ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
14 травня 2020 року м. Черкаси справа № 925/164/20
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Грачова В.М., при секретарі судового засідання Нестеренко А.М., без участі представників сторін, у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду в м. Черкаси, розглянувши справу за позовом акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" до комунального підприємства "Драбівські теплові мережі" Драбівської районної ради Черкаської області про стягнення 413351 грн. 26 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач - акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" звернувся до господарського суду Черкаської області з позовом до комунального підприємства "Драбівські теплові мережі" Драбівської районної ради Черкаської області (далі-відповідач) про стягнення на підставі договору постачання природного газу № 2386/1617-ТЕ-36 від 12.09.2016 року, 150000 грн. боргу, 74142 грн. 10 коп. пені, 41121 грн. 05 коп. три проценти річних, що становить 413351 грн. 26 коп. та відшкодування судових витрат.
Ухвалою суду від 02.04.2020 року відкладено розгляд справи по суті на 14.05.2020 року.
Представник позивача подав засобами електронного зв`язку клопотання (вх. № 5037/20 від 30.03.2020 року) про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, в якому просив, враховуючи викладені відповідачем у відзиві складні обставини, які збільшують обсяг та характер доказів, розглядати справу за правилами загального позовного провадження, та клопотання (вх. № 7219/20 від 14.05.2020 року) про відкладення, в якому повідомив, що в зв`язку з продовженням карантину не може прибути в судове засідання, наступне засідання просив провести в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів, комплексу засобів та програмного забезпечення "EasyCon" (електронна адреса представника позивача valeriypol@gmail.com) поза межами суду.
Відповідач в особі директора подав відзив на позовну заяву (вх. № 6884/20 від 07.05.2020 року), в якому просив в задоволенні позову відмовити в повному обсязі, оскільки заявлені вимоги є незаконними та безпідставними, а заборгованість за договором відповідачем погашена.
В судове засідання 14.05.2020 року сторони явку своїх представників не забезпечили, про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином.
Дослідивши відзив на позовну заяву та подані клопотання представника позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, та клопотання про відкладення і проведення наступного засідання в режимі відеоконференції, суд вважав клопотання обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Статтею 12 ГПК України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного).
Частиною 6 статті 250 ГПК України визначено, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Відповідно до ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1, п. п. 1, 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України, підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196 - 205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою. Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, зокрема, визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу, в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 202 ГПК України передбачено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку зокрема з підстав першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
Відповідно до ч. 4 ст. 197 ГПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
За таких обставин, враховуючи наявність технічної можливості організувати 28.05.2020 року о 10 год. 30 хв. участь представника позивача в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів адвоката Поліщука Валерія Олександровича суд дійшов до висновку про задоволення клопотання представника акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України".
Керуючись ст. ст. 12, 177, 183, 197, 202, 234, 250 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання представника позивача (вх. № 5037/20 від 30.03.2020 року; вх. № 7219/20 від 14.05.2020 року).
2. Призначити розгляд справи № 925/164/20 за правилами загального позовного провадження.
3. Замінити засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
4. Призначити підготовче засідання на 10 год. 30 хв. 28 травня 2020 року. Засідання провести в приміщенні господарського суду Черкаської області, м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, зал № 220.
5. Запропонувати сторонам до дня засідання подати суду такі документи:
Позивача: відповідь на відзив в порядку ст. 166 ГПК України; усі документи в обґрунтування позовних вимог та оригінали цих документів для огляду в судовому засіданні;
Відповідача: заперечення на відповідь на відзив в порядку ст. 167 ГПК України і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову у разі їх наявності; довідку (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
6. Забезпечити проведення судового засідання у справі № 925/164/20, призначеного на 10 год. 30 хв. 28 травня 2020 року для представника акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням його власних технічних засобів.
Ризики технічної неможливості участі у відео конференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Явку учасників справи визнати обов`язковою.
7. Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів, можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою, факсом або дистанційними засобами зв`язку. Крім того, учасників справи прошу повідомити суд про можливість, в разі наявності процесуальних підстав, здійснювати судовий розгляд справи без участі сторін, за наявними в справі матеріалами, в порядку письмового провадження.
8. Роз`яснити учасникам справи про їх обов`язок повідомити суд про причини неявки у підготовче засідання і, що у разі їх неявки наступають наслідки передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Суддя В.М. Грачов
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2020 |
Оприлюднено | 18.05.2020 |
Номер документу | 89240244 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Грачов В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні