ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 909/355/20

У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі

та здійснення розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження

12.05.2020 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., розглянувши матеріали справи

за позовом: Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія

"Нафтогаз України"

(вул. Б. Хмельницького, 6, Шевченківський район, м. Київ, 01601)

до відповідача: Комунального підприємства "Теплосервіс"

Калуської районної ради Івано-Франківської області

(вул. Івасюка, 13, с. Копанки, Калуський район,

Івано-Франківська область, 77330)

про стягнення заборгованості в сумі 15 406, 91 гривень,

В С Т А Н О В И В:

до Господарського суду Івано-Франківської області звернулося Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" із позовною заявою до Комунального підприємства "Теплосервіс" Калуської районної ради Івано-Франківської області про стягнення заборгованості в сумі 15 406, 91 гривень, з яких: 14 175, 14 гривень - пені, 1 092, 96 гривень - три проценти річних та 138, 81 гривень - інфляційні втрати. Позовні вимоги обґрунтовані несвоєчасним виконанням відповідачем договірних зобов`язань в частині оплати природного газу.

Суд встановив, що позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з частинами 1 та 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).

Частиною 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 1 ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України).

Розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (ч. ч. 1, 3, 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України).

З огляду на малозначність справи, суд дійшов висновку про її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Керуючись статтями 12, 176, 178, 234, 235, 247, 249, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

3. Відповідачу подати суду:

- в порядку статей 165, 178 Господарського процесуального кодексу України, в строк п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали, відзив на позов і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, копію відзиву надіслати позивачу, докази чого подати суду;

- у разі наявності клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, останнє подати в строк п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали (разом з поданням відзиву).

4. Повідомити сторін, що у разі надходження відзиву відповідача на позовну заяву, позивач має право подати суду відповідь на відзив (разом з доказами її надсилання відповідачу), а відповідач - заперечення на відповідь позивача (разом з доказами їх надсилання позивачу) протягом п`яти днів з дня отримання.

5. Позивач має право подати клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

6. Письмові докази подати відповідно до вимог статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

7. Якщо документи подаються до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи повинні бути скріплені електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).

8. Довести до відома сторін, що учасники справи можуть отримувати інформацію по справі за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/.

9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

10. Ухвала підписана - 12.05.2020.

Суддя В. В. Михайлишин

Дата ухвалення рішення 12.05.2020
Зареєстровано 12.05.2020
Оприлюднено 13.05.2020

Судовий реєстр по справі 909/355/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 16.06.2021 Західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 23.11.2020 Західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 02.11.2020 Західний апеляційний господарський суд Господарське
Рішення від 07.09.2020 Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
Ухвала від 12.05.2020 Господарський суд Івано-Франківської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону