Долинський районний суд Кіровоградської області
110 м. м. Долинська Долинський район Кіровоградська область Україна 28500
Справа № 388/1712/19
УХВАЛА
Іменем України
23.04.2020 рокум. Долинська
Долинський районний суд Кіровоградської області у складі: головуючого судді Баранського Д.М., за участю секретаря Кіцану Г.Я., представника Курлейко О.С., розглянув цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Споживчого товариства Долина-С про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Споживчого товариства Долина-С про стягнення заборгованості.
23 квітня 2020 року ОСОБА_1 через канцелярію суду подано відповідь на відзив та одночасно з нею клопотання про поновлення пропущеного строку на подання цієї відповіді на відзив, посилаючись на те, що 4 березня 2020 року поштовим зв`язком отримав відзив на позовну заяву, у період з 5 по 10 березня 2020 року перебував у відрядженні, а тому не міг подати відповідь на відзив.
Суд, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали цивільної справи, дійшов до такого висновку.
Статтею 174 ЦПК України передбачено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Підстави, час та черговість подання заяв по суті справи визначаються цим Кодексом або судом у передбачених цим Кодексом випадках. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Суд може зобов`язати державний орган чи орган місцевого самоврядування подати відповідну заяву по суті справи (крім позовної заяви). Суд може дозволити учаснику справи подати додаткові пояснення щодо окремого питання, яке виникло при розгляді справи, якщо визнає це за необхідне.
У відповіді на відзив позивач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення. Відповідь на відзив підписується позивачем або його представником. До відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п`ятою статті 178 цього Кодексу. Відповідь на відзив подається в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк подання відповіді на відзив, який дозволить позивачу підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази, іншим учасникам справи - отримати відповідь на відзив завчасно до початку розгляду справи по суті, а відповідачу - надати учасникам справи заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті (ст. 179 ЦПК України).
Згідно з чч. 1, 2 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
У цій справі в ухвалі про відкриття провадження від 28 грудня 2019 року позивачеві встановлено строк для подання відповіді на відзив, а саме не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву, до початку розгляду справи по суті.
Оскільки строк для подання відповіді на відзив встановлений судом, а не законом, відповідно цей строк не може бути поновлений у розумінні ч. 1 ст. 127 ЦПК України, а відтак у клопотанні слід відмовити.
Подання відповіді на відзив є правом учасника справи. Зважаючи на той строк, що наданий судом учаснику справи для вчинення такої процесуальної дії, зміст відзиву, беручи до уваги те, що строк подання відповіді на відзив має забезпечити позивачу можливість підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази, враховуючи доводи позивача, що стосуються причин пропущення строку для подання відповіді на відзив, а також той факт, що відзив позивачем отримано після початку розгляду справи по суті, що не давало можливості реалізувати право на подання відповіді на відзив у встановлений строк до початку розгляду справи по суті, матеріали цивільної справи щодо отримання позивачем необхідних для подання відповіді на відзив документів судової справи, суд уважає встановити позивачу новий строк для подання такої заяви по суті справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 127, 174, 179, 353 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Встановити ОСОБА_1 новий строк в один день для подання відповіді на відзив у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Споживчого товариства Долина-С про стягнення заборгованості.
Встановити відповідачу Споживчому товариству Долина-С новий строк для подання заперечень до закінчення строку дії карантину встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Апеляційна скарга у частині відмови поновити процесуальний строк подається до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Д. М. Баранський
Суд | Долинський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2020 |
Оприлюднено | 27.04.2020 |
Номер документу | 88918725 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Долинський районний суд Кіровоградської області
Баранський Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні