ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
24 квітня 2020 року м. Чернівці
провадження №22ц/822/315/20
Чернівецький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Височанської Н.К., Владичана А.І., Литвинюк І.М.
розглянувши заяву адвоката Гуртової Тетяни Іванівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою сервісу EASYCON у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Перший відділ державної виконавчої служби м.Чернівці Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області, про визнання права власності на Ѕ частину майна та зняття з нього арешту, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 26 грудня 2019 року,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Чернівецького апеляційного суду знаходиться вказана цивільна справа за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 26 грудня 2019 року , апеляційний розгляд якої призначено на 30 квітня 2020 року.
23 квітня від адвоката Гуртової Тетяни Іванівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , на електронну адресу суду надійшла заява про її участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою сервісу EASYCON.
Вказана заява підлягає залишенню без розгляду з огляду на наступне.
Відповідно до ч.ч.1-4 статті 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи , який подав відповідну заяву.
Наказом Державної судової адміністрації України №196 від 23 квітня 2020 року затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
У пунктах 1-4 розділу ІІІ цього Порядку визначено, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
У заяві учасник справи обов`язково зазначає:
-назву суду;
-номер судової справи;
-дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції;
-своє прізвище, ім`я та по-батькові;
-свій статус в судовій справі;
-електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі;
-назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua);
-номер телефону для зв`язку із судом;
-відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
Подана адвокатом Гуртовою Тетяною Іванівною, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , заява не відповідає вимогам вказаного порядку, а саме не містить відомостей щодо:
попередньої реєстрації адвоката з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади чи у разі, якщо адвокат не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), її попередньої реєстрації в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації ;
надсилання копії заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів іншим учасникам справи.
При цьому, в своїй заяві адвокат Гуртова Тетяна Іванівна також не вказує про наявність або відсутність у неї електронного підпису.
За наведених обставин колегія суддів приходить до висновку, що заяву адвоката Гуртової Тетяни Іванівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою сервісу EasyCon слід залишити без розгляду.
Роз`яснити заявнику, що залишення заяви без розгляду не перешкоджає повторному зверненню із такою заявою до суду з дотриманням порядку та способу визначеного Порядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, який затверджено наказом Державної судової адміністрації України №196 від 23 квітня 2020 року.
Керуючись ч.4 ст.183, 212 ЦПК України, апеляційний суд
У Х В А Л И В :
Заяву адвоката Гуртової Тетяни Іванівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою сервісу EASYCON залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Судді: Н.К. Височанська
А.І. Владичан
І.М. Литвинюк
Суд | Чернівецький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2020 |
Оприлюднено | 27.04.2020 |
Номер документу | 88926280 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернівецький апеляційний суд
Височанська Н. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні