07.05.2020
Справа № 642/6141/19
Провадження № 1-кс/642/938/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 травня 2020 року м. Харків
Слідчий суддя Ленінського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянув винесене в кримінальному провадженні № 12019220510002087, внесеного 27.08.2019, клопотання начальника відділення СВ Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , і погоджене з прокурором відділу Харківської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, -
В С Т А Н О В И В:
Начальник відділення СВ Холодногірського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 , звернулася до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, що знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
В обґрунтування до клопотання слідчий надав матеріали, відповідно яких встановлено, що Холодногірським відділом поліції ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 12019220510002087 від 27.08.2019 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України, фактом заволодіння грошовими коштами членів ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у розмірі 346172,00 грн.
Підставою внесення відомостей до ЕРДР слугувала заява члені ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо шахрайських дій ОСОБА_5 , яка вводячи в оману власників квартир житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , видаючи себе за голову ОСББ будинку, протягом 2018-2019 років, заволоділа коштами, які були сплачені власниками як членські внески та оплата за житлово-комунальні послуги (далі ХКП). У своїх показах, діюча голова ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 пояснила, що починаючи з 2017 року, ОСОБА_5 , оголосила себе головою ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », одноосібно вказувала власникам квартир тарифи на житлово- комунальні послуги, та встановлювала розмір членських внесків. Починаючи з 2018 року, за вказівкою ОСОБА_5 , власниками квартир здійснювалась оплата житлово-комунальних послуг та вносились членські внески на розрахунковий рахунок ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , що відкритий у ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». Так, з 10.01.2018 по 01.07.2019 на рахунок було внесено членських внесків та перераховано власниками як оплата ЖКП грошових коштів у розмірі 339773,86 гривень, з яких 4801.66 гривень складала комісія банку, тільки 12120,00 грн. переведено на рахунок, як оплата за спожиту електроенергію, 8500,00 перераховано на рахунок ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та отримано готівкою у касі банку та у банкоматах з рахунку грошові кошти у розмірі 373672,00 грн. Як вказують власники квартир будинку АДРЕСА_1 , грошові кошти вносились ними на рахунок за вказівкою саме ОСОБА_5 , саме ОСОБА_5 позиціонувала себе як голова ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », приймала управлінські та адміністративні рішення, надавала вказівки, щодо сплати членських внесків та оплати ЖКП.
Досудовим слідством у кримінальному провадженні встановлено, що ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » має заборгованість за надану теплову енергію перед постачальником КП « ІНФОРМАЦІЯ_7 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».
Одночасно встановлено, що ОСОБА_5 у період часу не являлась головою ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », відповідно реєстрів керівником ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у період з вересня 2017 по липень 2019 року являлась ОСОБА_7 .
ОСББ «Полтавський шлях 28/19» ЄДРПОУ НОМЕР_1 взято на облік 08.09.2017, відповідно наявних даних ОСОБА_6 обрана головою ОСББ у липні 2019 року, цього ж місяця проведено реєстраційні зміни, щодо керівництва об`єднання.
Під час проведення слідчих дій встановлено, що ОСОБА_5 у своїй діяльності використовувала номер телефону НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , її чоловік ОСОБА_8 , позиціонував себе як представник ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » використовуючи номер мобільного телефону НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , ОСОБА_7 , використовувала номер мобільного телефону НОМЕР_8 , та зазначила вказаний номер телефону під час відкриття рахунків у банківській установі.
В судове засідання слідчий не з`явився, заявою до суду справу просить слухати у її відсутності. Клопотання підтримує повністю та просить його задовольнити.
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » належним чином повідомлені про слухання справи, у судове засідання представники не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили. За таких обставин відповідно до ч.4 ст.163 КПК України неприбуття представника не є перешкодою для розгляду клопотання.
В такому випадку, згідно ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Як зазначено у ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікації, про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, відноситься до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане.
З метою проведення всебічного, повного й неупередженого досудового розслідування та встановлення усіх обставин вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, в зв`язку з чим виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що містять інформацію про абонентів мобільного зв`язку та їх з`єднання за вказаними мобільними телефонами та абонентськими номерами, з метою встановлення місцезнаходження власників вказаних номерів мобільних телефонів у період вчинення кримінального правопорушення. Дана інформація має суттєве значення по кримінальному провадженню та може бути використаною для встановлення осіб, причетних до вчинення вказаного злочину. В той же час вказана інформація перебуває в електронних документах операторів телекомунікації мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та відповідно до положень п.7 ч.1 ст.162 КПК України відноситься до охоронюваної законом таємниці, але без отримання доступу до вказаної інформації неможливо встановити в повному обсязі усі обставини вчинення кримінального правопорушення.
Великий період часу, за який необхідно отримати інформацію про зв`язки вищевказаних абонентів обґрунтовується необхідністю встановити їх постійні та непостійні зв`язки, осіб з якими зв`язувались фігуранти у період вчинення кримінального правопорушення, з моменту створення ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » тобто з вересня 2017 року по теперішній час, що дасть змогу в повному обсязі зібрати доказову базу по даному кримінальному провадженню, і у разі підтвердження отриманої інформації вона буде використана як доказ.
Таким чином, для розкриття даного злочину, необхідно отримати інформацію про абонентів мобільного зв`язку, які користуються номером оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », НОМЕР_4 , оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_3 , НОМЕР_6 , НОМЕР_8 , оператора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_7 , НОМЕР_5 .
Інформаціяпро тимчасовийдоступ доякої заявленоклопотання,перебуває абоможе перебуватиу володінніоператорів мобільногозв`язку ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 »,ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »так якособа,яка можеобґрунтовано бутипричетною доскоєння вищевказаногокримінального правопорушення,користуються сім-картоюі мобільнимтерміналом,які можутьбути вобслуговуванні вищевказанихоператорів мобільногозв`язку ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 »,ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Вищезазначена інформація, у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані щодо зв`язку абонента не можливо.
Таким чином, вищезазначені обставини дають суду підстави для висновку про наявність передбачених ст. 132, ч. 5 ст. 163 та ч. 6 ст. 163 КПК України підстав для задоволення клопотання слідчого, -
У Х В А Л И В :
Клопотання начальника відділення СВ Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , і погоджене з прокурором відділу Харківської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів задовольнити.
Надати начальникувідділення СВХолодногірського відділуполіції м.Харків ГУНПв Харківськійобласті майоруполіції ОСОБА_3 ,слідчому СВХолодногірського ВПГУНП вХарківській областілейтенанту поліції ОСОБА_9 ,дозвіл натимчасовий доступдо інформаціїпро зв`язоккінцевих обладнаньспоживачів телекомунікаційнихпослуг уперіод з01.09.2017по строкдії ухвали,з мобільногономеру телефону НОМЕР_3 , НОМЕР_6 , НОМЕР_8 ,які євласністю операторамобільного зв`язкуПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - АДРЕСА_2 .
Зобов`язати операторамобільного зв`язкуПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - АДРЕСА_2 , виготовити на паперовому та/або електронному носії документ, що містить інформацію про телефонні дзвінки з номерів мобільного телефону НОМЕР_3 , НОМЕР_6 , НОМЕР_8 , у період часу з 01.09.2017 по строк дії ухвали та забезпечити тимчасовий доступ й можливість вилучення наступної інформації:
-Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаним вище номером.
-Інформацію про вмикання-вимикання мобільного терміналу (тобто реєстрації в мережі оператора зв`язку) із вказуванням координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі.
-Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-картки (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі IMEI), тощо.
-Типи з`єднань абонента: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо.
-Дата, час та тривалість з`єднання, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента.
-Ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент Б), з`єднання нульової тривалості.
-Та за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про його особу.
Надати начальникувідділення СВХолодногірського відділуполіції м.Харків ГУНПв Харківськійобласті майоруполіції ОСОБА_3 ,слідчому СВХолодногірського ВПГУНП вХарківській областілейтенанту поліції ОСОБА_9 ,дозвіл натимчасовий доступдо інформаціїпро зв`язоккінцевих обладнаньспоживачів телекомунікаційнихпослуг уперіод з01.01.2020по строкдії ухвали,з мобільногономеру телефону НОМЕР_7 , НОМЕР_5 ,які євласністю операторамобільного зв`язкуТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,розташованого заадресою: АДРЕСА_3 .
Зобов`язати операторамобільного зв`язкуТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,- АДРЕСА_3 , виготовити на паперовому та/або електронному носії документ, що містить інформацію про телефонні дзвінки з номера мобільного телефону НОМЕР_7 , НОМЕР_5 , у період часу з 01.09.2017 по строк дії ухвали та забезпечити тимчасовий доступ й можливість вилучення наступної інформації:
-Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаним вище номером.
-Інформацію про вмикання-вимикання мобільного терміналу (тобто реєстрації в мережі оператора зв`язку) із вказуванням координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі.
-Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-картки (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі IMEI), тощо.
-Типи з`єднань абонента: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо.
-Дата, час та тривалість з`єднання, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента.
-Ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент Б), з`єднання нульової тривалості.
-Та за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про його особу.
Надати начальникувідділення СВХолодногірського відділуполіції м.Харків ГУНПв Харківськійобласті майоруполіції ОСОБА_3 ,слідчому СВХолодногірського ВПГУНП вХарківській областілейтенанту поліції ОСОБА_9 ,дозвіл натимчасовий доступдо інформаціїпро зв`язоккінцевих обладнаньспоживачів телекомунікаційнихпослуг уперіод з01.01.2020по строкдії ухвали,з мобільногономеру телефону НОМЕР_4 ,які євласністю операторамобільного зв`язкуПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »,розташованого заадресою: АДРЕСА_4 .
Зобов`язати оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_4 , виготовити на паперовому та/або електронному носії документ, що містить інформацію про телефонні дзвінки з номера мобільного телефону НОМЕР_4 , у період часу з 01.09.2017 по строк дії ухвали та забезпечити тимчасовий доступ й можливість вилучення наступної інформації:
-Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаним вище номером.
-Інформацію про вмикання-вимикання мобільного терміналу (тобто реєстрації в мережі оператора зв`язку) із вказуванням координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі.
-Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-картки (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі IMEI), тощо.
-Типи з`єднань абонента: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо.
-Дата, час та тривалість з`єднання, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента.
-Ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент Б), з`єднання нульової тривалості.
-Та за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про його особу.
Копію зазначеної інформацію надати на носії інформації в електронному вигляді у форматі Місгоsоft Ехсеl, в якій обов`язково зазначити: тип, дату, час, тривалість дзвінків, номери абонентів з`єднань, ІМЕІ їх мобільних терміналів, азимути ретрансляційних антен та адреси розташування базових станцій.
Строк дії ухвали становить 2 місяця з дня її постановлення.
Відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України у разі невиконання зазначеної ухвали слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на диспут до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 89127670 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Гримайло А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні