Справа № 314/1902/20
Провадження №: 2/314/932/2020
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05.05.2020 м.Вільнянськ
Суддя Вільнянського районного суду Запорізької області Мануйлова Н.Ю., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Михайло-Лукашівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області, третя особа: Третя запорізька державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
30.04.2020 до Вільнянського районного суду Запорізької області надійшла зазначена позовна заява. У позовній заяві позивач просить звільнити її від сплати судового збору або зменшити його розмір з огляду на те, що розмір судового збору, який підлягає сплаті, перевищує 5% розміру її річного доходу та складає 9%.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі та звільнення позивача від сплати судового збору або зменшення його розміру, суд приходить до наступного висновку.
Частиною першою статті 8 ЗУ Про судовий збір передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Частиною другою зазначеної статті передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ціна зазначеного позову складає 194016, 94 грн., тобто сплаті підлягає судовий збір у розмірі 1940,17 грн., що дійсно перевищує 5% річного доходу позивача, тому клопотання про зменшення розміру судового збору підлягає задоволенню, суд вважає за необхідне зменшити розмір судового збору на 50%.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України . Зокрема, відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України , до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Отже, до позовної заяви має бути додано документ про сплату судового збору у розмірі 970, 10 грн.
Вищевикладене не дає підставу суду зробити висновок про належне оформлення позовної заяви у відповідності до ст.ст. 175 , 177 ЦПК України .
Статтею 185 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З урахуванням викладеного, суд вбачає, що позивачу необхідно усунути вище зазначені недоліки.
Заяву про усунення недоліків разом з долученими документами необхідно надати до Вільнянського районного суду Запорізької області через канцелярію суду.
Керуючись ст.ст. 175 , 177 , 185 , 258 , 260 ЦПК України суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_1 задовольнити, зменшити розмір судового збору, який підлягає сплаті нею за подання до суду позовної заяви майнового характеру, на 50%, та встановити розмір судового збору, який підлягає сплаті, у сумі 970, 10 грн.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Михайло-Лукашівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області, третя особа: Третя запорізька державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування, залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, встановлені для усунення недолків, продовжуються на строк дії такого карантину .
Надіслати копію ухвали позивачу.
У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута, але це не позбавляє права позивача після усунення недоліків знову звернутись до суду.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н. Ю. Мануйлова
05.05.2020
Суд | Вільнянський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2020 |
Оприлюднено | 10.05.2020 |
Номер документу | 89141534 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вільнянський районний суд Запорізької області
Мануйлова Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні