Ухвала
Іменем України
07 травня 2020 року
м. Київ
справа № 736/362/16-к
провадження № 51-2985 впс 19
Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючої ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши подання голови Чернігівського апеляційного суду про направлення матеріалів справи № 736/362/16-к стосовно ОСОБА_4 , за апеляційною скаргою прокурора на вирок Корюківського районного суду Чернігівської області від 11 червня 2018 року, з одного суду апеляційної інстанції до іншого,
встановив:
Подання, яке надійшло до Суду в порядку ч. 3 ст. 34 КПК України, обґрунтовується тим, що в Чернігівському апеляційному суді неможливо утворити склад суду для розгляду апеляційної скарги прокурора, оскільки з восьми суддів судової палати у кримінальних справах, які на даний час фактично працюють у суді виключено з автоматичного розподілу: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ОСОБА_8 ОСОБА_9 з підстав, визначених ст. 76 КПК України; ОСОБА_10 у зв`язку з задоволенням заяви прокурора про відвід (ухвала Чернігівського апеляційного суду від 11 березня 2020 року).
Учасникам судового провадження повідомлено про час та місце розгляду подання, проте в судове засідання вони не з`явилися.
Перевіривши наведені у поданні доводи та дослідивши матеріали провадження, колегія суддів дійшла висновку, що подання належить задовольнити на таких підставах.
Відповідно до вимог пункту 2 частини 1 статті 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд до іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.
У матеріалах провадження містяться фактичні дані на підтвердження аргументів у поданні щодо неможливості утворити склад суду за правилами статті 31 КПК України, з огляду на приписи ст. ст. 75, 76 цього Кодексу.
Наразі в судовій палаті з розгляду кримінальних справ Чернігівського апеляційного суду працює 8 суддів, з яких 6 не можуть брати участь у вказаному кримінальному провадженні, а з решти суддів неможливо утворити колегію для розгляду зазначеної апеляційної скарги.
Протокол від 27 квітня 2020 року щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями цього суду свідчить про те, що визначення колегії суддів для розгляду вказаної апеляційної скарги не відбулося через відсутність потрібної кількості суддів, які мають право брати участь у цьому кримінальному провадженні.
З огляду на викладене, Суд вважає, що подання Чернігівського апеляційного суду належить задовольнити і направити ці матеріали до Київського апеляційного суду, як найбільш територіально наближеного, для розгляду по суті апеляційної скарги.
Керуючись статтею 34 КПК України, Суд
постановив:
Подання голови Чернігівського апеляційного суду задовольнити.
Матеріали справи № 736/362/16-к стосовно ОСОБА_4 , за апеляційною скаргою прокурора на вирок Корюківського районного суду Чернігівської області від 11 червня 2018 року направити до Київського апеляційного суду для розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_11
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2020 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 89130875 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Вус Світлана Михайлівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Святська Олена Володимирівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Святська Олена Володимирівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Святська Олена Володимирівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Святська Олена Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні