ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21.04.2020 р. справа № 914/891/20
м.Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Кітаєвої С.Б., розглянувши матеріали позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю МІДІЛ , с.Розівка Ужгородського району Закарпатської області
до: Приватного підприємства Єврокомфорт+ , м.Кам`янка-Бузька Львівської області
про стягнення заборгованості. Ціна позову: 106563,36 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариства з обмеженою відповідальністю МІДІЛ звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Приватного підприємства Єврокомфорт+ про стягнення заборгованості у розмірі 106563,36 грн., з якої: 61337,95 грн. основного боргу, 36549,10 грн. пені, 5330,19 грн. інфляційних втрат та 3346,12 грн. 3% річних.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Стаття 164 ГПК України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, і вказує, що до позову повинні бути додані документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи, у тому числі відповідачу, копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За приписами ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення .
При цьому, слід відзначити, що порядок надання послуг поштового зв`язку, права та обов`язки операторів поштового зв`язку і користувачів послуг поштового зв`язку визначено Правилами надання послуг поштового зв`язку, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. №270 (з наступними змінами та доповненнями).
За змістом п. 19 вказаного Порядку внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Відповідно до п. 61 Правил у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" від 12 травня 2006 р. №211 затверджено Порядок пересилання поштових відправлень, в п. 3.2.1 якого наведено зразок оформлення Опису вкладення за формою 107.
Так, за формою 107 відправник складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, загальної вартості вкладення і підписує його.
Відповідно до ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.
В даному випадку, відповідачем за даним позовом визначено - Приватного підприємства Єврокомфорт+ (80400, Львівська область, м.Кам`янка-Бузька, вул.Перемоги, буд.26, кв.36).
З сукупного аналізу наведених вище норм вбачається, що належними доказами направлення відповідачу копії позову з додатками - будуть докази направлення їх листом з описом вкладення за адресою місцезнаходження відповідача згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Як убачається з відомостей з Єдиного державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, адресою місцезнаходження Приватного підприємства Єврокомфорт+ є: 80400, Львівська область, м.Кам`янка-Бузька, вул.Перемоги, буд.26, кв.36.
В якості доказу направлення копії позовної заяви відповідачу, позивачем надано накладну (службовий чек) та опис вкладення у цінний лист від 10.04.2020.
При цьому, у наданому позивачем накладній (службовому чеку) Одержувачем зазначено ПП Єврокомфорт Л (хоча відповідачем у позові зазначено ПП Єврокомфор+ ), а також вказано адресу Одержувача До відділення, Кам`янка-Бузька, Львівська обл., 80400 , хоча адресою ПП Єврокомфор+ , згідно позовної заяви, що підтверджено відомостями з Єдиного державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань є адреса: 80400, Львівська область, м.Кам`янка-Бузька, вул.Перемоги, буд. 26, кв .36.
Крім того, у наданому позивачем описі вкладення у цінний лист від 10.04.2020 року взагалі не зазначено найменування одержувача кореспонденції (відповідача), його адреси та номеру поштового відправлення.
Тобто, надані суду накладна (службовий чек) і опис вкладення у цінний лист від 10.04.2020 р. не містять відповідних доказів направлення відповідачу - Приватному підприємству Єврокомфорт+ копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу: 80400, Львівська область, м.Кам`янка-Бузька, вул.Перемоги, буд.26, кв.36 , а відтак господарський суд позбавлений можливості пересвідчитись, що на адресу відповідача - Приватного підприємства Єврокомфорт+ , була направлена копія позовної заяви з доданими до неї документами, оригінал якої надійшов до суду.
Таким чином, позивач не виконав вимоги п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України, оскільки належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви та всіх доданих до неї документів не надав.
Відповідно до п.5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Згідно ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається зі змісту позовної заяви, підставою позову є договір №4 купівлі-продажу від 02 квітня 2015 року.
Відповідно до п.1.1 зазначеного договору Продавець зобов`язується передати у власність Покупця, а Покупець приймати та оплачувати товари в асортименті, кількості і за відпускною ціною, які вважаються погодженими сторонами замовленнях, накладних на відпуск товару, що є невід`ємними частинами цього Договору.
Крім того відповідно до п.2.2. Договору, товар передається Покупцю на складі Покупця. Строк передачі товару Покупцю погоджуються сторонами у замовленнях.
ТОВ МІДІЛ не долучено до позовних матеріалів погоджених сторонами замовлень на поставку товару, як невід`ємних частин договору. Не долучено також рахунку-фактури №Мід0000209 від 05.09.2017, який зазначений як підстава поставки у видатковій накладній №Мід0000026 від 16.05.2018р.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю МІДІЛ без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю МІДІЛ строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю МІДІЛ спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання належних документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви від 09.04.2020 і доданих до неї документів (оригінали опису вкладення та фіскального чеку);
- належним чином засвідчену копію рахунку-фактури №Мід0000209 від 05.09.2017, замовлень (п.п.1.1, 2.2 Договору).
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5015/.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України та оскарженню не підлягає.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2020 |
Оприлюднено | 21.04.2020 |
Номер документу | 88841491 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні