Ухвала
від 25.05.2020 по справі 914/1232/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

25.05.2020 р. справа № 914/1232/20

Суддя Запотічняк О.Д., розглянувши матеріали

позовної заяви: Приватне підприємство Вінтер інструмент , м.Львів-Винники,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю виробничого підприємства Координата , м.Львів-Винники,

про визнання недійсними договорів оренди приміщення від 01.01.2017, 01.08.2017, 01.09.2017, 01.01.2018, 30.12.2018,

визнав подані матеріали недостатніми для відкриття провадження у справі, враховуючи наступне.

Господарський процесуальний кодекс України у статтях 162 , 164 , 172 встановлює низку вимог яким повинна відповідати позовна заява яка подається до суду а також додані до позовної заяви документи.

Статтею 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено документи, що додаються до позовної заяви. Так, частиною 1 вказаної статті передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів та документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ст.4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позову немайнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позову майнового характеру, встановлено ставку судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України Про державний бюджет України на 2020 рік , з 1 січня 2020 року для працездатних осіб встановлено прожитковий мінімум на рівні 2 102,00 грн.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить суд визнати недійсними договори оренди приміщення від 01.01.2017, 01.08.2017, 01.09.2017, 01.01.2018, 30.12.2018. Таким чином позивачем заявлено п`ять вимог немайнового характеру.

Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином за подання до суду даного позову, позивач повинен сплатити судовий збір в розмірі 10 510,00грн, тобто по 2 102,00 грн. за кожну з позовних вимог.

В той же час, позивачем долучено до позовної заяви квитанцію від 19.05.2020 №49480 про сплату судового збору в сумі 2 102,00грн, а відтак позивачем надано докази сплати судового збору тільки за одну позовну вимогу.

Відтак позивачу слід доплатити судовий збір ще за чотири позовні вимоги, що становить 8 408,00грн.

Згідно з частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Суд інформує позивача, що таким доказом надіслання є оригінал поштової квитанції з описом вкладення про надсилання відповідачеві рекомендованою поштою копії позовної заяви та доданих до неї документів, які додається до позову. Згідно з "Правилами надання послуг поштового зв`язку", затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, належним доказом направлення саме копії позовної заяви стороні у справі є бланк опису вкладення, який згідно пункту 61 Правил заповнюється відправником у 2-х примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Як доказ направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками, позивачем долучено до позовної заяви поштовий опис вкладення від 19.05.2020.

Однак даний опис вкладення містить виправлення у графі найменування одержувача . Зокрема вбачається, що першочергово було зазначено в якості одержувача товариство з обмеженою відповідальністю Координата , яке було виправлено на Товариство з обмеженою відповідальністю Віптер інструмент . Під даним виправленням наявний підпис невідомої особи, без зазначення її ініціалів та посади, не вказано дату такого виправлення.

Оскільки позивачем не надано суду поштової квитанції про надсилання відповідачу відповідного поштового відправлення, а поштовий опис не містить номеру поштового відрправлення, як це передбачено Правилами надання послуг поштового зв`язку, суд позбавлений можливості відстежити дане поштове відправлення та перевірити чи дійсно таке направлено саме відповідачу.

З огляду на викладене суд важає, що позивачем не долучено до позовної заяви належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками.

Відповідно до ч.4 ст.164 ГПК України, до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

У позовній заяві позивач зазначає, що у нього відсутні як оригінали так і копії договорів оренди приміщення які він просить визнати недійсними, та просить суд витребувати оригінали таких договорів у відповідача в порядку передбаченому ст. 81 ГПК України.

Відповідне клопотання викладено позивачем у прохальній частині позовної заяви.

Однак відповідне клопотання позивача не відповідає вимогам встановленим до нього положеннями ст.81 ГПК України.

Так, відповідно до ч.2 ст.81 ГПК України, у клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;

5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Натомість клопотання позивача про витребування доказів викладено наступним чином: У відповідності до вимог ст.81 КПК України - витребувати у відповідача оригінали спірних договорів оренди, оскільки у позивача відсутні як оригінали так і копії таких правочинів .

З огляду на викладене, позивачем всупереч вимог ст.164 ГПК України, не долучено до позовної заяви копію або оригінал оспорюваних договорів, а клопотання про їх витребування у відповідачем не оформлено у встановлено процесуальним законом порядку.

Позивачем долучено до позовної заяви банківські виписки по особових рахунках позивача та проміжні банківські виписки, однак позивачем не обґрунтовано, що саме підтверджують такі виписки, оскільки із останніх вбачається, що позивач перераховував відповідачу кошти згідно певних рахунків.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Одночасно, суд інформує позивача, що згідно приписів ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Враховуючи наведене, керуючись ст.162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву Приватного підприємства Вінтер інструмент до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничого підприємства Координата про визнання недійсними договорів оренди приміщення від 01.01.2017, 01.08.2017, 01.09.2017, 01.01.2018, 30.12.2018- залишити без руху.

2. Надати заявнику строк у 5 (п`ять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення таких недоліків:

2.1. доплатити судовий збір за чотири позовні вимоги в сумі 8 408,00грн.

2.2 надати належні докази направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками.

2.3 надати суду належно засвідчені копії або оригінали оспорюваних договорів. В разі відсутності таких у позивача, надати належним чином оформлене клопотання про їх витребування у відповідача чи іншої особи.

Ухвала набрала законної сили 25.05.2020р.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Звернути увагу сторін на те, що поняття, обчислення, зупинення процесуальних строків, наслідки їх пропуску, а також підстави та порядок їх поновлення чи продовження, врегульовано главою 6 Розділу І ГПК України. Крім того, законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) , який набув чинності 30 березня 2020 року, розділ X "Прикінцеві положення" ГПК України доповнено п 4 такого змісту: " Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID -19), строки, визначені статтями 6,157,195,229,256,260,288,295,306,321,341,346,349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID - 19 )".

Запропонувати учасникам процесу: подавати всі необхідні документи (позовні заяви, заяви, клопотання, відзиви, пояснення тощо) до господарського суду через електронну пошту, відкриту на сайті "mail.gov.ua" або через особистий кабінет, відкритий у системі "Електронний суд". Суд звертає увагу, що відкриття електронної пошти на сайті "mail.gov.ua" чи відкриття особистого кабінету в системі "Електронний суд" дозволяють учаснику процесу оперативно отримувати усі процесуальні документи, постановлені судом.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.

Суддя Запотічняк О.Д.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення25.05.2020
Оприлюднено25.05.2020
Номер документу89401597
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1232/20

Рішення від 13.10.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 30.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 30.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 29.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 23.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 29.07.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 13.07.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 09.07.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 09.06.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 25.05.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні