КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 травня 2020 року м. Київ №361/5298/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу,
у с т а н о в и в:
до Київського окружного адміністративного суду, в порядку ст.29 КАСУ, з Броварського міськрайонного суду надійшла справа за позовом ФОП ОСОБА_1 до відділу ДАБК Броварської міськради Київської області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу.
Ухвалою від 24.01.2020 подана позовна заява була повернута заявникові разом з усіма матеріалами у зв`язку з невиконанням вимог суду про усунення недоліків.
22.04.2020 постановою Шостого апеляційного адміністративного суду, ухвала суду від 24.01.2020 скасована, справа направлена для продовження розгляду до Київського окружного адміністративного суду.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходив з того, що вимоги до форми і змісту позовної заяви перелічені у ст.ст.160,161, 171 КАСУ. Дії судді після одержання позовної заяви унормовані ч.1 ст.171 КАСУ. Так, перевірці при її поданні підлягає: адміністративна процесуальна дієздатність заявника; наявність у представника належних повноважень на ведення справи; відповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу; належність позову до юрисдикції адміністративного суду та дотримання правил підсудності; встановлення дотримання строку звернення до суду; виявлення відсутності інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Дослідивши зміст позовної заяви та приєднані до неї документи, суд приходить до висновку про їх невідповідність ст.160, 161 КАСУ.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищевикладене, недоліки позовної заяви повинні бути усунені на протязі десяти днів з моменту одержання копії ухвали шляхом подання позову у новій редакції у кількості екземплярів, що відповідає кількості учасників справи із зазначенням: РНОКПП представника позивача та з викладенням обставин, якими обґрунтовані заявлені вимоги з посиланням на докази, що підтверджують кожну обставину, зокрема, але не виключно, належність об`єкту перевірки (приміщення за адресою: АДРЕСА_1 .Бровари, вул.Петлюри, АДРЕСА_2 ) до відання заявника з наданням підтверджуючих документів; документів, які посвідчують факт ведення спірного приміщення в експлуатацію; акту прийому-передачі приміщення; обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням прав, свобод та інтересів заявника; власного письмового підтвердження про відсутність аналогічного спору на розгляді іншої судової установи.
Крім того, суд звертає увагу, що ст. 5 ЗУ "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" передбачений 15-денний строк оскарження постанови до суду з повідомленням про таке оскарження у той самий строк органу, який виніс постанову. Натомість позовне звернення відбулось 29.08.2018, тобто з пропущенням процесуального строку.
Як убачається з ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Отже, заявникові слід подати заяву із зазначенням обставин, що об`єктивно перешкоджали своєчасно реалізувати право на звернення до суду за захистом своїх прав у строки, передбачені Кодексом адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд -
у х в а л и в:
позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області про визнання протиправною та скасування постанови, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2020 |
Оприлюднено | 13.05.2020 |
Номер документу | 89185505 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Глущенко Яна Борисівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні