ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
13.07.2020 р. Справа № 914/1232/20
Господарський суд Львівської області у складі:
судді Запотічняк О.Д.
розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю Виробничого підприємства Координата ,
за позовом: Приватного підприємства Віптер інструмент , м.Львів-Виники,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничого підприємства Координата , м.Львів-Винники,
про визнання недійсними договорів оренди приміщення від 01.01.2017, 01.08.2017, 01.09.2017, 01.01.2018, 30.12.2018,
встановив:
В провадженні Господарського суду Львівської області знаходиться справа №914/1232/20 за позовом приватного підприємства Віптер інструмент до товариства з обмеженою відповідальністю виробничого підприємства Координата про визнання недійсними договорів оренди приміщення від 01.01.2017, 01.08.2017, 01.09.2017, 01.01.2018, 30.12.2018.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що протягом останніх років з рахунків ПП Віптер інструмент багаторазово списувались кошти ніби-то за оплату орендної плати. Такі оплати здійснювались без відома керівника ПП Віптер інструмент . З банківських даних стало відомо, що ніби-то між позивачем і відповідачем існують декілька договорів оренди датовані 01.01.2017, 01.08.2017, 01.09.2017, 01.01.2018, 30.12.2018. Однак позивач жодної угоди про оренду житлових приміщень з відповідачем не укладав, актів прийому-передачі приміщень не підписував, а тому просить визнати недійсними такі договори з моменту їх укладення.
09 липня 2020 року до Господарського суду Львівської області надійшла зустрічна позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничого підприємства Координата , якою останній просить розірвати договір оренди приміщень будівлі від 23.06.2017 р. укладений між ТОВ ВП Координата та ПП Віптер інструмент .
Позивач за зустрічним позовом обґрунтовує свої вимоги тим, що 23.06.2017 р. між позивачем та відповідачем було укладено договір оренди приміщень будівлі, у відповідності до якого ТОВ ВП Координата , як орендодавець за договором передало, а ПП Віптер інструмент , як орендар за договором прийняло у тимчасове володіння на умоваї договору приміщення будівлі загальною площею 287,1 кв.м., що знаходяться за адресою: м.Львів-Винники, вул. Винниченка,14.
Відповідно до п. 3.1. Договору встановлено розмір орендної плати за весь об`єкт, що орендується у сумі 60 000,00 грн. щомісячно. В розмір орендної плати входить компенсація орендодавцю за користування приміщеннями, обладнанням, комунальними послугами.
Проте, в порушення умов договору оренди з січня 2020 року ПП Віптер інструмент не здійснювало платежі за користування приміщеннями, заборгованість по орендній платі станом на момент пред`явлення позову складає 360 000,00 грн.
Проаналізувавши предмет зустрічних позовних вимог, суд зазначає наступне.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 180 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Тобто, з аналізу вказаних вище норм закону встановлено, що обов`язковою умовою для прийняття зустрічної позовної заяви у справу є:
1. взаємна пов`язаність зустрічного позову із первісним;
2.спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Так, аналізуючи зазначені в законі умови, суд зазначає, що подання такого зустрічного позову має на меті розірвати договір оренди приміщень будівлі від 23.06.2017р. укладений між ТОВ ВП Координата та ПП Віптер інструмент . Разом з тим, ПП Віптер інструмент за основним позовом просить визнати недійсними договори оренди приміщення від 01.01.2017, 01.08.2017, 01.09.2017, 01.01.2018, 30.12.2018.
Відтак, проводячи аналіз зустрічної позовної заяви, суд вказує, що дані позовні вимоги не є взаємопов`язаними, адже договори цілком різні. Задоволення зустрічного позову не зможе виключити повністю чи частково задоволення первісного позову та їх спільний розгляд не буде сприяти оперативному, доцільному і правильному вирішенню спору.
Предметом зустрічного позову є вимоги про розірвання договору оренди приміщень будівлі від 23.06.2017 року укладеного між ТОВ ВП Координата та ПП Віптер інструмент .
Отже, дослідивши вказані обставини, суд дійшов висновку про не пов`язаність та не доцільність розгляду первісного та зустрічного позовів, оскільки викладені в них вимоги не обумовлені зустрічними вимогами, не є однорідними, а предмети та підстави цих позовів, а також докази, якими вони обґрунтовані є відмінними.
Відповідно до частини 6 статті 180 Господарського процесуального кодексу України зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої цієї статті, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне повернути зустрічну позовну заяву заявнику та звернутися в окремому позовному провадженні з відповідною позовною заявою.
Відповідно до статті 7 Закону України Про судовий збір сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду у разі повернення заяви або скарги.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 180 , 234 Господарського процесуального кодексу України , суд
У Х В А Л И В:
1.Зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничого підприємства Координата та додані до неї документи - повернути заявнику.
Додаток: зустрічна позовна заяву з доданими документами на 9 арк.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки передбачені розділом IV Господарським процесуальним кодексом України .
Запропонувати учасникам процесу: подавати всі необхідні документи (позовні заяви, заяви, клопотання, відзиви, пояснення тощо) до господарського суду через електронну пошту, відкриту на сайті « mail.gov.ua» або через особистий кабінет, відкритий у системі «Електронний суд» . Суд звертає увагу, що відкриття електронної пошти на сайті « mail.gov.ua» чи відкриття особистого кабінету в системі «Електронний суд» дозволяють учаснику процесу оперативно отримувати усі процесуальні документи, постановлені судом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суддя О.Д. Запотічняк
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2020 |
Оприлюднено | 15.07.2020 |
Номер документу | 90348893 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Запотічняк О.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні