ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
27 травня 2020 рокуСправа № 921/19/20 ОКРЕМА УХВАЛА
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Гевка В.Л. розглянув матеріали справи
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Автоматизація бізнесу» , вул. Бродівська, 5, м. Тернопіль, 46002
про стягнення заборгованості у сумі 19 391 грн 77 коп.
1.Суть справи.
У провадженні Господарського суду Тернопільської області перебуває справа №921/19/20 за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліберті Україна Т» , вул. Микулинецька, 3-А, офіс 811, м. Тернопіль, 46008 до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Автоматизація бізнесу» , вул. Бродівська, 5, м. Тернопіль, 46002 про стягнення заборгованості у сумі 19 391 грн 77 коп.
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями
головуючим суддею для розгляду справи №921/19/20 визначено Гевка В.Л.
Ухвалою суду від 08.01.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи визначено здійснювати за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 03 лютого 2020 року о 15 год. 30 хв.
У судовому засіданні 03.02.2020 судом протокольною ухвалою відкладено підготовче засідання на 25 лютого 2020 року о 11 год. 30 хв., про що зазначено в ухвалі від 05.02.2020.
У судовому засіданні 25.02.2020 судом протокольною ухвалою відкладено підготовче засідання на 10 березня 2020 року о 12 год. 45 хв., про що зазначено в ухвалі від 25.02.2020.
У судовому засіданні 10.03.2020 судом протокольною ухвалою продовжено строк підготовчого провадження у даній справі на тридцять днів та відкладено підготовче засідання на 24 березня 2020 року о 15 год. 30 хв., про що зазначено в ухвалі від 13.03.2020.
Ухвалою суду від 20.03.2020 відкладено підготовче судове засідання на 07 квітня 2020 о 11 год. 30 хв.
Ухвалою суду від 03.04.2020 суд з власної ініціативи продовжив строк підготовчого провадження у даній справі на тридцять днів та відклав підготовче засідання на 28 квітня 2020 року о 10 год. 30 хв.
Ухвалою суду від 28.04.2020 продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів та відкладено підготовче судове засідання на 26 травня 2020 року о 10 год. 40 хв.
Ухвали суду були надіслані на адресу сторін рекомендованою кореспонденцією.
2.Норми права, законодавство, судова практика,
якими керувався суд постановляючи окрему ухвалу.
Мотиви, з яких суд дійшов висновків.
Як передбачено частинами першою, другою статті 11 ГПК України суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до частин першої, другої статті 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених Кодексом.
Пунктом 4 частини п`ятої статті 13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
За положеннями частини першої статті 42 ГПК України учасники справи мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Разом з цим, відповідно до частини четвертої цієї статті 42 ГПК України за введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Як передбачено частиною першою статті 118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Згідно з статтею 113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Приписи статей 183 та 202 ГПК України встановлюють обов`язок суду відкласти підготовче засідання з підстав неявки учасника справи в засідання, щодо якого немає відомостей про його повідомлення про дату, час та місце засідання належним чином.
Відповідно до частини третьої статті 120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Згідно до частини четвертої цієї статті, ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п`ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії.
Відповідно до пунктів 17, 17.3 та 17.14 Перехідних положень ГПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі та суд вручає судові рішення в паперовій формі.
Днем отримання відповідачем копії ухвали є день її вручення відповідачу, визначений відповідно до статті 242 ГПК України.
Відповідно до частини 6 статті 242 ГПК України днем вручення судового рішення є:
1) день вручення судового рішення під розписку;
2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи;
3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;
4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження , місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;
5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Якщо судове рішення надіслано на офіційну електронну адресу пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Згідно Пункт 16 розділу XIV Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України затвердженої Наказом Державної судової адміністрації № 814 від 20.08.2019 із змінами внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 1196 від 24.12.2019 на поштовій кореспонденції з повісткою про виклик до суду або судовим повідомленням (ухвала суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії) проставляються відповідні відмітки з позначкою або зі штампом суду "Судова повістка".
Слід зазначити, що Господарський суд Тернопільської області користується послугами Акціонерного товариства «Укрпошта» для повідомлення учасників процесу про дату, час і місце проведення засідань. Зазначене пов`язано з таким.
Правові, соціально-економічні та організаційні основи діяльності у сфері надання послуг поштового зв`язку, а також регулювання відносин між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, операторами поштового зв`язку і користувачами їх послуг визначає Закон України "Про поштовий зв`язок", статтею 2 якого передбачено, що відносини у сфері надання послуг поштового зв`язку регулюються Конституцією України, цим та іншими законами України і прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Однією з основних засад діяльності у сфері надання послуг поштового зв`язку є, зокрема, забезпечення надання послуг поштового зв`язку встановленого рівня якості (стаття 3 Закону України "Про поштовий зв`язок").
Згідно зі статтею 15 Закону України "Про поштовий зв`язок" національний оператор, яким є Акціонерне товариство "Укрпошта" (розпорядження Кабінету Міністрів України № 10-р від 10.01.2002 "Про національного оператора поштового зв`язку"), забезпечує надання на всій території України універсальних послуг поштового зв`язку за переліком.
Відповідно до пункту 9 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" № 270 від 05.03.2009 року (далі - Правила), національний оператор поштового зв`язку забезпечує надання універсальних послуг поштового зв`язку на всій території України. До універсальних послуг поштового зв`язку належать послуги з пересилання поштових карток, листів, бандеролей, секограм - простих та рекомендованих.
Абзацом другим пункту 94 Правил передбачено, що прості та рекомендовані поштові відправлення, повідомлення про надходження поштових відправлень, поштових переказів, повідомлення про вручення поштових відправлень, поштових переказів, періодичні друковані видання, адресовані юридичним особам, можуть доставлятися з використанням абонентських поштових скриньок, що встановлюються на перших поверхах приміщень чи інших доступних для цього місцях або у канцелярії, експедиції тощо, розміщені на перших поверхах приміщень, чи видаватися в приміщеннях об`єкта поштового зв`язку представникам юридичних осіб, уповноваженим на одержання пошти.
Відповідно до абзацу першого пункту 105 Правил одержання реєстрованого поштового відправлення, грошових коштів за поштовим переказом здійснюється за умови пред`явлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, визначених законодавством. У разі отримання рекомендованого поштового відправлення одержувач власноруч зазначає прізвище та ставить свій підпис в книзі (на окремому аркуші) встановленого зразка. У разі отримання інших реєстрованих поштових відправлень, поштових переказів одержувач заповнює відповідний бланк повідомлення: зазначає найменування, серію та номер пред`явленого документа, дату одержання та ставить свій підпис.
Разом з цим, порядок приймання, обробки, перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень визначає Порядок пересилання поштових відправлень (далі - Порядок), затверджений наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" № 211 від 12.05.2006, дія якого, згідно з пунктом 1.2 поширюється на національного оператора поштового зв`язку, виконання функцій якого покладене на Українське державне підприємство поштового зв`язку "Укрпошта" (далі - УДППЗ "Укрпошта").
Положеннями порядку передбачено, зокрема, здійснення обробки та вручення вхідної письмової кореспонденції в доставних відділеннях поштового зв`язку, не оснащених та оснащених автоматизовним робочим місцем відділення зв`язку (пункти 3.1.6 та 3.1.7 відповідно).
Відповідно до пункту 3.1.6.5 Порядку рекомендовані поштові відправлення, урядові відправлення (прості та рекомендовані), рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, всі повторні повідомлення записуються до книги ф. 8. Книги ф. 8 ведуться за кожною доставною дільницею та окремо на відправлення, що підлягають видачі безпосередньо у відділенні поштового зв`язку. У книзі ф. 8 нумерація запису поштових відправлень, що видаються в доставку, ведеться щодня, а тих, що видаються в об`єктах поштового зв`язку, - протягом місяця. У другій графі книги ф. 8 при запису рекомендованих відправлень із повідомленнями про вручення додатково вказується "Повід." при запису рекомендованих листів і поштових карток з відміткою "Вручити особисто" -"В/особ.", рекомендованих листів з відміткою "Судова повістка" - "Суд. пов." При надходженні повернених або досланих рекомендованих відправлень у четвертій графі зазначаються відповідно літери "П" і "Д", вказується місце приймання та звідки повернене або дослане рекомендоване відправлення.
Слід зазначити, що в кінці 2019 року уряд змінив правила доставки та вручення судових повісток.
Так, Кабінет Міністрів України постановою від 27.12.2019 №1149 вніс зміни до Правил надання послуг поштового зв`язку. Зокрема, Правила доповнено пунктами 99-1 і 99-2 такого змісту:
« 99-1. Рекомендовані листи з позначкою «Судова повістка» , адресовані фізичним особам, під час доставки за зазначеною адресою вручаються особисто адресату, а у разі його відсутності - будь-кому з повнолітніх членів його сім`ї, який проживає разом з ним. У разі відсутності адресата (будь-кого із повнолітніх членів його сім`ї) за вказаною на рекомендованому листі адресою працівник поштового зв`язку інформує адресата за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка» . Якщо протягом трьох робочих днів після інформування адресат не з`явився за одержанням рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка» , працівник поштового зв`язку робить позначку «адресат відсутній за вказаною адресою» , яка засвідчується підписом з проставленням відбитку календарного штемпеля і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду.
99-2. Рекомендовані поштові відправлення з позначкою «Судова повістка» , адресовані юридичним особам, під час доставки за зазначеною адресою вручаються представнику юридичної особи, уповноваженому на одержання пошти, під розпис. У разі відсутності адресата за вказаною на рекомендованому листі адресою працівник поштового зв`язку робить позначку «адресат відсутній за вказаною адресою» , яка засвідчується підписом з проставленням відбитку календарного штемпеля і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду.» .
Бланк повідомлення про вручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертається до суду (пункт 106 Правил).
У разі коли адресат відмовляється засвідчити своїм підписом факт відмови від одержання рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка» , працівник поштового зв`язку робить позначку «Адресат відмовився» і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду.
У разі відмови адресата (представника юридичної особи, уповноваженого на одержання пошти) одержати рекомендований лист з позначкою «Судова повістка» працівник поштового зв`язку робить позначку «Адресат відмовився» із проставленням відбитку календарного штемпеля і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду (пункт 114 Правил).
У разі невручення рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка» рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою у порядку, визначеному у пунктах 99 , 99 -1 , 99 -2 , 106 та 114 цих Правил, із зазначенням причини невручення (пункт 116 Правил).
Перекладаючи юридичну термінологію наведену вище на мову зрозумілу більшому загалу слід роз`яснити таке.
Законодавство визначає право особи, яка бере участь у справі, бути належно повідомленою про час та місце судового розгляду. Для цього існує спеціальна форма повідомлення - судова повістка, яка, крім форми та змісту, передбачає ще й порядок вручення та повернення до суду, котрі повинні забезпечуватися Укрпоштою.
Нові правила поштового обігу передбачають, що поштар повинен вручити особисто рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка» громадянину, що має з`явитися в суд. Якщо адресата немає вдома, повістку можуть віддати дорослому, що живе з ним. Якщо ж за визначеною адресою нікого немає вдома, поштар повідомляє про повістку телефоном або залишає повідомлення у скриньці.
Якщо через три дні повістку не забрали, поштар робить позначку «адресат відсутній за вказаною адресою» і повертає її до суду. У такому випадку суд може продовжити розгляд справи за відсутності сторони, яку викликали, оскільки вважається, що судове повідомлення вручене їм належним чином.
Для компаній, організацій, будь-яких юридичних осіб повістку вручають «уповноваженій на отримання пошти» особі, що повинна підписатися. І так само повертаються до суду, якщо листа ніхто не забрав чи зв`язатись з адресатом не вдалося, або якщо той не хоче підписати відмову від отримання.
В силу приписів ГПК України та Правил поштового обігу у даній справі поштова кореспонденція, а саме ухвала господарського суду від 20.03.2020 з позначкою «Судова повістка» була надіслана позивачу та відповідачам на адреси, зазначені у позовній заяві, зокрема, відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю «Автоматизація бізнесу» на адресу: вул. Бродівська, 5, м. Тернопіль, 46002.
Проте, як вбачається з матеріалів справи, рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, яким надсилалася ухвала від 20.03.2020, повернулося на адресу суду без вручення адресату та до нього додана довідка ф.20 із відміткою про причини повернення: «за закінченням терміну зберігання» .
Але, така відмітка не передбачена статтею 242 ГПК України та їх проставляння працівником пошти суперечить зміненим Правилам поштового обігу в частині правил для вручення судових повісток !!!
Нормами права, які регулюють діяльність оператора зв`язку щодо пересилання та вручення рекомендованих листів з позначкою «судова повістка» , не передбачено можливості зберігання таких листів у відділенні поштового зв`язку та повернення без вручення з підстав "закінчення терміну зберігання".
Така відмітка про причину невручення судової повістки суперечить наведеним вище нормам ГПК України і Правилам надання послуг поштового зв`язку. А, відповідно до частини четвертої цієї статті 42 ГПК України за введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
На практиці через зазначені відмітки пошти, виникає ситуація, коли суд не може вважати врученим належним чином процесуального документа стороні у справі звідси не може вважати належним чином її повідомленою про рух справи, що, у свою чергу, спричиняє надіслання повторних повідомлень, та в цілому до затягування строків розгляду судових справ.
Повернення до суду поштовими відділеннями конвертів з такими відмітками призводить до порушення процесуальних прав громадян, нераціонального використання бюджетних коштів для оплати послуг поштового зв`язку, збільшення скарг стосовно незабезпечення розгляду справи в розумні строки, що, як наслідок, може бути підставою звернення до Європейського суду з прав людини !!!
Виходячи з викладеного вище, відомості про належне повідомлення про час та місце розгляду справи відповідача у суду відсутні, оскільки поштове відправлення адресоване відповідачу повернуто суду підприємством поштового зв`язку публічним акціонерним товариством «Укрпошта» з підстави, яка не свідчить про належне повідомлення особи про час і місце розгляду справи, згідно статті 242 Господарського процесуального кодексу України та Правилам надання послуг поштового зв`язку.
Відтак, суд встановив, що працівниками Тернопільської дирекції «Укрпошта» не було дотримано вимог статті 242 ГПК України та пунктів 99-1, 99-2, 106, 114, 116 Правил надання послуг поштового зв`язку, а саме працівником поштового зв`язку не зроблено позначки, передбаченої вищезазначеними нормами.
А тому, суд розглянувши та оцінивши матеріали справи дійшов висновку про наявність підстав для постановлення окремої ухвали та направлення її Тернопільській дирекції "Укрпошта" та публічному акціонерному товариству «Укрпошта» .
Частинами 1,2 статті 246 ГПК України передбачено, що суд, виявивши при вирішенні спору порушення законодавства або недоліки в діяльності юридичної особи , державних чи інших органів, інших осіб, постановляє окрему ухвалу, незалежно від того, чи є вони учасниками судового процесу.
Суд може постановити окрему ухвалу у випадку зловживання процесуальними правами, порушення процесуальних обов`язків, неналежного виконання професійних обов`язків (в тому числі якщо підписана адвокатом чи прокурором позовна заява містить суттєві недоліки) або іншого порушення законодавства адвокатом або прокурором.
Відповідно до частин 5-7 статті 246 Господарського процесуального кодексу України в окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги яких порушено, і в чому саме полягає порушення.
Окрема ухвала надсилається відповідним юридичним та фізичним особам, державним та іншим органам, посадовим особам, які за своїми повноваженнями повинні усунути виявлені судом недоліки чи порушення чи запобігти їх повторенню. Окрема ухвала щодо прокурора або адвоката надсилається органу, до повноважень якого належить притягнення до дисциплінарної відповідальності прокурора або адвоката відповідно.
З метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, суд встановлює у ній строк для надання відповіді залежно від змісту вказівок та терміну, необхідного для їх виконання.
Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України.
Виходячи з наведеного вище, суд вбачає наявність певних недоліків у роботі працівників Тернопільської дирекції «Укрпошта» , так як ними не було належно виконано покладені на них службові обов`язки по доставці рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, яким надсилалося поштове відправлення з позначкою «Судова повістка» , яким надсилалася ухвала суду від 20.03.2020 адресованої відповідачу по даній справі, як це встановлено в статті 242 Господарського процесуального кодексу України та пунктами 99-1,99-2,106,114,116 Правил надання послуг поштового зв`язку.
У зв`язку з чим, суд вбачає за необхідне надіслати окрему ухвалу для усунення вказаних недоліків у роботі Тернопільської дирекції "Укрпошта" та публічному акціонерному товариству «Укрпошта» .
Щодо строку усунення недоліків то суд враховує, те, що дирекції Укрпошти необхідно буде провести роз`яснювальну роботу серед своїх працівників, для чого можлива необхідність у проведенні нарад, зборів чи іншого зібрання і скупчення великої кількості людей А тому, враховуючи карантинні заходи введені згідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» , (з 22 травня 2020 року до 22 червня 2020 року), які не виключено можуть бути продовжені, суд постановляє провести заходи по усуненню недоліків у роботі, які передбачають проведення нарад, зборів чи іншого скупчення великої кількості людей в одному місці, після завершення карантину, а у даний час провести дистанційне обговорення та доведення до відома працівників Укрпошти змін до Правил надання послуг поштового зв`язку введених постановою КМУ від 20 травня 2020 року № 392.
На підставі наведеного та керуючись статтями з 232 по 236, 246 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Направити окрему ухвалу рекомендованою кореспонденцією Тернопільській дирекції "Укрпошта", (вул. Чорновола,1, м. Тернопіль, 46001) та публічному акціонерному товариству «Укрпошта» (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22).
2. Звернути увагу Тернопільській дирекції "Укрпошта" на необхідність усунення зазначених в окремій ухвалі виявлених судом недоліків в діяльності цього товариства та запобігання їх повторенню у майбутньому.
3. Враховуючи карантинні заходи введені згідно до постанови КМУ від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (з 22 травня 2020 року до 22 червня 2020 року), які не виключено можуть бути продовжені, суд постановляє провести заходи по усуненню недоліків у роботі працівників Укрпошти, які передбачають проведення нарад, зборів чи іншого скупчення великої кількості людей в одному місці, після завершення карантину, а у даний час провести дистанційне обговорення та доведення до відома працівників Укрпошти Правил надання послуг поштового зв`язку щодо правила вручення кореспонденції суду.
4. Про вжиті заходи проінформувати Господарський суд Тернопільської області, справа № 921/19/20, суддя Гевко В.Л.
5.Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями) та може бути оскаржена чи заперечена в порядку та строки, передбачені статтями з 254 по 257 ГПК України.
6. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями) з 27.05.2020.
Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за Веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/sud5022/.
Суддя В.Л. Гевко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2020 |
Оприлюднено | 29.05.2020 |
Номер документу | 89484644 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Гевко В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні