Справа № 359/2646/20
Провадження № 2/359/1807/2020
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
17 квітня 2020 року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Яковлєва Л.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом Бориспільської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі: Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, Гнідинської сільської ради, Головного управління ДПС у Київській області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з орендної плати та розірвання договору оренди землі, -
встановив:
31 березня 2020 року перший заступник керівника Бориспільської місцевої прокуратури Неродик А. звернувся до Бориспільського міськрайонного суду Київської області з позовом про стягнення заборгованості з орендної плати та розірвання договору оренди землі, згідно якого просив : стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 код РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Гнідинської сільської ради (08340, Київська обл., Бориспільський район, село Гнідин, вул. Нова, 1, код ЄДРПОУ: 04363538) заборгованість з орендної плати за землю у розмірі 26 773, 39 грн. Розірвати договір оренди земельної ділянки від 09.09.2003, укладений між Бориспільською районною державною адміністрацією Київської області (08300, Київська область, м.Бориспіль, вул. Київський Шлях. 74; код ЄДРПОУ: 24209740) та ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 код РНОКПП НОМЕР_1 ).
Згідно ч. 1 ст. 187 ЦПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
16 квітня 2020 року від Білоцерківської міської ради надійшла відповідь на запит суду, згідно якої, ОСОБА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .
Встановлено, що цивільна справа підсудна Бориспільському міськрайонному суду Київської області на підставі ст. 30 ЦПК України. Форма та зміст позову відповідає вимогам ст.ст. 175 , 177 ЦПК України . Ці обставини свідчать про те, що підстави для повернення позову або залишення його без розгляду, а також для відмови у відкритті провадження в цивільній справі відсутні.
З огляду на це суддя вважає, що належить відкрити провадження у цивільній справі.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Згідно вимог ч. 4 ст. 19 ЦПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Враховуючи наведене, суд призначає справу до розгляду в порядку загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 11 , 12 , ч.8ст. 43 , ст.ст. 44 , 49 , 83 , 84 , 85 , 86 , 95 , 182 , 183 , 185 , 187 , 189 , 190 , 191 , 196 , 199 , ч. 2 ст. 261 , ст. ст. 272 , 353-355 ЦПК України , суд -
ухвалив:
Відкрити провадження у цивільній справі за позовом Бориспільської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі: Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, Гнідинської сільської ради, Головного управління ДПС у Київській області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з орендної плати та розірвання договору оренди землі.
Розгляд цивільної справи здійснювати в порядку загального позовного провадження та призначити підготовче судове засідання на 10 годину 30 хвилин 27 травня 2020 року.
Копію ухвали суду направити сторонам для відома та виконання.
Позивачу в п`ятиденний строк надати суду:
- з дня отримання ухвали про відкриття провадження документи та інші докази, не подані разом з позовом та не надіслані відповідачу, а також докази про надіслання їх відповідачу (за наявності);
- письмові запитання (в разі їх наявності у позивача) в кількості не більше десяти, адресовані відповідачу, про обставини, що мають значення для справи;
Направити відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів, а також запропонувати протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали судді :
- суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;
- позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.
Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідачу для надання права подання зустрічного позову встановити строк до 27 травня 2020 року .
Забезпечення доказів судом проводиться за правилами, встановленими ст. ст. 116-119 ЦПК України.
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.
У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://bpm.ko.court.gov.ua/sud1005.
З приводу участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду роз`яснюємо наступне.
Відповідно ч.ч. 1-4 ст. 220 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Програма яка забезпечує такий зв`язок є - сервіс ІНФОРМАЦІЯ_1 . Взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції можуть зареєстровані та авторизовані за електронним цифровим підписом користувачі сервісу ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Щоб взяти участь у судовому засіданні дистанційно, необхідно: подати до суду заяву про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку поза межами приміщення суду не пізніше ніж за 5 днів до початку судового засідання. Заява надсилається до суду та іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку (EasyCon не дозволяє подати до суду таку заяву). В заяві обов`язково вказується: назва суду; номер справи; дата та час судового засідання; своє прізвище, ім`я, по-батькові; свій статус у судовій справі; електронну адресу, яка використана користувачем для реєстрації в ІНФОРМАЦІЯ_1 ; свій номер телефону. Авторизуватися в EasyCon за допомогою власного ЕЦП не менше, ніж за 10 хвилин до початку судового засідання. Перевірити роботу свого обладнання (камера, мікрофон, динаміки (навушники) внизу головної сторінки сервісу за посиланням та перевірити налаштування обладнання. Перейти на головній сторінці до розділу Судові засідання (відеоконференція) (або Меню - МОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ). Чекати запрошення від секретаря судового засідання приєднатися до конференції.
З метою полегшення реєстрації у сервісі EasyCon з пошаговою інструкцією можна ознайомитись на сайті Бориспільського міськрайонного суду Київської області (Веб-адреса сторінки: http://bpm.ko.court.gov.ua/sud1005) у графі - громадянам Участь у відеозасіданні .
Ухвала суду є остаточною та апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В.Яковлєва
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2020 |
Оприлюднено | 04.05.2020 |
Номер документу | 89015474 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Яковлєва Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні