ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
28.05.2020Справа № 910/7313/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О., розглянувши матеріали заяви
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код: НОМЕР_1 )
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, будинок 25А; ідентифікаційний код: 40738451)
2) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний код: НОМЕР_2 )
3) ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ; ідентифікаційний код: НОМЕР_3 )
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: ОСОБА_6 ( АДРЕСА_4 ; ідентифікаційний код: НОМЕР_4 )
про визнання недійсними правочинів та рішень, визначення розміру статутного капіталу та часток учасників
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо", ОСОБА_2 та ОСОБА_3 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: ОСОБА_6 , в якому позивач просить суд:
- визнати недійсним правочин з відчуження прав власності на частки у розмірі 100% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо", що оформлений актом приймання-передачі частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" від 23.04.2020;
- визнати недійсним правочин з відчуження права власності на частку у розмірі 100% у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо", що оформлений актом приймання-передачі частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" від 07.05.2020;
- визнати недійсними всі рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" від 08.05.2020 оформлені Рішенням № 7 загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" (про звільнення з посади директора ОСОБА_1 та про призначення на посаду директора ОСОБА_3 );
- визначити розмір статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" у розмірі 1 000 (одна тисяча) грн. 00 коп., а часток учасників у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" таким чином:
· розмір частки учасника ОСОБА_1 у грошовому виразі номінальною вартістю становить 500 (п`ятсот) гривень 00 коп., що складає 50% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо";
· розмір частки учасника ОСОБА_6 у грошовому виразі номінальною вартістю становить 500 (п`ятсот) гривень 00 коп., що складає 50% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо".
Як про це вказує позивач 05.05.2020 державним реєстратором Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Василенком В.І. було проведено реєстраційну дію № 10741050001061551, якою було змінено склад учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо", а саме, виключено із складу учасників товариства ОСОБА_1 та ОСОБА_6 . Замість вказаних осіб до складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" було включено ОСОБА_2 .
Підставою вказаної реєстраційної дії був акт приймання-передачі частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" від 23.04.2020, справжність підписів позивача, третьої особи та відповідача-2 на якому засвідчена приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Майдибурою О.В.
Однак, позивач вказує, що він не підписував вказаний акт приймання-передачі частки і приватний нотаріус Майдибура О.В. не посвідчувала справжність підпису позивача на такому акті.
Відтак, оскільки, позивач не підписував акт приймання-передачі частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" від 23.04.2020 та відповідно не мав жодного волевиявлення на відчуження своєї частки у статутному капіталі товариства. Отже, вказаний правочин, що оформлений актом приймання-передачі частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" від 23.04.2020, підлягає визнанню недійсним відповідно до статей 203 і 215 ЦК України.
Відповідно, подальший правочин, що був вчинений та рішення, що були прийняти підлягають визнанню недійсними.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що справа № 910/7313/20 підлягає одноособовому розгляду в порядку загального позовного провадження, враховуючи характер спірних правовідносин, з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Також, позивачем подано заяву про витребування доказів.
В обґрунтування поданої заяви позивач вказує, що 05.05.2020 державним реєстратором Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Василенком В.І. було проведено реєстраційну дію № 10741050001061551, якою було змінено склад учасників відповідача-1, а саме, виключено зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" ОСОБА_1 та ОСОБА_6 . Замість вказаних осіб до складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" було включено ОСОБА_2 .
Підставою зазначеної реєстраційної дії був акт приймання-передачі частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" від 23.04.2020, справжність підписів позивача, третьої особи та відповідача-2 на якому засвідчена приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Майдибурою Оксаною Василівною.
На переконання позивача, для означуваного акта було нібито використано нотаріальний бланк НОМЕР_5 , засвідчення справжності підписів зареєстровано в реєстрі нотаріальних дій за реєстраційними номерами 5795, 5796, 5797.
21.05.2020 приватному нотаріусу Майдибурі О . В. було подано адвокатський запит Іщенка Д.Ю. № 21/05/20-1. В той час, позивач вказує, що на означений запит була надана відповідь частково.
Отже, як про це вказує позивач, та з чим у свою чергу погоджується суд, для всебічного встановлення обставин справи необхідно витребувати у приватного нотаріуса Майдибури О.В. таку інформацію:
- які нотаріальні дії зареєстровано в реєстрі нотаріальних дій за 2020 р. за реєстраційними номерами 5795, 5796, 5797, які особи зверталися за вчиненням відповідних нотаріальних дій;
- для якої саме нотаріальної дії та чи щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" було використано нотаріальний бланк НОМЕР_5 та який особі було видано документ, для якого було використано нотаріальний бланк НОМЕР_5 .
Позивач, також зазначає про необхідність витребування копій документів щодо вказаних нотаріальних дій, адже, дана інформація потрібна для встановлення факту, чи підроблено акт приймання-передачі частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" від 23.04.2020. Оскільки, на переконання позивача підробленим є акт, на якому справжність підписів засвідчена приватним нотаріусом Майдибурою О.В., то саме в неї слід витребувати інформацію про нотаріальні дії, для яких був використаний вказаний нотаріальний бланк, а також про дії, що були зареєстровані під вказаними реєстраційними номерами.
Крім того, позивач просить суд витребувати в Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації всі документи з реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо", адже, у позивача наявні лише копії неналежної якості.
Позивачем на адресу Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації було направлено адвокатський запит №25/05/20-1 від 25.05.2020 для отримання документів з реєстраційної справи, однак, відповідь на нього не надійшла.
Згідно ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Таким чином, з огляду на викладене вище, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, існує необхідність у дослідженні обставин віжчудження спірного майна (часток у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо") з власності ОСОБА_1 та ОСОБА_6 , в тому числі, й безпідставного заволодіння таким майном ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , у зв`язку з чим, суд вважає за необхідне задовольнити заяву позивача та витребувати докази у справі.
Керуючись ст. 12, 50, 81, 176, 177, 181, 182 та 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Підготовче засідання призначити на 24.06.20 о 15:20 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 18.
3. Запропонувати відповідачам у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали:
- подати до суду відзив на позовну заяву із врахуванням вимог ст. 165 ГПК України, з нормативно обґрунтованими поясненнями по суті заявлених вимог та доданням оригіналів для огляду та належним чином завірених копій підтверджуючих документів, на які міститься посилання у відзиві. Звернути увагу відповідача, що відзив повинен містити мотиви повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на законодавство
- надати суду докази направлення відзиву з доданими до нього документами на адресу позивача.
4. Запропонувати позивачу у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив із врахуванням вимог ст. 166 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням положень ч. 3-6 ст. 165 ГПК.
- надати суду докази направлення відповіді на відзив з доданими до нього документами на адресу відповідачів;
- надати суду оригінали доданих до позовної заяви документів для огляду в засіданні
5. Запропонувати відповідачам у п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив подати до суду заперечення із врахуванням вимог ст. 167 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням положень ч. 3-6 ст. 165 ГПК. Надати суду докази направлення заперечень з доданими до них документами на адресу позивача.
6. Запропонувати відповідачам надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які він очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
7. Запропонувати ОСОБА_6 у п`ятиденний строк з дня отримання ухвали надати суду письмові нормативно обґрунтовані пояснення з викладенням своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення щодо позову, оформлені з урахуванням вимог ч.ч. 3-7 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.
8. Задовольнити заяву ОСОБА_1 про витребування доказів.
9. Витребувати у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Майдибури Оксани Василівни (вул. Саксаганського, 133-А, м. Київ, 01032) інформацію:
- які нотаріальні дії зареєстровано в реєстрі нотаріальних дій за 2020 за реєстраційними номерами 5795, 5796, 5797, та про те, які особи зверталися за вчиненням нотаріальних дій, які були зареєстровані за реєстраційними номерами 5795, 5796, 5797;
- для якої саме нотаріальної дії було використано нотаріальний бланк НОМЕР_5 та якій особі було видано документ, для якого було використано нотаріальний бланк НОМЕР_5 .
10. Витребувати у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Майдибури Оксани Василівни (вул. Саксаганського, 133-А, м. Київ, 01032) належним чином засвідчені копії:
- сторінок реєстру нотаріальних дій, на яких вказано про нотаріальні дії, зареєстровані у 2020 році за реєстраційними номерами 5795, 5796, 5797, а також про нотаріальну дію, для якої було бланк нотаріального документа НОМЕР_5;
- документів, щодо яких вчинялися нотаріальні дії та які були зареєстровані у 2020 за реєстраційними номерами 5795, 5796, 5797, та витребувати копію документа, для якого був використаний бланк нотаріального документа НОМЕР_5.
11. Витребувати у Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації (вул. Б. Хмельницького, 24, м. Київ, 01054) належним чином засвідчені копії всіх документів з реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Біо" (ідентифікаційний код: 40738451).
12. Витребувані документи надати суду у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали. У разі неможливості надання витребуваних документів/інформації, надати суду письмові пояснення щодо неможливості їх надання.
13. Звернути увагу сторін на положення ст. 81 Господарського процесуального кодексу України щодо витребування доказів.
14. Попередити позивача, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин витребуваних судом документів, позов відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України може бути залишений без розгляду.
15. Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.
16. Повідомити, що сторони відповідно до ст. 192 Господарського процесуального кодексу України, можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
17. Довести до відома сторін, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд має право стягувати в дохід Державного бюджету України з винної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
18. Повідомити учасників справи про проведення судом підготовчого засідання.
19. Учасникам процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження, яких повинні бути оформлені у відповідності з вимогами ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
20. Запропонувати учасникам судового процесу під час дії карантину брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програми Microsoft Teams у порядку ст. 197 Господарського процесуального кодексу України.
21. Повідомити учасникам судового процесу облікові записи Microsoft Teams судді Баранова Д.О. - Baranov_judge@ki.arbitr.gov.ua та секретаря судового засідання Зарудньої О.О. - zarudnya.o@ki.arbitr.gov.ua.
22. Запропонувати учасникам судового процесу для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання подати до суду заяву (засобами поштового зв`язку, на електронну пошту суду (підписану, за наявності, електронним підписом) або до скриньки для кореспонденції, встановленої у приміщенні канцелярії суду) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програми Microsoft Teams із зазначенням його облікового запису (логіну).
Ухвала набрала законної сили 28.05.2020 та оскарженню не підлягає.
Суд звертає увагу учасників судового процесу, що відповідно до п. 4 Розділу Х "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені ст. 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину.
Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Суддя Д. О. Баранов
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Учасники процесу можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2020 |
Оприлюднено | 01.06.2020 |
Номер документу | 89517238 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Баранов Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні