Справа № 2-576/2008
Провадження № 2-р/314/5/20
УХВАЛА
іменем України
"22" травня 2020 р. м.Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Мануйлової Н. Ю., секретар судового засідання Рясна А. В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про роз`яснення рішення Вільнянського районного суду Запорізької області по справі № 2-576/2008 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа Вільнянська державна нотаріальна контора про визнання свідоцтва про право на спадщину за заповітом недійсним та визнання права власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
У травні 2020 року до Вільнянського районного суду Запорізької області від ОСОБА_4 надійшла заява про роз`яснення рішення Вільнянського районного суду Запорізької області по справі № 2-576/2008 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання свідоцтва про право на спадщину за заповітом недійсним та визнання права власності на земельну ділянку, яким позов задоволено частково, а саме визнано недійсним свідоцтво про право на спадщину за заповітом, видане 10 квітня 2007 року на ім`я ОСОБА_3 на земельну ділянку площею 0,23 га та розташовану по АДРЕСА_1 , в частині права власності на земельну ділянку площею 0,115 га, розташовану по АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_5 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ; визнано за ОСОБА_6 право власності на земельну ділянку площею 0,115 га, розташовану по АДРЕСА_1 .
У заяві зазначено, що заявниця з метою отримання кадастрового номеру земельної ділянки, розташованої по АДРЕСА_1 , звернулася до фахівців із землеустрою для замовлення технічної документації на вказану земельну ділянку. Однак, виготовити технічну документацію на земельну ділянку виявилося неможливим, оскільки з резолютивної частини рішення суду неможливо однозначно ідентифікувати земельну ділянку, право власності на яку визнано за заявницею.
Сторони в судове засідання не з`явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не відомі, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходили.
Ураховуючи, що неявка сторін не є перешкодою для розгляду заяви про роз`яснення рішення суду, суд ухвалив розглядати справу у відсутність сторін.
Згідно зі ст. 271 ЦПК України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання. Суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може викликати учасників справи, державного чи приватного виконавця в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розглядові заяви про роз`яснення рішення. Про роз`яснення або відмову у роз`ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.
У п. 21 постанови Пленуму Верховного суду України Про судове рішення в цивільній справі №14 від 18.12.2009 року зазначено, що роз`яснення рішення суду можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Роз`яснення рішення не допускається, якщо воно виконане або закінчився установлений законом строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до виконання. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення.
За своєю правовою суттю роз`яснення судового рішення зумовлено його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим як для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, які будуть здійснювати його виконання. Незрозумілим є рішення суду, в якому припускається кілька варіантів тлумачення; роз`яснюються не висновки, яких дійшов суд, а ухвалене судове рішення; підставою для роз`яснення рішення суду є утруднення чи неможливість його виконання. Зрозумілість судового рішення полягає у тому, що його резолютивна частина не припускає кілька варіантів тлумачення. Роз`яснення інших частин рішення (крім резолютивної) не має правового значення, оскільки вони не мають обов`язкового характеру для примусового виконання.
Досліджуючи подану заяву на предмет наявності підстав для її задоволення, суд виходить з того, що рішення суду може бути роз`яснено у разі, якщо без такого роз`яснення його важко виконати, оскільки існує значна ймовірність неправильного його виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення. Тобто роз`яснення рішення суду - це засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні неясності судового акта і викладенні рішення суду у більш ясній і зрозумілій формі. Отже, в ухвалі про роз`яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Саме до цього зводяться висновки Верховного Суду України викладені в ухвалі 13 липня 2016 року у справі № 21-452іп16.
У даному випадку суд зазначає, що заявниця ОСОБА_1 є стороною у цивільній справі № 2-576/2008, оскільки після реєстрації шлюбу ОСОБА_6 присвоєно прізвище ОСОБА_7 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 , виданим виконавчим комітетом Матвіївської сільської ради 14.06.2014.
За результатами судового розгляду справи № 2-576/2008 судом було встановлено, що ОСОБА_5 був виданий державний акт на право приватної власності на землю від 15.12.1997 серії ЗП 04-002234 площею 0,23 га, що знаходиться за адресою по АДРЕСА_1 . У подальшому рішенням Матвіївської сільської ради Вільнянського району Запорізької області від 26.07.2001 № 3 у ОСОБА_5 вилучена земельна ділянка площею 0,115 га, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 .
Рішенням Матвіївської сільської ради Вільнянського району Запорізької області від 26.07.2001 № 6 земельна ділянка площею 0,115 га, що розташована по АДРЕСА_1 , передана у власність ОСОБА_6 .. Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку ОСОБА_6 не був оформлений.
В резолютивній частині рішення Вільнянського районного суду Запорізької області від 24.06.2008 у справі № 2-576/2008 не зазначено, на підставі якого правовстановлюючого документа виникло право власності у заявниці, що викликає труднощі у його виконанні.
За викладених обставин суд доходить висновку, що заява про роз`яснення судового рішення підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 258, 260, 271, 353 ЦПК України , суд
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити заяву ОСОБА_1 про роз`яснення рішення Вільнянського районного суду Запорізької області від 24.06.2008 по справі № 2-576/2008 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа Вільнянська державна нотаріальна контора про визнання свідоцтва про право на спадщину за заповітом недійсним та визнання права власності на земельну ділянку повністю.
Роз `яснити, що рішенням Вільнянського районного суду Запорізької області від 24.06.2008 у справі № 2-576/2008 за ОСОБА_6 визнано право власності на земельну ділянку площею 0,115 га, розташовану по АДРЕСА_1 , що виникло у неї на підставі державного акта на право приватної власності на землю від 15.12.1997 серії ЗП 04-002234, рішення Матвіївської сільської ради Вільнянського району від 26.07.2001 № 3 про вилучення у ОСОБА_5 земельної ділянки площею 0,115 га, що розташована по АДРЕСА_1 , та рішення Матвіївської сільської ради Вільнянського району від 26.07.2001 № 6 про передачу у власність ОСОБА_6 земельної ділянки площею 0,115 га, що розташована по АДРЕСА_1 .
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Вільнянський районний суд Запорізької області шляхом подачі в 15-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Учасник справи, якому повне рішення суду або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом пятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, встановлені для оскарження ухвали, продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя: Н. Ю. Мануйлова
22.05.2020
Суд | Вільнянський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2020 |
Оприлюднено | 26.05.2020 |
Номер документу | 89410396 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вільнянський районний суд Запорізької області
Мануйлова Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні