У Х В А Л А
про повернення касаційної скарги
м. Київ
23 квітня 2020 року
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного кримінального суду:
головуюча ОСОБА_1 ,
судді: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу захисника ОСОБА_4 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_5 , на вирок Київського районного суду м. Полтави від 31 липня 2019 року та ухвалу Полтавського апеляційного суду від 12 березня 2020 року,
в с т а н о в и в:
Захисник звернувся до суду з скаргою, в якій виклав вимогу про скасування ухвали апеляційного суду та зміну вироку суду стосовно ОСОБА_5 шляхом виключення з нього покарання у виді 1 року обмеження волі, застосувавши покарання у виді штрафу.
Верховний Суд ухвалою від 03 квітня 2020 року касаційну скаргу захисника ОСОБА_4 залишив без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам ст.427 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК України) і надав строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня отримання копії вказаної ухвали.
Також захиснику роз`яснено, що в разі невиконання цих вимог у встановлений строк, касаційна скарга повертається особі, яка її подала.
У межах встановленого строку захисник ОСОБА_4 знову звернувся до суду з касаційною скаргою, однак не усунув недоліки, зазначені в ухвалі.
Так, відповідно до положень ч. 1 ст. 436 КПК України, суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право: залишити судове рішення без зміни, а касаційну скаргу - без задоволення; скасувати судове рішення і призначити новий розгляд у суді першої чи апеляційної інстанції; скасувати судове рішення і закрити кримінальне провадження; змінити судове рішення.
Касаційна скарга захисника в частині вимоги до суду касаційної інстанції не відповідала наведеним положенням ч. 1 ст. 436 КПК України, оскільки ОСОБА_4 одночасно виклав вимогу про скасування ухвали апеляційного суду та зміни вироку суду першої інстанції.
Доводи захисника, викладені у новій касаційній скарзі знову не відповідають вимогам ч.1 ст.436 КПК України, оскільки ОСОБА_4 зазначив лише про зміну вироку Київського районного суду м. Полтави від 31 липня 2019 року стосовно ОСОБА_5 шляхом виключення з вироку покарання у виді 1року обмеження волі та застосування покарання у виді штрафу, однак не вказав що слід зробити з оскаржуваною ухвалою суду апеляційної інстанції.
Таким чином, відсутність у касаційній скарзі належної вимоги особи, яка подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції, перешкоджає вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 3 ст. 429 КПК України касаційна скарга повертається, якщо особа не усунула недоліки касаційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк.
З огляду на це колегія суддів дійшла висновку, що касаційну скаргу необхідно повернути захиснику.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 429 КПК України, повернення касаційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду касаційної інстанції в порядку, передбаченому цим Кодексом, у межах строку на касаційне оскарження.
Керуючись ч. 3 ст. 429 КПК України, Верховний Суд
п о с т а н о в и в:
Касаційну скаргу захисника ОСОБА_4 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_5 , на вирок Київського районного суду м. Полтави від 31 липня 2019 року та ухвалу Полтавського апеляційного суду від 12 березня 2020 року, разом з усіма доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.
Ухвала суду касаційної інстанції оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 88909757 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Стефанів Надія Степанівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Стефанів Надія Степанівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні