Ухвала
від 29.04.2020 по справі 903/110/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

29 квітня 2020 року Справа № 903/110/20

Господарський суд Волинської області в складі судді Дем`як В. М., за участю секретаря судового засідання Русинчук М.М., розглянувши справу

за позовом: Заступника прокурора Луцької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Луцької міської ради, м. Луцьк

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Житловий квартал» , м. Луцьк

про стягнення 2 379 805, 95 грн.

за участю представників сторін:

від позивача: не прибув;

від відповідача: не прибув;

від прокуратури: не прибув;

Встановив: Заступник прокурора Луцької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Луцької міської ради звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Житловий квартал» про стягнення 2 379 805,95 грн. штрафу за несвоєчасну сплату орендної плати за лютий-квітень 2019 року за договором оренди землі від 07.03.2018.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем вимог договору оренди землі на земельну ділянку площею 1,9143 га з кадастровим номером 0710100000:34:066:0127 (код цільового призначення В.03.10 для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької діяльності, пов`язаної з отриманням прибутку) (землі громадської та житлової забудови), розташованої в м. Луцьку по вул. Рівненська, 119.

Ухвалою суду від 17.02.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 23.03.2020.

Ухвалою суду від 16.03.2020 повідомлено позивача - Заступник прокурора Луцької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Луцької міської ради, відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Житловий квартал» про призначення справи в судовому засіданні на 07.04.2020.

На офіційному сайті Господарського суду Волинської області учасники справи №903/110/20 повідомлені про те, що враховуючи обмежувальні карантинні заходи, введені Господарським судом Волинської області, справи призначені до розгляду на 07.04.2020 не відбудуться.

Ухвалою суду від 07.04.2020 відкладено розгляд справи на 29.04.2020, зобов`язано сторін виконати вимоги ухвали суду від 17.02.2020, та здійснено офіційне оприлюднення оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України про виклик у судове засідання відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Житловий квартал» .

07.04.2020 від Луцької міської ради через відділ документального забезпечення та контролю надійшли пояснення за вх. №01-57/2429/20 від 07.04.2020, у яких заперечує твердження прокурора щодо бездіяльності Луцької міської ради, як на підставу для здійснення представництва для захисту інтересів держави в суді. Крім того, зауважує, що кошти, які є предметом спору є податковими зборами та платежами та відповідно, контроль за повнотою та вчасністю їх сплати має здійснювались Головним управлінням ДПС у Волинській області. Зазначає, що Луцька міська рада не має доступу до даних ІС Податковий блок , а тому не може контролювати сплату орендної плати. Крім того, Головне управління ДФС у Волинській області зверталось до суду з позовом про стягнення 816 599,12 грн. податкового боргу (справа №140/3190/19).

17.04.2020 від прокуратури через відділ документального забезпечення та контролю надійшли заперечення на пояснення за вх. №01-57/2627/20 від 17.04.2020, у яких зазначає, що предмет спору не охоплює стягнення податкових платежів та зборів, оскільки питання щодо стягнення земельного податку було предметом позовного провадження за заявою контролюючого органу. Зауважує, що орган ДПС не є стороною договору оренди, а тому звертатись з позовом про її стягнення не може. Вважає, що несплата відповідачем орендної плати за користування комунальним майном є порушення інтересів держави щодо забезпечення фінансової підтримки місцевого самоврядування, своєчасного і в повному обсязі надходження доходів до бюджетів усіх рівнів.

Прокурор та уповноважений представник позивача у судове засідання 29.04.2020 не прибули, хоча належним чином були повідомленні про час та місце розгляду справи.

Відповідач у судове засідання 29.04.2020 не прибув, ухвалу суду від 07.04.2020 направлено на адресу, що зазначена в позовній заяві та відповідає відомостям з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: (43000, м. Луцьк, вул. Вороніхіна, 37) із відміткою «Судова повістка» , проте, повернута поштовим відділенням з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою» .

Відповідно до п.99-2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 270 в чинній редакції (далі - Правила) рекомендовані поштові відправлення з позначкою "Судова повістка", адресовані юридичним особам, під час доставки за зазначеною адресою вручаються представнику юридичної особи, уповноваженому на одержання пошти, під розпис. У разі відсутності адресата за вказаною на рекомендованому листі адресою працівник поштового зв`язку робить позначку "адресат відсутній за вказаною адресою", яка засвідчується підписом з проставленням відбитку календарного штемпеля і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду.

У разі якщо судове рішення про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою і повернено поштою у зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії. Крім того, ухвалою суду від 07.04.2020 здійснено офіційне оприлюднення оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України про виклик у судове засідання відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Житловий квартал» .

Зважаючи на те, що 16.03.2020 Радою суддів України прийняті рекомендації №9рс-186/20 відповідно до яких, враховуючи Постанову Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020р. "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19", а також з метою убезпечити населення України від поширення гострих респіраторних захворювань та коронавірусу СОVID-19, який віднесено до особливо небезпечних інфекційних хвороб, рекомендовано на період з 16 березня до 03 квітня 2020 року встановити особливий режим роботи судів України, а саме: роз`яснити громадянам можливість відкладення розгляду справ у зв`язку із карантинними заходами та можливість розгляду справ в режимі відеоконференції; припинити всі заходи, не пов`язані з процесуальною діяльністю суду та забезпеченням діяльності органів судової влади (круглі столи, семінари, дні відкритих дверей тощо); обмежити допуск в судові засідання осіб, які не є учасниками судових засідань; обмежити допуск у судові засідання та приміщення суду осіб з ознаками респіраторних захворювань: блідість обличчя, почервоніння очей, кашель; ознайомлення учасників судового процесу з матеріалами судової справи, за наявності такої технічної можливості, здійснювати в дистанційному режимі, шляхом надсилання сканкопій матеріалів судової справи на електронну адресу, зазначену у відповідній заяві, заяви про ознайомлення приймати через дистанційні засоби зв`язку; зменшити кількість судових засідань, що призначаються для розгляду протягом робочого дня; по можливості здійснювати судовий розгляд справ без участі сторін, в порядку письмового провадження. Крім того Рада суддів України рекомендує громадянам та іншим особам: всі необхідні документи (позовні заяви, заяви, скарги, відзиви, пояснення, клопотання тощо) надавати суду в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою, факсом або дистанційні засоби зв`язку; рекомендувати учасникам судових засідань подавати до суду заяви про розгляд справ у їхній відсутності за наявними в справі матеріалами; утриматися від відвідування приміщення суду, особливо за наявності захворювання (слабість, кашель, задуха, утруднення дихання, тощо).

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (з урахуванням змін, внесеними постановами Кабінету Міністрів України №215 від 16 березня 2020, №239 від 25.03.2020, №291 від 22.04.2020) постановлено (поміж-іншим), установити з 12 березня 2020 року до 11 травня 2020 року на усій території України карантин.

Згідно з приписами статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.

При цьому, Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України від 02.05.2013, Папазова та інші проти України від 15.03.2012).

Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.

Разом з тим, 02.04.2020 Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» . Закон опубліковано і він набрав законної сили.

Відповідно до п. 11 закону під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-2019), строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину.

Враховуючи викладене, з метою надання можливості учасникам справи скористатися своїми процесуальними правами, дотримання принципу пропорційності, реалізації засад змагальності, враховуючи строки розгляду справи та завдання господарського судочинства, зважаючи на приписи постанови КМУ від 11.03.2020 № 211 з відповідними змінами та листа Ради суддів України від 16.03.2020 № 9рс-186/20, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи з повідомленням учасників справи про дату і час судового засідання додатково.

На підставі викладеного та керуючись статтями 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Волинської області, -

У Х В А Л И В:

1. Розгляд справи відкласти.

2. Про дату і час судового засідання учасники справи будуть повідомлені ухвалою суду згідно ст. 120 ГПК України.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.

Ухвала суду підписана 30.04.2020.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua.

Суддя В. М. Дем`як

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення29.04.2020
Оприлюднено04.05.2020
Номер документу89007209
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/110/20

Судовий наказ від 13.11.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Судовий наказ від 13.11.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 04.11.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Мельник О.В.

Ухвала від 09.09.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Мельник О.В.

Рішення від 10.08.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 01.07.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 15.06.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 26.05.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 29.04.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 07.04.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні