ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про повернення заяви без розгляду
19 травня 2020 року Справа № 915/1777/19
м. Миколаїв
Суддя Господарського суду Миколаївської області Давченко Т.М.,
розглянувши матеріали
заяви товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Шарк-2» від 18.05.2020 № 08/5
про відстрочення виконання рішення суду у справі № 915/1777/19
за позовом акціонерного товариства «Миколаївобленерго» ,
вул. Громадянська, 40, м. Миколаїв, 54017 ;
до товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Шарк-2» ,
вул. Наваринська, 25, кв. 1, м. Миколаїв, 54030;
про стягнення грошових коштів у сумі 210967 грн. 92 коп.
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) фірма «Шарк-2» звернулося в Господарський суд Миколаївської області з заявою від 18.04.2020 про відстрочення виконання рішення суду від 20.02.2020 в даній справі, яким стягнуто з ТОВ фірми «Шарк-2» на користь акціонерного товариства (АТ) «Миколаївобленерго» грошові кошти у сумі 210967 грн. 92 коп. ? заборгованість з оплати послуг з компенсації перетікання реактивної електроенергії за квітень-травень 2019 року, а також грошові кошти на відшкодування витрат з оплати позовної заяви судовим збором у сумі 3855 грн. 07 коп.
Дану заяву належить повернути заявнику у зв?язку з таким.
Господарським процесуальним законодавством визначено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), ? встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи (ч.ч. 1-2 ст. 331 ГПК України).
У відповідності до ч. 2 ст. 170 ГПК України, письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Згідно п. 59 Правил надання послуг поштового зв?язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 (далі ? Правила), внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.
У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв?язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв?язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Із змісту наведених норм вбачається, що належним доказом відправлення копії заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), із зазначеним на ньому номером поштового відправлення, підписом працівника поштового відділення та відбитком календарного штемпеля поштового відділення.
Заява ТОВ фірми «Шарк-2» , зазначеним положенням законодавства не відповідає, оскільки до неї не додано опис вкладення до поштового відправлення, оформлений у відповідності до указаних вище вимог законодавства.
Натомість, до заяви додано фіскальний чек від 13.05.2020 № ФН 3000351939 та опис вкладення, який містить лише підпис директора ТОВ фірми «Шарк-2» та відбиток її печатки, без зазначеного на ньому номера поштового відправлення, підпису працівника поштового відділення та відбитку календарного штемпеля поштового відділення.
З урахуванням викладеного, указаний опис не може бути визнаним належним доказом відправлення стягувачу заяви з додатками.
Законодавством визначено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду (ч. 4 ст. 170 ГПК України).
Ураховуючи викладене, заява ТОВ фірми «Шарк-2» підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись ст.ст. 170, 234 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
1. Повернути заяву товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Шарк-2» та додані до неї документи на 30 (тридцяти) арк. без розгляду.
2. Разом із заявою направити товариству з обмеженою відповідальністю фірми «Шарк-2» акт від 15.05.2020 відділу документального забезпечення Господарського суду Миколаївської області на 1 (одному) арк.
3. Копії даної ухвали направити учасникам справи на адреси, зазначені у вступній частині ухвали.
Ухвалу може бути оскаржено до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її постановлення.
Суд зауважує, що повернення заяви без розгляду не позбавляє заявника права повторно звернутися до суду з цією заявою після усунення її недоліків, зазначених у мотивувальній частині даної ухвали.
Суддя Т.М. Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2020 |
Оприлюднено | 21.05.2020 |
Номер документу | 89321010 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні