Ухвала
від 28.04.2020 по справі 461/2221/20
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/2221/20

Провадження № 1-кс/461/2659/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.04.2020 м. Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 ,

за участі:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові погоджене з заступником начальника першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання обвинувачення прокуратури Львівської області ОСОБА_4 клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019140000000834 від 25.11.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 239 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчийслідчого управлінняГоловного управління Національній поліціїу Львівськійобласті ОСОБА_3 ,за погодженняміз заступником начальника першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання обвинувачення прокуратури Львівської області ОСОБА_4 звернувся до суду із клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення обшуку на території та у всіх приміщеннях, які використовує у своїй господарській діяльності ТОВ Грінера Україна» (код ЄДРПОУ 35429502), за адресою: м. Львів, вул. Богданівська, 11, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей, предметів та документів, зокрема: журналів обліку в`їзду/виїзду транспортних засобів, відео реєстраторів камер відеоспостереження території, товарно-транспортних накладних, шляхових листів, актів виконаних робіт, податкових накладних, актів взаємозвірок, мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, де зберігаються цифрові примірники вищевказаних документів, блокнотів, записників, чорнових записів, та інших документів, які мають відношення до вивезення та захоронення ТПВ починаючи з 01.01.2020 та по час фактичного виконання ухвали.

В обгрунтовання внесеного клопотання покликається на те, що у провадженні відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області перебуває кримінальне провадження №12019140000000834 від 25.11.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 239 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи Львівської міської ради і комунальних підприємств, за попередньою змовою із посадовими особами суб`єктів господарювання, зокрема ТОВ «Грінера Україна» (код ЄДРПОУ 35429502), ЛКП Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс» (код ЄДРПОУ 03348465), ТОВ «Ековей Вейст Менеджмент» (код ЄДРПОУ 33951598), ТОВ «ДВ-Екосвіт» (код ЄДРПОУ 38457239), ТОВ «ДВ Вейст-Груп» (код ЄДРПОУ 41790622), ТОВ «Санком-Львів» (код ЄДРПОУ 34711924), що надають послуги у сфері перевезення та захоронення твердих побутових відходів (ТПВ), упродовж 2020 року на території м. Львова та Львівської області здійснюють розкрадання бюджетних коштів, що виділяються на відшкодування додаткових витрат на вивезення та захоронення ТПВ. Встановлено, що службові особи вказаних вище суб`єктів господарювання спільно із суб`єктами, які забезпечують фактичне перевезення ТПВ (на договірних умовах), як правило фізичні особи-підприємці «перевізники», складають фальсифіковані первинні бухгалтерські документи на перевезення твердих побутових відходів для їх захоронення на ліцензованих сміттєзвалищах Київської, Чернігівської, Житомирської та інших областей на території України.

В подальшому частину коштів на вивезення ТПВ для їх захоронення фізичні особи-підприємці передають керівникам сміттєзвалищ у Львівській області, і фактично, тверді побутові відходи за готівкові кошти захоронюють на сміттєзвалищах Львівщини не маючи при цьому відповідних дозволів.

Після цього, з метою отримання грошових коштів на відшкодування додаткових витрат на вивезення та захоронення ТПВ, вищевказані суб`єкти господарювання щодекадно подають до Департаменту з питань поводження з відходами Львівської міської ради визначений перелік документів із завідомо неправдивими відомостями, та на підставі яких отримують з міського бюджету оплату за надані послуги.

Таким чином вищевказані дії містять ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, що у відповідності до ст. 12 КК України є тяжким злочином.

Зважаючи на вказане, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей, предметів та документів, виникла необхідність у проведенні обшуку на території та у всіх приміщеннях за місцем розташування сортувальної станції ТОВ «Грінера Україна» (код ЄДРПОУ 35429502), а саме, за адресою: м. Львів, вул. Богданівська, 11, оскільки лише елемент раптовості проведення обшуку може забезпечити вилучення зазначених речей, предметів та документів і в подальшому долучення їх до матеріалів кримінального провадження як доказів, отримання постійного доступу до них під час здійснення доказування, недопущення їх зміни або знищення, приховування.

Із витягу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна встановлено, що нежитлові приміщення, в яких здійснює свою господарську діяльність ТОВ Грінера Україна» (код ЄДРПОУ 35429502) за адресою м. Львів, вул. Богданівська, 11 належить на праві приватної власності ПАТ «Львівське автотранспортне підприємство 24656 «Богданівське».

Зазначені речі, документи та предмети мають істотне значення для цілей досудового розслідування як самостійно, так і в сукупності з іншими доказами, отриманими в ході здійснення досудового розслідування, тому сторона обвинувачення вважає, що на даному етапі обшук є найбільш доцільним та ефективним способом забезпечення отримання доказів.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, надав пояснення аналогічні викладений у ньому. Просив задовольнити.

Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення слідчого, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушенняабо, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно з п. 5, 6 ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.

Частиною 5 ст. 234 КПК України визначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019140000000834 від 25.11.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 239 КК України.

У судовому засіданні встановлено, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей, предметів та документів, виникла необхідність у проведенні обшуку на території та у всіх приміщеннях за місцем розташування сортувальної станції ТОВ «Грінера Україна» (код ЄДРПОУ 35429502), а саме, за адресою: м. Львів, вул. Богданівська, 11, оскільки лише елемент раптовості проведення обшуку може забезпечити вилучення зазначених речей, предметів та документів і в подальшому долучення їх до матеріалів кримінального провадження як доказів, отримання постійного доступу до них під час здійснення доказування, недопущення їх зміни або знищення, приховування.

Із витягу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна встановлено, що нежитлові приміщення, в яких здійснює свою господарську діяльність ТОВ Грінера Україна» (код ЄДРПОУ 35429502) за адресою м. Львів, вул. Богданівська, 11 належить на праві приватної власності ПАТ «Львівське автотранспортне підприємство 24656 «Богданівське».

Слідчий довів наявність достатніх, передбачених ч. 5 ст. 234 КПК України, підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування, можуть бути доказами під час судового розгляду та можуть знаходитися за місцем розташування сортувальної станції ТОВ «Грінера Україна». За наведених в клопотанні обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте життя особи.

В ухвалі про надання дозволу на проведення обшуку слідчий суддя не має можливості перелічувати досліджені ним докази та оцінювати їх. Це прямо випливає зі змісту ст.222 КПК України та ст.387 КК України про недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування без дозволу слідчого (прокурора) та передбачену за це кримінальну відповідальність. Згідно з ч.3 ст.236 КПК України ухвала про дозвіл на обшук повинна бути пред`явлена з наданням копії перед початком обшуку особі, яка володіє житлом чи іншим володінням. Зазначення в ухвалі про дозвіл на обшук переліку досліджених чи оцінених доказів на підставі яких слідчим суддею прийнято це процесуальне рішення зробить можливим протизаконний доступ невизначеного кола осіб до відомостей досудового розслідування без дозволу слідчого (прокурора).

Метою та підставою для проведення обшуку є необхідність виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей, предметів та документів, що можуть містити інформацію щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.

Отримати речі та документи, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, в добровільному порядку шляхом витребування речей, документів та відомостей відповідно до ст.93 КПК України, неможливо, оскільки існує реальна загроза їх приховання, зміни та знищення.

Завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням може бути виконане.

Таким чином, слідчий суддя враховує, що обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Відтак, слідчий суддя приходить до висновку, що у вищезазначених приміщеннях можуть бути наявні відшукувані органом досудового розслідування речі і документи, тому клопотання слідчого про проведення обшуку підлягає задоволення.

Крім цього, слідчий просить надати доступ до зазначеної інформації не тільки слідчим слідчої групи, але й іншим оперативним працівникам, які згідно з витягом з ЄРДР не входять до складу слідчої-оперативної групи. Враховуючи це, у задоволенні клопотання в цій частині слід відмовити.

Орган досудового розслідування на підставі ч. 7 ст. 236 КПК України не позбавлений можливості вилучати речі та документи, які не зазначені в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку. Такі речі та/або документи будуть вважатися тимчасово вилученим майном.

Керуючись ст.ст.184, 234, 235 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019140000000834 від 25.11.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 239 КК України, задоволити частково.

Надати дозвіл на проведення обшуку на території та у всіх приміщеннях, які використовує у своїй господарській діяльності ТОВ Грінера Україна» (код ЄДРПОУ 35429502), за адресою: м. Львів, вул. Богданівська, 11, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей, предметів та документів, зокрема: журналів обліку в`їзду/виїзду транспортних засобів, відео реєстраторів камер відеоспостереження території, товарно-транспортних накладних, шляхових листів, актів виконаних робіт, податкових накладних, актів взаємозвірок, мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, де зберігаються цифрові примірники вищевказаних документів, блокнотів, записників, чорнових записів, та інших документів, які мають відношення до вивезення та захоронення ТПВ починаючи з 01.01.2020 та по час фактичного виконання ухвали.

Виконання ухвали покласти на старшого слідчого ВРОТЗ СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , інших слідчих СУ ГУНП у Львівській області, які включені в групу слідчих на підставі відповідної постанови.

В решті клопотання відмовити.

Строк дії ухвали до 28 травня 2020 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення28.04.2020
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу88991615
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —461/2221/20

Ухвала від 06.06.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Романюк В. Ф.

Ухвала від 01.06.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Романюк В. Ф.

Ухвала від 30.05.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Романюк В. Ф.

Ухвала від 26.05.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Романюк В. Ф.

Ухвала від 26.05.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Романюк В. Ф.

Ухвала від 22.11.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Романюк В. Ф.

Ухвала від 22.11.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Романюк В. Ф.

Ухвала від 22.11.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Романюк В. Ф.

Ухвала від 22.11.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Романюк В. Ф.

Ухвала від 17.09.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Романюк В. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні