ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
м. Чернівці
24 квітня 2020 року № 926/900/20
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Марущака І.В., перевіривши матеріали
за позовом Управління поліції охорони в Чернівецькій області
до відповідачів:
1) Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області;
2) Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції;
про стягнення заборгованості за договором про централізовану охорону майна в сумі 10256,16 грн,
ВСТАНОВИВ:
Управління поліції охорони в Чернівецькій області звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області та Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, в якому просить стягнути з відповідачів на його користь заборгованість за договором від 25.01.2018 № 296 про централізовану охорону майна в сумі 10256,16 грн, що виникла за період січня-квітня 2020 року.
У порядку автоматизованого розподілу вказану позовну заяву передано до провадження судді Марущака І.В. та присвоєно єдиний унікальний номер справи № 926/900/20.
Дослідивши зміст та форму позовної заяви на предмет її відповідності вимогам статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на таке.
Відповідно до пункту 4 частини третьої статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них .
Із прохальної частини позову слідує, що позивач просить стягнути суму боргу з обох відповідачів, проте не мотивує зміст позовних вимог щодо кожного із них.
Крім того, пунктом 3 частини третьої статті 162 ГПК України унормовано, що позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Попри це, у позовній заяві та доданих до неї документах відсутній розрахунок суми позовних вимог.
Відтак суд вважає, що позивач не дотримався вимог пунктів 3, 4 частини третьої статті 162 ГПК України.
Частиною першою статті 174 ГПК України унормовано, що: «Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.»
«В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити),» - частина друга статті 174 ГПК України.
Водночас для усунення вказаних у цій ухвалі недоліків позивачу слід (1) уточнити зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів шляхом подання відповідної заяви; (2) подати суду помісячний та пооб`єктний розрахунок суми позовних вимог.
При цьому, суд зважає на те, що за приписами абзацу 2 пункту 4 Прикінцевих положень Господарського процесуального кодексу України строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Тому при визначенні строку для виправлення недоліків суд ураховує, що з 12 березня 2020 року до 11 травня 2020 року на усій території України встановлено карантин згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 (із змінами).
Також суд роз`яснює позивачу, що у випадку усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина третя статті 174 ГПК України).
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків позивачу належить надати суду
2.1 заяву про уточнення змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
2.2 помісячний та пооб`єктний розрахунок суми позовних вимог;
2.3 докази надіслання вказаних вище документів (пункти 2.1-2.2) відповідачам листом з описом вкладення.
3. Встановити позивачу строк для виправлення недоліків позовної заяви - десять днів з моменту отримання цієї ухвали, але не пізніше закінчення карантину.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя І.В. Марущак
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2020 |
Оприлюднено | 27.04.2020 |
Номер документу | 88905344 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Марущак Ілля Васильович
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Марущак Ілля Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні