ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"27" квітня 2020 р. м. ХарківСправа № 922/4774/14
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Присяжнюка О.О.
Без виклику представників сторін.
розглянувши заяву Приватного акціонерного товариства "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ім. С.С Монятовського" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх.№1243 від 23.04.2020 року)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Елікс", м. Дніпропетровськ до Приватне акціонерне товариство "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ім. С.С Монятовського" про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
09.04.2020 року до суду надійшла заява від Приватного акціонерного товариства "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ім. С.С Монятовського" про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню (вх.№8854 від 09.04.2020 року) з посиланням на відсутність заборгованості у зв*язку із новацією зобов`язань .
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 328 Господарського процесуального кодексу України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про призначення заяви заява від Приватного акціонерного товариства "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ім. С.С Монятовського" про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню (вх.№8854 від 09.04.2020 року) до розгляду в судовому засіданні в порядку передбаченому ст.328 ГПК України .
Позивач надіслав на адресу суду клопотання (вх. № 1243 від 23.04.2020), в якому, зокрема, просить суд призначити наступне судове засідання у справі № 922/4774/14 в режимі відеконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника позивача.
Розглянувши клопотання позивача (вх. № 1243 від 23.04.2020), суд зазначає наступне:
Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України Про судоустрій та статус суддів , учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ч. ч. 7, 8, 11 ст. 197 ГПК України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.
Так, у ч. 2 ст. 197 ГПК України визначено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. ч. 3-4 ст. 197 ГПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Ухвалою від 14.04.2020 прийнято заяву Приватного акціонерного товариства "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ім. С.С Монятовського" про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню (вх.№8854 від 09.04.2020 року) до розгляду в судовому засіданні. Розгляд заяви призначено на "29" квітня 2020 р. о 12:00 .
При визначені дати наступного підготовчого засідання судом було враховано, що вищевказаною постановою КМУ карантин було введено до 24.04.2020 (з урахуванням постанови КМУ від 25.03.2020 №239).
Разом із тим, постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. №291 внесено зміни щодо строку карантину та його продовжено до 11.05.2020.
Згідно з п. 2 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі, затвердженого наказом ДСА від 08.04.2020, Учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Однак, станом на дату винесення даної ухвали, в суду відутні належні технічні можливості для проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням сторонами власних технічних засобів.
За наведених обставин, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання позивача (вх. № 1243 від 23.04.2020) про проведення судового засідання у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів позивача.
Суд також вважає за необхідне зазначити, що в межах даної заяви, явку представників сторін не визнано обов`язковою.
Керуючись ч. ч. 7, 8, 11 ст. 197, ч. 1 п. 4 п. п. б ст. 234, ч. 2 ст. 235 ГПК України суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Приватного акціонерного товариства "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ім. С.С Монятовського" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх.№1243 від 23.04.2020 року) відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала складена 27.04.2020 року.
Суддя О.О. Присяжнюк
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2020 |
Оприлюднено | 28.04.2020 |
Номер документу | 88928713 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Присяжнюк О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні