У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №338/1213/18
17 квітня 2020 року селище Богородчани
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючої - судді Круль І.В.
з участю секретаря с/з Круліковської Л.В.
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в селищі Богородчани цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , підприємства споживчої кооперації Смакота про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, зобов`язання привести
земельну ділянку до попереднього стану,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся в суд пред`явивши позов до ОСОБА_2 , підприємства споживчої кооперації Смакота (ПСК Смакота ), Богородчанської районної державної адміністрації, Богородчанської селищної ради про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 17 від 06 червня 2012 року, видані відділом регіонального розвитку, містобудування та архітектури Богородчанської районної державної адміністрації; визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 24 березня 2011 року, укладений між підприємством споживчої кооперації Смакота та Богородчанською селищною радою, площею 124 кв.м., в тому числі під проїздами, проходами та площадками, зареєстрований в управлінні Держкомзему за № 24204004000022 від 18 травня 2011 року; та про зобов`язання ОСОБА_2 та ПСК Смакота за власний рахунок привести земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 до попереднього стану.
Ухвалою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 17 квітня 2020 року позовні вимоги ОСОБА_1 до Богородчанської районної державної адміністрації, Богородчанської селищної ради про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 17 від 06 червня 2012 року; визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 24 березня 2011 року залишено без розгляду.
Позивач ОСОБА_1 та відповідачі - підприємство споживчої кооперації Смакота , ОСОБА_2 звернулись до суду зі спільною заявою, в якій просять затвердити укладену між ними мирову угоду та провадження у справі закрити, розгляд справи проводити у їх відсутності.
Укладена сторонами мирова угода разом із доданими до неї документами долучена до матеріалів справи.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності та взаємозв`язку, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 7 ст. 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
Згідно вимог ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.
Сторони розуміють суть на наслідки затвердження судом укладеної мирової угоди.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Враховуючи, що укладена сторонами мирова угода не суперечить закону, її здійснено на користь обох сторін, виконання мирової угоди не порушує інтересів інших осіб, її умови не є невиконуваними, суд у відповідності до ст.ст. 207, 255 ЦПК України приходить до висновку, що мирову угоду слід затвердити та закрити провадження у справі.
Відповідно до ст. 208 ЦПК України ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України Про виконавче провадження .
Керуючись ст. ст. 49, 207, 208, 255, 256, 260 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Затвердити мирову угоду від 16 квітня 2020 року, яку уклали позивач ОСОБА_1 , з однієї сторони, та відповідач 1 - підприємство споживчої кооперації Смакота (ПСК Смакота ) в особі директора Сем`янів Любові Миколаївни, що діє на підставі статуту, відповідач 2 - ОСОБА_2 , з іншої сторони, які є сторонами у цивільній справі № 338/1213/18, що знаходиться у провадженні Богородчанського районного суду Івано-Франківської області, за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , підприємства споживчої кооперації Смакота про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, зобов`язання привести земельну ділянку до попереднього стану, на наступних умовах:
1. ОСОБА_1 дає згоду ПСК Смакота на будівництво прибудови сходової клітки, складських та офісних приміщень до приміщень на АДРЕСА_1 . та зблокування (примикання) об`єкта будівництва до стіни належної йому будівлі за адресою: АДРЕСА_2 , в такий спосіб, що стіна будівлі на АДРЕСА_2 а буде спільною для обох будівель, а також блокування дахами.
2. ОСОБА_1 дає згоду ПСК Смакота на здачу в експлуатацію сходової клітки, складських та офісних приміщень на АДРЕСА_1 після завершення будівництва.
3. ОСОБА_1 зобов`язується не чинити ПСК Смакота перешкод у будівництві та здачі в експлуатацію прибудови сходової клітки, складських та офісних приміщень до приміщень на
АДРЕСА_1 . ОСОБА_2 зобов`язується надати позивачу грошову компенсацію у розмірі 10000 Дол. США.
5. Підписання позивачем цієї мирової угоди свідчить про отримання ним грошової компенсації у розмірі 10000 Дол. США від ОСОБА_2 .
6. ПСК Смакота зобов`язується влаштувати фундамент будівлі на АДРЕСА_1 . у відповідності до вимог ДБН, в процесі будівництва не допускати руйнування або пошкодження несучих конструкцій будівлі на АДРЕСА_2 , при блокуванні дахової конструкції будівлі на АДРЕСА_1 , вжити заходи для недопущення намокання несучої стіни, яка є спільною для обох будівель.
7. У випадку руйнування або пошкодження несучих конструкцій будівлі на АДРЕСА_2 . з вини ПСК Смакота , підприємство зобов`язується усунути ці пошкодження, руйнування за власні кошти.
8. В разі несправності водопровідної труби, яка підведена до будівлі на АДРЕСА_2 , відповідач 1 дає згоду на підключення позивача до водопровідної труби, яка підведена до будівлі на АДРЕСА_1 .
9. У випадку, якщо ПСК Смакота відмовляється від будівництва добудови сходової клітки, складських та офісних приміщень на АДРЕСА_1 ОСОБА_1 зобов`язується повернути 10000 Дол. США ОСОБА_2 впродовж 30 днів від дня отримання письмової вимоги ОСОБА_2 . Вимога вважається отриманою позивачем, якщо вона направлена поштою рекомендованим листом або SMS повідомленням на номери телефонів: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 .
10. У випадку вчинення ОСОБА_1 будь-яких дій, які перешкоджають будівництву ПСК Смакота , ОСОБА_1 зобов`язується повернути 10000 Дол. США ОСОБА_2 . Умови повернення коштів передбачені попереднім пунктом цієї угоди.
11. У випадку неможливості завершення будівництва та (або) здачі в експлуатацію будівництва прибудови сходової клітки, складських та офісних приміщень на АДРЕСА_1 внаслідок дій ОСОБА_1 , він зобов`язується повернути 10000 Дол. США ОСОБА_2 , а також відшкодувати завдану шкоду.
12. ОСОБА_1 , укладаючи цю мирову угоду, діє за згодою своєї дружини ОСОБА_3
13. ОСОБА_1 до підписання цієї мирової угоди зобов`язується подати в Богородчанський районний суд заяву про скасування заходів забезпечення позову.
14. Ухвала суду про затвердження цієї мирової угоди є виконавчим документом згідно з Законом України Про виконавче провадження і може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох років з дня набрання нею законної сили.
15. Мирову угоду укладено у чотирьох оригінальних примірниках, які мають однакову юридичну силу - по одному примірнику для кожної зі сторін та один примірник для суду.
16. Мирова угода набирає чинності з моменту її затвердження судом і діє до повного виконання прийнятих сторонами зобов`язань.
Провадження у цивільній справі № 338/1213/18 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , підприємства споживчої кооперації Смакота про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, зобов`язання привести земельну ділянку до попереднього стану закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Богородчанський районний суд Івано-Франківської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , АДРЕСА_2
Відповідач 1: Підприємство споживчої кооперації Смакота , і.к. 34741351, вул. Шевченка, 62, смт. Богородчани, Івано-Франківська обл., 77701
Відповідач 2: ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 , АДРЕСА_5
Головуюча І.В. Круль
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2020 |
Оприлюднено | 22.04.2020 |
Номер документу | 88851179 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Круль І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні