Справа № 192/599/20
Провадження № 2/192/1170/20
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
20 травня 2020 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербина Н.О., ознайомившись в смт Солоне Солонянського району Дніпропетровської області з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей виконавчого комітету Солонянської селищної ради, Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Дніпровському, Солонянському районах про виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження дітей,
В С Т А Н О В И В:
23 квітня 2020 року до суду надійшла позовна заява про виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження дітей - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .
19 травня 2020 року надійшла відповідь адресно-довідкового підрозділу ГУДМС УДМС України в Дніпропетровській області щодо зареєстрованого місця проживання відповідача.
Ознайомившись з позовом суддею було встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам п.п. 2, 7, 8 ч. 3 ст. 175, ч.ч. 1,4 ст. 177 ЦПК України.
Так, в якості заінтересованих осіб позивач зазначає, зокрема Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Дніпровському, Солонянському районах, в той час як у справах позовного провадження приймають участь треті особи, а не заінтересовані особи, а також вказана особа змінила свою назву та юридичну адресу.
Також позов не містить відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; та перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Частиною 1 ст. 177 ЦПК України передбачено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Окрім того, ч. 4 ст. 95 ЦПК України передбачено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Надані позивачем копії не відповідають вказаним вимогам ЦПК України, оскільки частина з них не завірені позивачем, а містять підпис та прізвище відповідачки ОСОБА_2 . Так позивач зазначає, що копії свідоцтв про народження дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_6 знаходяться у нього, проте не надає суду належним чином завірені їх копії, а надає їх копії завірені відповідачкою. Також позивач посилається на наявність у нього оригіналу свідоцтва про народження дитини - ОСОБА_5 , в той час як позивач просить виключити відомості про нього як батька з актового запису про народження ОСОБА_7 , а не ОСОБА_8 .
Частиною 4 ст. 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до пп. 2 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру розмір судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день звернення з позовом до суду становить 840 гривень 80 копійок.
Позивач звертається до суду фактично з двома самостійними вимогами щодо виключення відомостей про нього як батька з актового запису про народження двох дітей.
Тому позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 840 гривень 80 копійок за другу позовну вимогу на наступні реквізити: отримувач коштів - Солонянське УК/Солонян-ий р-н/22030101 , код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37916143, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA508999980313151206000004305 , код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - *;101;
Частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З урахуванням того, що позовна заява не відповідає вимогам п.п. 2, 7, 8 ч. 3 ст. 175, ч.ч. 1,4 ст. 177 ЦПК України, тому є підстави для залишення її без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня отримання позивачем ухвали.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175,177,185,260 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей виконавчого комітету Солонянської селищної ради, Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Дніпровському, Солонянському районах про виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження дітей, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, позовна заява буде визнана неподаною та повернена, а також те, що виконання ухвали вчинюється шляхом надання позовної заяви в новій редакції та належним чином завірених доказів, доданих до позову з копіями для відповідача та третіх осіб, а також шляхом надання доказів сплати судового збору.
Ухвала може бути оскаржена в частині визначення розміру судових витрат.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.
У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, ухвала набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
В іншій частині ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали суду складений 20 травня 2020 року.
Суддя Н. О. Щербина
Суд | Солонянський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2020 |
Оприлюднено | 21.05.2020 |
Номер документу | 89339308 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Щербина Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні