Ухвала
від 21.04.2020 по справі 641/7439/19
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


У Х В А Л А

21 квітня 2020 року

м. Харків

Справа № 641/7439/19

Провадження № 22-ц/818/2626/20

Харківський апеляційний суд в складі судді судової палати у цивільних справах Коваленко І.П., перевіривши у порядку прийняття до розгляду апеляційним судом цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей по Слобідському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради , Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради та Служба у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації про позбавлення батьківських прав за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 04 лютого 2020 року в складі судді Колодяжної І.М..,-

в с т а н о в и в:

Рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова від 04 лютого 2020 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей по Слобідському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради та Служба у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації про позбавлення батьківських прав - відмовлено.

Не погодившись з вищевказаним рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1 звернувся до суду з апеляційною скаргою.

Ухвалою Харківського апеляційного суду від 23 березня 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків апеляційної скарги.

13 квітня 2020 року на виконання ухвали Харківського апеляційного суду від 23 березня 2020 року ОСОБА_1 надав виправлену апеляційну скаргу.

Проте, зазначені в ухвалі Харківського апеляційного суду від 23 березня 2020 року недоліки апеляційної скарги усунуті не були, оскільки виправлена апеляційна скарга також не відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.

Відповідно до пунктів 4, 5, 6, частини 2, 4, 5 статті 356 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені: рішення або ухвала, що оскаржуються; в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо); нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції. До апеляційної скарги додаються: документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.

Матеріалів справи вбачається, що в виправленій апеляційній скарзі апелянтом знов не зазначено, в чому полягає незаконність та необґрунтованість рішення суду першої інстанції, прохальна частина апеляційної скарги не містить вимоги, стосовно оскаржуваного рішення суду.

Вимоги зазначені в прохальній частині апеляційної скарги до повноважень апеляційного суду не входять.

Відповідно до ч.1 ст.367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Повноваження суду апеляційної інстанції визначеност. 374 ЦПК України.

Так суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право:

1) залишити судове рішення без змін, а скаргу без задоволення;

2) скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити у відповідній частині нове рішення або змінити рішення;

3) визнати нечинним судове рішення суду першої інстанції повністю або частково у передбачених цим Кодексом випадках і закрити провадження у справі у відповідній частині;

4) скасувати судове рішення повністю або частково і у відповідній частині закрити провадження у справі повністю або частково або залишити позовну заяву без розгляду повністю або частково;

5) скасувати судове рішення і направити справу для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю;

6) скасувати ухвалу, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції;

7) скасувати ухвалу про відкриття провадження у справі і прийняти постанову про направлення справи для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю;

8) у передбачених цим Кодексом випадках скасувати свою постанову (повністю або частково) і прийняти одне з рішень, зазначених в пунктах 1-7 частини першої цієї статті.

Суд апеляційної інстанції не наділений повноваженнями щодо вимог апеляційної скарги про виправлення ухвали Комінтернівського районного суду м. Харкова від 11 грудня 2019 року; притягнення ОСОБА_2 до кримінальної відповідальності; притягнення судді Колодяжної І.М. згідно ст. 106 Закону України Про судоустрій і статус суддів до дисциплінарної відповідальності.

Отже, апелянту необхідно надати виправлену апеляційну скаргу з зазначенням в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення суду, зазначити вимоги стосовно рішення суду та надати копії виправленої апеляційної скарги до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Також в додатках виправленої апеляційної скарги міститься клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ч. 1, 3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

У своєму клопотанні про звільнення від сплати судового збору ОСОБА_1 зазначає, що згідно Закону України Про судоустрій і статус суддів , Закону України Про запобігання та протидію домашньому насильству скрутного матеріального становища, оскільки його дохід є меншим мінімального неоподаткованого доходу та стану його здоров`я, він звільнений від сплати судового збору.

Однак, будь-яких доказів, які б підтверджували скрутне матеріальне становище та неспроможність сплатити судовий збірапелянтом до суду не надано. Також апелянтом не надано документів які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору. Копія військового квитка, що міститься в додатках до клопотання про звільнення від сплати судового збору не є підставоюдля звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону України Про судовий збір .

За таких обставин вважаю, що у задоволенні клопотання слід відмовити.

Як вбачається з матеріалів справи апелянт повинен був сплатити судовий збір відповідно до пп. 6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674 Про судовий збір , судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду встановлено у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, тобто апелянтом не сплачено судовий збір у розмірі 1152 грн. 60 коп. (768,40 * 150 %).

Виходячи з вищевказаних вимог, апелянту необхідно сплатити судовий збір у сумі 1152 грн. 60 коп.

Реквізити рахунку для сплати судового збору:

Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях

Отримувач коштів УДКСУ в Основ`янському районі м. Харкова

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37999628

Банк отримувача ГУ ДКСУ у Харківській області

Код банку отримувача (МФО) 851011

Рахунок отримувача 31211206780011

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Апеляційний суд Харківської області (назва суду, де розглядається справа).

Згідно ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 356 ЦПК України застосовуються положення статті 185 ЦПК України.

За таких обставин вважаю, що апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати апелянту строк для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. 136, 357 ЦПК України, -

у х в а л и в :

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 04 лютого 2020 року в складі судді Колодяжної І.М. по справі за позовом за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей по Слобідському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради , Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради та Служба у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації про позбавлення батьківських прав - залишити без руху.

Надати апелянту строк - десять днів з дня вручення копії ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги та попередити, що у разі невиконання зазначених вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя - І.П. Коваленко

СудХарківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення21.04.2020
Оприлюднено22.04.2020
Номер документу88853660
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —641/7439/19

Ухвала від 16.11.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротун Вадим Михайлович

Ухвала від 24.09.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротун Вадим Михайлович

Постанова від 12.08.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Постанова від 12.08.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 17.07.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 26.05.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Коваленко І. П.

Ухвала від 21.04.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Коваленко І. П.

Ухвала від 23.03.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Коваленко І. П.

Рішення від 04.02.2020

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Колодяжна І. М.

Рішення від 04.02.2020

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Колодяжна І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні