020 року;
- визнати недійсним договір про внесення додаткових вкладів учасником та третьою особою укладений 30.01.2020 року між ТОВ "Торговий Дім "Україна" та СТОВ "Таврійська перспектива" і ПП "Агроінвест".
За приписами частин 2, 4 статті 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Судом встановлено, що позивачем заявлено вимогу про визнання недійсним договір про внесення додаткових вкладів учасником та третьою особою укладений 30.01.2020 року між ТОВ "Торговий Дім "Україна" та СТОВ "Таврійська перспектива" і ПП "Агроінвест", однак до матеріалів позовної заяви не надано зазначеного договору, також і відсутнє клопотання про його витребування.
Ухвалою від 01 квітня 2020 року суд залишив без руху позовну заяву ОСОБА_1 та встановив строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Херсонської області заяви про усунення недоліків.
08 квітня 2020 року на адресу Господарського суду Херсонської області від представника ОСОБА_1 - адвоката Гончарова М.В. надійшла заява на виконання ухвали суду від 01.04.2020 та клопотання про витребування доказів.
Так, у клопотанні про витребування доказів позивач просить суд витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Україна", Приватного підприємства "Агроінвест" та Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Таврійська перспектива" договір про внесення додаткових вкладів учасником та третьою особою укладений 30.01.2020 року між ТОВ "Торговий Дім "Україна" , ПП "Агроінвест" та СТОВ "Таврійська перспектива".
В обґрунтування вказаного клопотання зазначає, що оскільки спірний договір було укладено без участі позивача ОСОБА_1 , останній не має можливості надати його самостійно.
Суд звертає увагу заявника, що відповідно до ч.ч.2, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Згідно з ч.1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
За приписами частини 2 вказаної статті у клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
За таких обставин, враховуючи те що, позивачем пропущено встановлений законом строк для подання доказів, не зазначено обґрунтування неможливості їх подання у встановлений строк, не зазначено заходи яких вжив позивач для отримання доказу визначених у клопотаннях (від 18.03.2020р. та від 06.04.2020р.) самостійно та не надано доказів вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання вказаних доказів, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про залишення без задоволення клопотання позивача про витребування доказів.
Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 11 ГПК України суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України. Суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Таким чином, право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод людини і громадянина.
Практика Європейського суду з прав людини при застосуванні положень пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує кожному право на звернення до суду, акцентує увагу на тому, що право на доступ до суду має бути ефективним. Не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Жоффр де ля Прадель проти Франції" від 16.12.1992).
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про надання позивачу додаткового часу для усунення виявлених недоліків позовної заяви.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235, 254 Господарського процесуального кодексу України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Позовну заяву ОСОБА_1 (вх. №762/20 від 30.03.2020) залишити без руху.
2. Позивачу у строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Херсонської області заяви про усунення недоліків.
3. Заяву про усунення недоліків позовної заяви також направити відповідачу, докази направлення надати суду.
4. Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою, відповідно п.4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Звернути увагу учасників справи на встановлення на усій території України карантину відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.202 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" з 12.03.2020 по 26.04.2020 та заяву Голови Ради суддів України щодо карантинних заходів, яка була розміщена 11.03.2020 на офіційному вебсайті Ради суддів України (http://rsu.gov.ua) щодо утримання від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової присутності учасників сторін та щодо утримання від відвідин суду, якщо у громадян є ознаки будь-якого вірусного захворювання.
6. Повідомити учасників справи про можливість участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції та про можливість подати процесуальні документи (заяви, клопотання, скарги, відзиви тощо), письмові та електронні докази на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою, факсом або дистанційні засоби зв`язку, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України "Про електронний цифровий підпис" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".
7. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її прийняття і не підлягає оскарженню.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.
Ухвалу підписано 13.04.2020р.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2020 |
Оприлюднено | 15.04.2020 |
Номер документу | 88748313 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Нікітенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні