Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 травня 2020 р. м. Рівне Справа № 918/456/20
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Пашкевич І.О. , перевіривши матеріали позовної заяви
Дочірнього підприємства "Будівельник" Товариства з обмеженою відповідальністю "Західресурси" ( 33027, Рівненська обл., місто Рівне, вул.Академіка С.Дем`янчука, будинок 1А, код ЄДРПОУ 24175980)
до Березнівського "Райагробуду" (34600, Рівненська обл., Березнівський район, місто Березне, вул.Будівельників, будинок 68, код ЄДРПОУ 03586101)
про визнання недійсними рішень загальних зборів
Без виклику сторін
ВСТАНОВИВ:
У травні 2020 року Дочірнє підприємство "Будівельник" Товариства з обмеженою відповідальністю "Західресурси" звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Березнівського "Райагробуду" про визнання недійсними рішень №6 та 7 загальних зборів трудового колективу Березнівського "Райагробуду" від 19.03.2010, оформлених протоколом засідання загальних зборів №1.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з частиною 1 статті 9 Закону України N 3674-VI від 8 липня 2011 року "Про судовий збір" за подання позову за місцем розгляду справи сплачується судовий збір, який зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" з 01.01.2020 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних у сумі 2 102,00 грн.
За змістом ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру встановлюється - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, при зверненні з даним позовом до суду позивачем має бути сплачено судовий збір у розмірі 2 102 грн. В порушення вищевказаних норм позивач при зверненні до суду не надав доказів сплати судового збору в установленому порядку та розмірі.
Також, судом встановлено порушення вимог процесуального законодавства щодо відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з п. 2 Правил надання поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (зі змінами), адресат - фізична або юридична особа, якій адресується, зокрема, поштове відправлення, прізвище, ім`я та по батькові або найменування якої зазначені на поштовому відправленні в спеціально призначеному для цього місці; розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
За п.п. 59, 61 цих же Правил, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення; у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках.
Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.
Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправнику; на примірнику опису, що видається відправнику, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, належним доказом відправлення позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг, надані в оригіналі.
Таким чином, позивачем не дотримано вимог процесуального законодавства при поданні позовної заяви, оскільки докази надіслання позовної заяви та доданих документів відповідачу не надано.
Відповідно до п.1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи те, що позивачем до позовної заяви в порушення вимог ст. ст. 162, 164 ГПК України не надано документів, що мають значення для розгляду справи, позовна заява залишається без руху.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 та 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Дочірнього підприємства "Будівельник" Товариства з обмеженою відповідальністю "Західресурси" залишити без руху.
2. Дочірньому підприємству "Будівельник" Товариства з обмеженою відповідальністю "Західресурси" у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали через відділ канцелярії та документального забезпечення Господарського суду Рівненської області подати:
- докази, що підтверджують сплату судового збору у розмірі 2 102 грн.;
- докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, а саме, документи, що підтверджують надання поштових послуг та опис вкладення.
3. Роз`яснити, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 26.05.2020 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя І.О. Пашкевич
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2020 |
Оприлюднено | 29.05.2020 |
Номер документу | 89482556 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні