Номер провадження: 22-ц/813/6596/20
Номер справи місцевого суду: 521/21813/17
Головуючий у першій інстанції Лічман Л. Г.
Доповідач Драгомерецький М. М.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
12.05.2020 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд в складі судді судової колегії судової палати з розгляду цивільних справ Драгомерецького М.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 28 лютого 2020 року по справі за позовом ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про визнання недійсними умови договорів, стягнення надмірно сплачених грошових коштів та моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Малиновського районного суду м. Одеси від 28 лютого 2020 року в задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 відмовлено повністю.
15 квітня 2020 року на електронну адресу Одеського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 на вищезазначене рішення суду першої інстанції.
06 травня 2020 року з Малиновського районного суду м. Одеси до апеляційного суду надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про визнання недійсними умови договорів, стягнення надмірно сплачених грошових коштів та моральної шкоди.
Перевіривши матеріали справи та дослідивши апеляційну скаргу, приходжу до висновку, що апеляційне провадження по даній справі не може бути відкрите, а апеляційна скарга підлягає поверненню, з наступних підстав.
Згідно ч. 3 ст. 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 6 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.
Згідно до ч. 1 ст. 7 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронні довірчі послуги .
Статтею 3 Закону України Про електронний цифровий підпис встановлено, що електронний цифровий підпис за правовим статусом прирівнюється до власноручного підпису (печатки) у разі, якщо: електронний цифровий підпис підтверджено з використанням посиленого сертифіката ключа за допомогою надійних засобів цифрового підпису; під час перевірки використовувався посилений сертифікат ключа, чинний на момент накладення електронного цифрового підпису; особистий ключ підписувача відповідає відкритому ключу, зазначеному у сертифікаті.
Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 4 Закону України Про електронний цифровий підпис передбачено, що електронний цифровий підпис призначений для забезпечення діяльності фізичних та юридичних осіб, яка здійснюється з використанням електронних документів.
Електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами - суб`єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі. Використання електронного цифрового підпису не змінює порядку підписання договорів та інших документів, встановленого законом для вчинення правочинів у письмовій формі.
Апеляційним судом встановлено, що апеляційна скарга, яка надіслана на офіційну електронну адресу Одеського апеляційного суду, не підписана електронним цифровим підписом ОСОБА_3 Н ОСОБА_4 Б., а тому є такою, що не підписана скаржником.
Крім того, слід звернути увагу, що апеляційна скарга ОСОБА_1 на рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 28 лютого 2020 року була надіслана з електронної адреси відправника - ОСОБА_5 , який взагалі не є учасником даної цивільної справи.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції якщо вона подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Враховуючи відсутність підпису на апеляційній скарзі, суд апеляційної інстанцій вважає, що відсутні підстави для прийняття апеляційної скарги ОСОБА_1 , а тому апеляційну скаргу необхідно повернути скаржнику.
Керуючись ст. ст. 356, 357 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 28 лютого 2020 року повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з моменту її підписання.
Суддя
Одеського апеляційного суду М.М. Драгомерецький
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2020 |
Оприлюднено | 15.05.2020 |
Номер документу | 89231402 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Драгомерецький М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні