ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі в порядку загального позовного провадження
12 травня 2020 року Справа № 923/304/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , дослідивши матеріали позовної заяви
за позовом: ОСОБА_1 , с. Ольгине, Горностаївський район, Херсонська область, ІПН НОМЕР_1 ,
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім"Україна", с. Ольгине, Горностаївський район, Херсонська область, код ЄДРПОУ 32267295,
до відповідача-2: Приватного підприємства "Агроінвест", с. Ольгине, Горностаївський район, Херсонська область, код ЄДРПОУ 32294224,
до відповідача-3: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Таврійська перспектива", м. Херсон, код ЄДРПОУ 23524131,
про визнання недійсними і скасування рішень та визнання договору недійсним.
в с т а н о в и в :
30 березня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Україна", Приватного підприємства "Агроінвест" та Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Таврійська перспектива", в якій просить:
- визнати недійсними та скасувати рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Україна" (код ЄДРПОУ 32267295) від 30.01.2020 року, від 06.02.2020 року та рішення загальних зборів учасників (засновників) Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Україна" оформлене протоколом від 17.02.2020 року;
- визнати недійсним договір про внесення додаткових вкладів учасником та третьою особою укладений 30.01.2020 року між ТОВ "Торговий Дім "Україна" та СТОВ "Таврійська перспектива" і ПП "Агроінвест".
Ухвалою від 01 квітня 2020 року суд залишив без руху позовну заяву ОСОБА_1 та встановив строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Херсонської області заяви про усунення недоліків.
08 квітня 2020 року до Господарського суду Херсонської області від представника ОСОБА_1 - адвоката Гончарова М.В. надійшла заява на виконання ухвали суду від 01.04.2020 та клопотання про витребування доказів.
З метою надання позивачу додаткового часу для усунення виявлених недоліків позовної заяви ухвалою від 13 квітня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано час для усунення виявлених недоліків.
07 травня 2020 року до Господарського суду Херсонської області від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви з клопотанням про витребування доказів.
Так, у клопотанні про витребування доказів позивач просить поновити позивачу строк для подання клопотання про витребування доказів та витребувати у відповідача - ТОВ Торговий Дім Україна належним чином засвідчені, згідно з пунктом 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації , затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003р., копії наступних документів:
- рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Україна", код ЄДРПОУ 32267295, від 30.01.2020 року;
- рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Україна", код ЄДРПОУ 32267295, від 06.02.2020 року;
- рішення загальних зборів учасників (засновників) Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Україна , код ЄДРПОУ 32267295, оформлене протоколом від 17.02.2020 року;
- договір про внесення додаткових вкладів учасником та третьою особою укладений 30.01.2020 року між ТОВ Торговий Дім "Україна" та СТОВ "Таврійські перспектива" і ПП "Агроінвест".
В обґрунтування даного клопотання позивач зазначає, що оскільки спірний договір було укладено без участі позивача - ОСОБА_1 , а тому останній не має можливості надати його самостійно.
Позивачем до клопотання надано докази звернення до ТОВ "Торговий Дім "Україна" з адвокатським запитом щодо надання зазначеної інформації та докази отримання запиту.
За твердженням позивача, станом на 05.05.2020 запитувані документи згідно адвокатського запиту від 17.04.2020 № 162 не надано.
Щодо поданого позивачем клопотання про поновлення строку для подання клопотання про витребування доказів, то суд зазначає наступне.
Згідно статті 113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Відповідно до ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, в якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк. Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу. Про відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою. Ухвалу про відмову у поновленні або продовженні процесуального строку може бути оскаржено у порядку, встановленому цим Кодексом.
Положеннями ст. 119 ГПК України не передбачено конкретного переліку обставин, які відносяться до поважних і можуть бути підставою для поновлення пропущеного процесуального строку.
У кожному випадку суд повинен з урахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінити доводи, які наведені на обґрунтування клопотання про його поновлення, та зробити мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску строку, встановити чи є такий строк значним та чи поновлення такого строку не буде втручанням у принцип юридичної визначеності з врахуванням балансу суспільного та приватного інтересу.
При цьому, поважними визнаються лише ті обставини, які є об`єктивно непереборними і пов`язані з дійсними істотними труднощами для вчинення відповідних процесуальних дій. Поновлення пропущеного процесуального строку є правом господарського суду, яке він використовує виходячи із поважності причин пропуску строку на оскарження.
Питання про поважність причин пропуску процесуального строку в розумінні статті 86 ГПК України вирішується судом за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Одночасно враховуючі, що згідно п. 4 ч. 5ст. 13 Господарського процесуального кодексу України господарський суд зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом та Беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини при застосуванні положень пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд дійшов висновку про наявність підстав для поновлення позивачу строку для подання клопотання про витребування доказів та задоволення зазначеного клопотання.
Оскільки позивачем усунуто недоліки позовної заяви, а тому суд вирішує питання щодо подальшого руху позовної заяви.
Згідно частини 1 статті 12 ГК України господарське судочинство здійснюється у порядку наказного та позовного провадження, яке (тобто позовне) може бути загальним або спрощеним.
Відповідно до ч.ч.3-5 ст.12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження, суд враховує вимоги, визначені ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, а саме: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи предмет позову у даній справі, обсяг та характер доказів у справі, з метою забезпечення дотримання прав та законних інтересів всіх учасників судового процесу, суд дійшов висновку, що справа № 923/304/20 підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження.
Судом встановлено, що подана позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, відсутні, за таких обставин суд приймає позовну заяву до розгляду та відкриває провадження справі 923/304/19
Розглянувши клопотання позивача про витребування доказів, господарський суд зазначає наступне.
Частиною 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Судом враховано, що згідно з частиною 1 статті 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За приписами частини 4 статті 74 Господарського процесуального кодексу України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Виходячи з наведеного вище, враховуючи предмет та підстави позовних вимог, з огляду на обставини, що входять до предмету доказування у справі, з метою повного та всебічного встановлення обставин справи, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для витребування у відповідача доказів, які зазначені у клопотанні позивача.
Згідно з частиною 6 статті 81 Господарського процесуального кодексу України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Керуючись ст.ст. 12, 81, 165, 166, 167, 176, 234, 235, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 (вх. №762/20 від 30.03.2020) до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи № 923/304/20 здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання у справі на 04 червня 2020 року о 10:00 год., за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 207.
4. Запропонувати відповідачам надіслати (надати) до суду: відзив на позовну заяву (одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів, а відповідні докази представити суду), належним чином завірені копії статутних та реєстраційних документів - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
5. Запропонувати позивачу надіслати (надати) до суду супровідним листом: відповідь на відзив відповідачів (у разі отримання відзиву) - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву.
6. Задовольнити клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку для подання клопотання про витребування доказів. Поновити позивачу строк для подання клопотання про витребування доказів.
7. Задовольнити клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів.
8. Витребувати у ТОВ "Торговий Дім "Україна" (код ЄДРПОУ 32267295) належним чином засвідчені, згідно з пунктом 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації , затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003р., копії наступних документів:
- рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Україна", код ЄДРПОУ 32267295, від 30.01.2020 року;
- рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Україна", код ЄДРПОУ 32267295, від 06.02.2020 року;
- рішення загальних зборів учасників (засновників) Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Україна , код ЄДРПОУ 32267295, оформлене протоколом від 17.02.2020 року;
- договір про внесення додаткових вкладів учасником та третьою особою укладений 30.01.2020 року між ТОВ "Торговий Дім "Україна" та СТОВ "Таврійські перспектива" і ПП "Агроінвест".
9. Встановити ТОВ "Торговий Дім "Україна" строк на подання до суду витребуваних доказів, протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
10. У разі неможливості подання витребуваних доказів у встановлений судом строк повідомити про це письмово протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.
11. Повідомити ТОВ "Торговий Дім "Україна" , що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд може застосувати до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
12. Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 року.
13. Звернути увагу учасників справи на встановлення на усій території України карантину відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.202 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" з 12.03.2020 по 22.05.2020 та заяву Голови Ради суддів України щодо карантинних заходів, яка була розміщена 11.03.2020 на офіційному вебсайті Ради суддів України (http://rsu.gov.ua) щодо утримання від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової присутності учасників сторін та щодо утримання від відвідин суду, якщо у громадян є ознаки будь-якого вірусного захворювання.
14. Повідомити учасників справи про можливість участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції або поза межами суду, можливість подати процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".
15. Повідомити учасників судового процесу, що учасники справи, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та інші особи мають право доступу до матеріалів справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
16. Звернути увагу учасників справи на те, що подання учасниками судового процесу документів до суду можливо здійснювати за допомогою електронних чи поштових засобів зв`язку. Учасникам справи необхідно повідомити суду та іншим учасникам справи свої офіційні електронні адреси для забезпечення належного обміну процесуальними документами.
17. Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.
Ухвалу підписано 12.05.2020р.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2020 |
Оприлюднено | 12.05.2020 |
Номер документу | 89156302 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Нікітенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні