У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 травня 2020 року м. Чернігівсправа № 927/422/20 Господарський суд Чернігівської області у складі судді Фесюри М.В., матеріали позовної заяви №75-02/743/839 від 21.05.20
до Відповідача: Фізичної особи - підприємця Тарасюк Марини Олександрівни, АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1
про стягнення 68 000 грн
ВСТАНОВИВ:
22 травня 2020 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Фізичної особи - підприємця Тарасюк Марини Олександрівни про стягнення 34 000 грн штрафу та 34 000 грн пені за прострочення сплати штрафу.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем, передбачене п.1 ст. 50, п.4 ч.2 ст. 6 Закону України "Про захист економічної конкуренції" та встановленого п. 3 ст. 56 Закону України Про захист економічної конкуренції двомісячного строку для сплати штрафу, нарахованого за вчинення відповідного правопорушення.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.05.20 справа №927/422/20 передана на розгляд судді Фесюрі М.В.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом ч. 2 ст.123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачуються 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року у розмірі 2102,00 грн.
В якості підтвердження сплати судового збору до матеріалів додано платіжне доручення №99 від 15.05.20 на суму 2 027,00 грн.
Проте, з урахуванням вказаних вище положень Господарського процесуального кодексу України, Закону України Про судовий збір та Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік , позивач, звертаючись з позовом про стягнення 68 000 грн., мав сплатити судовий збір в розмірі 2 102,00 грн.
Отже, в порушення вищевказаної вимоги, позивачем не подано доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.
За нормами ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення позовної заяви Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України без руху з наданням позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали шляхом: - подання доказів (оригінал) сплати (доплати 75 грн) судового збору.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву залишити без руху.
2.Позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви - шляхом подання до суду доказів сплати (доплати) судового збору у розмірі 75 грн за розгляд справи Господарським судом Чернігівської області.
3.Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Фесюра
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2020 |
Оприлюднено | 25.05.2020 |
Номер документу | 89402314 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Фесюра М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні