Справа №523/8901/19
Провадження №1-кс/523/585/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
14.05.2020 року
Слідчий суддяСуворовського районногосуду м.Одеси ОСОБА_1 ,за участюсекретаря ОСОБА_2 ,прокурора ОСОБА_3 ,адвоката ОСОБА_4 ,розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_4 діючого в інтересах ОСОБА_5 потерпілої у кримінальному провадженні №1201916490001974, про накладення арешту на автомобіль «Porshe Panamera», державний номер НОМЕР_1 , технічний паспорт та ключі від вказаного автомобілю НОМЕР_2 з забороною відчуження та наданням ОСОБА_5 права використовування арештованого майна, -
ВСТАНОВИВ:
З клопотання вбачається, що в липні 2018 року ОСОБА_5 вирішила купити собі автомобіль та на сайті «autoRIА» знайшла собі підходящий марки «Porshe Panamera». Я зателефонувала за номером зазначеним у оголошенні, де мені відповів хлопець на ім`я « ОСОБА_6 ».
Через декілька днів хлопець на ім`я « ОСОБА_6 » приїхав на зустріч за адресою мого проживання на зазначеному автомобілі «Porshe Panamera» 2014 року випуску в кузові чорного кольору з державним реєстраційним номером НОМЕР_1 . Вона оглянула автомобіль. За вказаний автомобіль вони домовились, що вона йому дасть 200000 гривень, а іншу частину після переоформлення. ОСОБА_6 погодився та вона йому передала гроші 200000 гривень, а ОСОБА_6 передав їй ключі від вказаної машини та технічний паспорт.
Мобільний телефон ОСОБА_6 вона не зберігала у своєму мобільному телефоні, тому приблизно через декілька днів вона зайшла на сторінку оголошення в інтернет сайті «autoRIА», однак оголошення було видалено та номер ОСОБА_6 вона так і не дізналась. ОСОБА_6 в свою чергу мене також не набирав.
На даний час автомобіль «Porshe Panamera», державний номер НОМЕР_1 , технічний паспорт та ключі від вказаного автомобілю перебувають у мене, проте стати власником останнього вона не має права. Тому вважає, що відносно неї чоловіком на ім`я ОСОБА_6 були здійсненні шахрайські дії, в результаті яких останній заволодів моїми грошовими коштами в сумі 200000 гривень.
18.11.2019 року потерпіла ОСОБА_5 подала слідчому цивільний позов та просила визнати її цивільним позивачем на суму 200000 (двісті) тисяч гривень.
Адвокат ОСОБА_4 підтримав клопотання, просив його задовальнити та дозволити ОСОБА_5 користуватись автомобілем.
Прокурор під час розгляду клопотання заперечував проти його задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Статтею 98 КПК України передбачено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій статті 98 КПК України.
Метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна можливий також у випадках, коли санкцією статті Кримінального кодексу України, що інкримінується підозрюваному, обвинуваченому, передбачається застосування конфіскації, до підозрюваної, обвинуваченої особи заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні. Арешт також може бути застосовано до майна третіх осіб з урахуванням частини другої цієї статті.
З клопотаннямпро арештмайна дослідчого суддімає правозвернутися цивільнийпозивач зметою забезпеченняцивільного позову.У клопотанніцивільного позивачау кримінальномупровадженні проарешт майнатретіх осібдля відшкодуванняшкоди,завданої кримінальнимправопорушенням,повинно бутизазначено: розміршкоди,завданої кримінальнимправопорушенням,а такожрозмір позовнихвимог; докази факту завдання шкоди і розміру цієї шкоди (ч.1 та ч.3 ст.171 КПК України).
В обґрунтуванняфакту завданняшкоди ірозміру цієїшкоди представникомпотерпілого долученокопію розписки ОСОБА_7 від 10квітня 2019року проотримання від ОСОБА_5 200000грн напідтвердження домовленостіпро продажавтомобіля марки «Porshe Panamera» 2014 року випуску в кузові чорного кольору з державним реєстраційним номером НОМЕР_1 .
Можлива ж невідповідність цивільного позову, поданого в інтересах потерпілого, окремим вимогам процесуального законодавства може бути встановлена виключно судом, під час надходження позову до розгляду, а недоліки усунуті в результаті досудового розслідування, в тому числі після з`ясування особи, яка вчинила даний злочин. В даний же час цей позов долучено до матеріалів досудового розслідування.
Враховуючи те, що вищевказаний автомобіль «Porshe Panamera», державний номер НОМЕР_1 , є речовим доказом і в процесі досудового слідства, а також беручи до уваги те, що з метою приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, є необхідність накладення арешту, на підставі вищевикладеного суд прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 32, 98, 110, 131, 132, 167, 170-175, 369-372 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання адвоката ОСОБА_4 діючого в інтересах ОСОБА_5 потерпілої у кримінальному провадженні №1201916490001974, про накладення арешту на автомобіль «Porshe Panamera», державний номер НОМЕР_1 , технічний паспорт та ключі від вказаного автомобілю НОМЕР_2 з забороною відчуження та наданням ОСОБА_5 права використовування арештованого майна, - задовольнити.
Накласти арешт на автомобіль «Porshe Panamera», державний номер НОМЕР_1 , технічний паспорт та ключі від вказаного автомобілю НОМЕР_2 з забороною відчуження та наданням ОСОБА_5 права використовування арештованого майна.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2020 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 89376977 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Суворовський районний суд м.Одеси
Шкорупеєв Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні