Ухвала
від 12.05.2020 по справі 922/1304/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"12" травня 2020 р.м. ХарківСправа № 922/1304/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ємельянової О.О.

розглянув матеріали

позовної заяви Національного технічного університету "Харківський Політехнічний інститут", 61002, м. Харків, вул. Кирпичова, буд. 2 до Товариства з обмеженою відповідальністю навчально-виробниче підприємство "Корд", 61024, м. Харків, вул. Римарська, 13, літ. 2-Г простягнення 158 636, 27 грн.

Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" звернувся до господарського суду Харківської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Навчально-виробниче підприємство "Корд" про стягнення 158 636, 27 грн. Також до стягнення заявлені судові витрати.

Ухвалою суду 25.04.2020 року позовну заяву Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (вх. № 1304/20) залишено без руху. Встановлено Національному технічному університету "Харківський політехнічний інститут" строк на усунення недоліків позовної заяви - три дні з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Встановлено Національному технічному університету "Харківський політехнічний інститут" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду: - доказів у підтвердження повноважень В.О. ректора - А.Марченко, начальника виробничого відділу - О. Ішков; головного бухгалтера С. Солодовнікова; заступника начальника відділу діловодства та канцелярії - І. Герасименко та провідного юрисконсульта (наказ, положення тощо); - максимально чіткої якості, придатної для читання копії додатків до позовної заяви - держаного акту на право постійного користування земельною ділянкою та плану меж земельної ділянки; - подання до суду належним чином засвідченої копії рішення Господарського суду Харківської області від 10.09.2019 року у справі № 922/1510/19, постанову Східного апеляційного господарського суду від 05.11.2019 року у справі № 922/1510/19, постанову Верховного суду від 06.02.2020 року у справі № 922/1510/19 (із зазначення назви посади особи, яка засвідчує копії, її ініціалів, прізвища та дати такого засвідчення).

05.05.2020 року позивачем через канцелярію суду надано заяву (вх. № 10255) про усунення недоліків позовної заяви.

Беручи до уваги вищезазначене, позивачем усунуто недоліки, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху у встановлений судом строк.

У відповідності до вимог частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день її первинного подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно з приписами частини 1, 5, статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до пункту 8 частини 4 статті 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також позивач у пункті 1 прохальної частини позовної заяви, просить суд, розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно вимог статті 250 Господарського процесуального кодексу України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі. Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням. Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.

Приймаючи до уваги характер спірних правовідносин, клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, та те, що ціна позову у даній справі становить 158 636, 27 грн. беручи до уваги критерії, визначені у частині 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України, а саме, зокрема, ціну позову, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів, кількість сторін у справі, предмет спору, суд приходить до висновку про задоволення клопотання позивача та розгляд справи № 922/1304/20 здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд вважає за необхідне з власної ініціативи призначити розгляд даної справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у відповідності до частини 2 статті 120 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись статтями 12, 120, 162, 164, 176, 234, 235, 247, 250, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити клопотання позивача про розгляду справи в порядку спрощеного позовного.

2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 922/1304/20.

3. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

4. Судове засідання з розгляду справи по суті призначити на "11" червня 2020 р. о 12:30 год.

5. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 128.

6. Позивачу у призначене судове засідання 11.06.2020 року надати для огляду суду оригінали документів копії яких додано до позовної заяви.

7. Встановити відповідачу 15 (п`ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

7.1. Звернути увагу відповідача, що у зазначений строк, відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 Господарського процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.

7.2. Звернути увагу відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України).

7.3. Звернути увагу відповідача, що він повинен подати суду докази разом з поданням відзиву (частина 3 статті 80 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. (частина 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).

Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними. Докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи (частина 9, частина 10 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).

8. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов.

8.1. Звернути увагу позивача, що відповідно до вимог частини 3 статті 166 Господарського процесуального кодексу України до відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами 3-6 статті 165 Господарського процесуального кодексу України.

9. Встановити відповідачу строк для подання заперечення - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.

9.1. Звернути увагу відповідача, що відповідно до вимог частини 3 статті 167 Господарського процесуального кодексу України до заперечень застосовуються правила, встановлені частинами 3-6 статті 165 Господарського процесуального кодексу України.

10. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до вимог статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

11. Звернути увагу учасників справи, що до їх заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) додаються докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються їх пояснення, заперечення, аргументи та міркування, якщо такі докази не надані іншими учасниками справи, а також додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) вказаних заяв і доданих до них доказів іншим учасникам справи, також до заяв по суті справи, які підписані представником учасника справи, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження його представника.

12. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації у справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Ухвалу складено та підписано 12 травня 2020 року.

Суддя О.О. Ємельянова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення12.05.2020
Оприлюднено13.05.2020
Номер документу89156296
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1304/20

Рішення від 11.06.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ємельянова О.О.

Ухвала від 12.05.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ємельянова О.О.

Ухвала від 28.04.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ємельянова О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні