Рішення
від 22.05.2020 по справі 673/1400/19
ДЕРАЖНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 673/1400/19

Провадження № 2/673/70/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 травня 2020 р. м. Деражня

Деражнянський районний суд Хмельницької області

в складі: головуючої судді Ягодіної Т.В.,

за участю:

секретаря судового засідання - Ясінської М.О.,

позивача ОСОБА_1 , його представника - ОСОБА_2 ,

представника відповідача - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом

ОСОБА_1

До

Релігійної організації Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії православної церкви України

про визнання рішень загальних парафіяльних зборів та статуту релігійної організації недійсними, -

ВСТАНОВИВ:

В серпні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до релігійної організації Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії православної церкви України (далі ПЦУ) про визнання рішень загальних парафіяльних зборів недійсними.

В обґрунтування позовних вимог вказав, що являється настоятелем релігійної організації Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії Української православної церкви (далі УПЦ), проте позбавлений права приймати участь у богослужіннях у побудованому громадою храмі в зв`язку з тим, що таким протиправно заволоділи прихильники ПЦУ. Зазначив, що жителями с. Галузинці, які не являються членами очолюваної ним релігійної громади, на зборах, які відбулися 23.02.2019 року прийнято рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях релігійної громади та перехід під канонічне підпорядкування Управління Хмельницької єпархії ПЦУ, що було оформлено протоколом №1. Крім того, тими ж особами були проведенні другі збори - 27.02.2019 року за результатами яких: перейменовано релігійну громаду на Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії ПЦУ ; внесено зміни до статуту шляхом прийняття його в новій редакції із назвою Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії ПЦУ , про що складено протокол №2.

Зазначає, що вказані рішення зборів та статут релігійної організації Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії ПЦУ є незаконними оскільки, в супереч п.п.15,16,18,21,58 Статуту, який був чинним на час прийняття таких рішень, ні він, ні жоден із членів релігійної громади не приймали участь у вказаних зборах та прийнятті відповідних рішень, при цьому порушено порядок скликання зборів; на зборах не були присутні всі члени релігійної громади; до статуту в новій редакції внесені зміни та доповнення та в подальшому такий був затверджений не уповноваженою особою.

Ухвалою судді від 20.08.2019 року відкрито провадження у даній справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.

До початку підготовчого засідання позивач подав заяву про збільшення позовних вимог, згідно яких також просив визнати недійсним статут релігійної організації Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії ПЦУ (нова редакція), ухваленого на загальних (парафіяльних) зборах 27.02.2019 року та затвердженого того ж дня керуючим Хмельницькою єпархією ПЦУ, Митрополитом Хмельницьким і Кам`янець-Подільським з підстав зазначених у первісному позові.

Згідно ухвали суду від 21.10.2019 року вказану заяву прийнято до розгляду.

Ухвалою суду від 11.11.2019 року підготовче провадження у даній справі закрито, а справу призначено до судового розгляду по суті.

В судовому засіданні позивач та його представник вимоги позову підтримали в повному обсязі та просили суд його задоволити.

Представник відповідача в суді позов не визнав, вказуючи на необґрунтованість позовних вимог.

Заслухавши сторони, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, об`єктивно оцінивши та дослідивши письмові докази у справі, які мають значення для її розгляду, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Так, статтею 35 Конституції України закріплено право кожного на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров`я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов`язкова.

Згідно зі ст. 4 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" № 987-XII від 23 квітня 1991 року з подальшими змінами та доповненнями (далі - Закон № 987-XII) громадяни України є рівними перед законом і мають рівні права в усіх галузях економічного, політичного, соціального і культурного життя незалежно від їх ставлення до релігії.

Відповідно до ст.7 Закону №987-XII релігійні організації в Україні утворюються з метою задоволення релігійних потреб громадян сповідувати і поширювати віру і діють відповідно до своєї ієрархічної та інституційної структури, обирають, призначають і замінюють персонал згідно із своїми статутами (положеннями). Релігійними організаціями в Україні є релігійні громади.

Згідно зі ст. 8 Закону № 987-XII релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того самого культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об`єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб.

Членство в релігійній громаді ґрунтується на принципах вільного волевиявлення, а також на вимогах статуту (положення) релігійної громади. Релігійна громада на власний розсуд приймає нових та виключає існуючих членів громади у порядку, встановленому її статутом (положенням).

Судом встановлено, що 20.11.1991 року зареєстровано Статут Релігійної організації Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії УПЦ (код ЄДРПОУ 26514305) (а.с.64-65).

ОСОБА_1 згідно указу Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського №53 від 19.11.2012 року призначений настоятелем Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського округу Хмельницької єпархії УПЦ (а.с.63)

В подальшому, 20.06.2017 року на загальних парафіяльних зборах означеної релігійної громади був прийнятий Статут в новій редакції, який затверджений керуючим Хмельницькою єпархією УПЦ - Митрополитом Хмельницьким і Старокостянтинівським (а.с.55-61).

Згідно п.п.1-2 розділу І Статуту вказана релігійна організація є первинним канонічним підрозділом УПЦ та знаходиться в організаційному підпорядкуванні Хмельницької єпархії УПЦ.

Парафія створюється за добровільною згодою віруючих осіб православного віросповідання, які досягли повноліття та з благословення керуючого Хмельницькою єпархією УПЦ.

В силу п.6 розділу І парафія здійснює свою діяльність при дотриманні чинного законодавства України, Статуту про управління УПЦ, Статуту Управління Хмельницької єпархії УПЦ, а також цього Статуту.

Пунктом 12 розділу ІІ Статуту визначено, що парафію очолює настоятель підзвітний єпархіальному архієрею.

При цьому, ІНФОРМАЦІЯ_1 у приміщенні будинку культури с. Галузинці Деражнянського району відбулися загальні (парафіяльні) збори членів релігійної організації Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії УПЦ , на яких було обрано голову зборів, секретаря та лічильну комісію, а також прийнято рішення про перехід релігійної громади під канонічне підпорядкування до Управління Хмельницької єпархії ПЦУ. Загальні збори релігійної громади проводилися за участі 71 особи, про що свідчить протокол № 1 від 23.02.2019 року та список учасників загальних (парафіяльних) зборів (а.с.10-14; а.с. 22-27).

Крім того, на загальних (парафіяльних) зборах членів релігійної організації Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії УПЦ 27 лютого 2019 року прийнято рішення про обрання голови та секретаря загальних (парафіяльних) зборів, членів лічильної комісії, зміну назви релігійної організації на Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької Єпархії ПЦУ та в зв`язку з цим прийняття в новій редакції Статуту релігійної громади; обрання її керівних органів та визначено осіб уповноважених для звернення із Статутом до відповідних органів з метою подальшої його реєстрації, про що вказує протокол №2 від 27.02.2019 року. При цьому, за прийняття вказаних рішень проголосували одноголосно 66 присутніх осіб (а.с.15-21).

Розпорядженням Хмельницької обласної державної адміністрації №234/2019-р від 01 квітня 2019 року, за результатами розгляду документів, які були подані релігійною громадою, у зв`язку з переходом релігійної громади УПЦ під юрисдикцію ПЦУ, керуючись Законом України Про свободу совісті та релігійні організації , було зареєстровано Статут релігійної організації Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії ПЦУ у новій редакції (а.с.28).

Вирішуючи доводи позивача про неправомочність зборів релігійної громади, проведених 23 та 27 лютого 2019 року в порушення п.п.15,16,18,21,58 Статуту, який був чинним на означені дати проведення зборів (в редакції від 20.06.2017 року) , суд враховує наступне.

Згідно п.15 розділу ІІ даного Статуту вищим органом парафіяльного управління є Парафіяльні збори, які за посадою очолює настоятель.

В силу п. 16 цього ж розділу Статуту до складу Парафіяльних зборів належать священнослужителі, церковнослужителі, а також миряни члени парафіяльних зборів, які досягли 18-річного віку, визнають обов`язковість Статуту про управління УПЦ, регулярно беруть участь у богослужінні, сповідуються та причащаються, перебувають у канонічному послухові до настоятеля і не перебувають під забороною чи церковним судом, що забороняє повноцінну участь у богослужбовому житті.

Як підтвердив позивач в судовому засіданні, його було повідомлено про проведення таких зборів, проте він не з`явився.

При цьому на підтвердження приналежності осіб до членів релігійної громади УПЦ, сторона позивача надала суду протокол № 1 від 10.02.2019 року церковно-приходських зборів постійних прихожан релігійної організації Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с.Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії УПЦ згідно якого прийнято рішення про реєстрацію журналу постійних прихожан вказаної релігійної громади та журнал реєстрації постійних прихожан означеної релігійної громади, згідно якого вбачається, що їх кількість становить 79 осіб (а.с.41-46).

А також, протокол парафіяльних зборів релігійної громади №2 від 11.02.2019 року згідно якого 80 присутніх членів парафіяльних зборів одноголосно проголосували за збереження релігійної громади в лоні Канонічної УПЦ з предстоятелем ОСОБА_4 , ОСОБА_5 і всієї України та додаток до вказаного протоколу, яким є список прихожан означеної релігійної громади в кількості 80 осіб (а.с.47-54)

Як встановлено судом, з огляду на інформацію Галузинецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області про зареєстроване та проживаюче населення с. Галузинці Деражнянського району (а.с.121-130), частина осіб, які були зареєстровані як постійні прихожани у журналі реєстрації та в додатку до протоколу №2 від 11.02.2019 року на той час являлися неповнолітніми, зокрема: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (п/н у списку Галузинецької сільської ради -118; у журналі реєстрації - 70; у додатку до протоколу №2 -55); ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (п/н у списку Галузинецької сільської ради -119; у журналі реєстрації - 71; у додатку до протоколу №2 -56 ), ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (п/н у списку Галузинецької сільської ради -178; у журналі реєстрації - 53; у додатку до протоколу №2 -73), ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ( н/п у списку Галузинецької сільської ради -179; у журналі реєстрації - 54; у додатку до протоколу №2 -74), ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (н/п у списку Галузинецької сільської ради -181; у журналі реєстрації - 55; у додатку до протоколу №2 -72), що свідчить про невідповідність таких за віковим цензом вимогам зазначеним у п. 16 Статуту.

Також, суд враховує, що у журналі реєстрації постійних прихожан за №1 та №2 значиться одна особа - позивач ОСОБА_1 , прізвища осіб ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , ( №9- №10 відповідно) викреслені, проте нумерація кількості осіб продовжується з вказівкою на № 11 під яким значиться ОСОБА_13 , яка, в свою чергу, активно брала участь у зборах від 23 та 27 лютого 2019 року правомочність яких оспорюється позивачем.

Крім того, особи ОСОБА_14 та ОСОБА_15 були двічі зазначені у додатку до протоколу №2 від 11.02.2019 року за № 9 та №21 та відповідно 22 і 49.

Суд приймає до уваги, що списки постійних прихожан, які містять вказані Журнал реєстрації та додаток до протоколу №2 від 11.02.2019 року формувалися незадовго до проведення оспорюваних зборів. При цьому, рішення церковно-приходських зборів постійних прихожан про реєстрацію Журналу постійних прихожан релігійної громади, яке оформлено протоколом №1 від 10.02.2019 року ухвалювалося за участю настоятеля храму та 18 присутніх осіб в той час як кількість постійних прихожан, з огляду на надані позивачем документи, становить 79 (80) осіб, що вказує на коливання в їх кількості.

Враховується судом і те, що, у релігійній громаді відсутнє фіксоване членство, а Статутом як УПЦ так і ПЦУ не визначено умови та порядок вступу (прийому) в члени релігійної громади, що позбавляє суд однозначно констатувати про відсутність членства релігійної громади УПЦ у осіб, які приймали рішення на зборах від 23 та 27 лютого 2019 року. При цьому, суд встановив, що всі особи, які приймали згадані рішення, на відміну від тих, які значаться у Журналі реєстрації постійних прихожан та додатку №2 до протоколу від 11.02.2019 року являються жителя с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької області.

За таких обставин, суд приходить до висновку про недоведеність позивачем належними доказами приналежність осіб, які значаться у журналі реєстрації постійних прихожан та додатку до протоколу №2 від 11 лютого 2019 року, до членів релігійної організації Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії УПЦ та їх дійсну кількість, оскільки докази, які надані з цього приводу є сумнівними.

Відповідно до п.18 та п. 21 Статуту (в редакції від 20.06.2017 року) парафіяльні збори скликаються настоятелем спільно з Парафіяльною радою або, за благословенням єпархіального архієрея, у міру потреби, але не рідше ніж один раз на рік.

Парафіяльні збори на яких розглядається питання про зміну підлеглості (юрисдикції) релігійної громади вважаються чинними за умови присутності усіх членів Парафіяльних зборів.

Разом з тим, з огляду на зміст ч.ч.3-5 ст. 8 Закону № 987-XII (в редакції зі змінами, внесеними згідно Закону № 2673-VIII, які діють з 31.01.2019року) держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних та організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості шляхом внесення відповідних змін до статуту (положення) релігійної громади. Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюється не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до статуту (положення) релігійної громади.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів відповідної релігійної громади, які підтримали таке рішення.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту підлягає реєстрації в порядку, встановленому статтею 14 цього Закону .

Відповідно до ст.14 Закону № 987-XII для реєстрації статуту (положення) релігійної громади громадяни в кількості не менше десяти чоловік, які утворили її і досягли 18-річного віку, подають заяву та статут (положення) на реєстрацію до обласної державної адміністрації.

Зміни і доповнення статутів (положень) релігійних організацій підлягають реєстрації в тому ж порядку і в ті ж терміни, що і реєстрація статутів (положень).

Згідно п.3 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи № 2673-VIII (діє з 31.01.2019 року), статути (положення) релігійних організацій мають бути приведені у відповідність із цим Законом упродовж одного року з дня набрання ним чинності. До приведення статутів (положень) у відповідність із цим Законом релігійні організації керуються положеннями діючих статутів (положень) у частині, що не суперечить цьому Закону.

Зважаючи на таке, суд приходить до висновку, що положення, зокрема п..18 та п.21 розділу ІІ Статуту УПЦ суперечать вказаному Закону та відповідно вважаються такими, що не підлягають застосуванню у правовідносинах, які виникли після 31.01.2019 року, а тому посилання позивача на їх порушення під час проведення зборів 23 та 27 лютого 2019 року є недоречними.

Суд також відхиляє посилання сторони позивача на порушення п.58 розділу V Статуту УПЦ згідно з яким зміни та доповнення до Статуту вносяться на розгляд Парафіяльних зборів уповноваженими представниками парафії і набирають чинності лише після їх затвердження керуючим Хмельницької єпархією УПЦ, і реєструються в тому ж порядку що і Статут.

Як було встановлено судом, по суті рішеннями, які ухвалені загальними (парафіяльними) зборами 23 та 27 лютого 2019 року було змінено підлеглість у канонічних та організаційних питаннях, здійснено перехід під канонічне підпорядкування Управління Хмельницької єпархії ПЦУ, змінено назву релігійної організації та прийнято в зв`язку з цим Статут в новій редакції.

Згідно п. 11.3 розділу 11 Статуту, ухваленого загальними (парафіяльними) зборами від 27.02.2019 року даний Статут підлягає реєстрації в державних органах після його затвердження єпархіальним архієреєм Хмельницької єпархії ПЦУ (а.с. 29-36).

Доказів, які б достовірно вказували, що особа, яка затвердила 27.02.2019 року вказаний Статут, не являється керуючим Хмельницькою єпархією ПЦУ, Митрополитом Хмельницьким і Кам`янець-Подільським, позивач не надав.

Крім того, позивач як на підставу для звернення до суду зазначав про порушення права його та прихожан релігійної громади УПЦ на сповідування своєї релігії, оскільки їх позбавлено доступу до храму, де проводяться ритуальні обряди.

Згідно положень ч.7 та ч.8 ст. 8 Закону № 987-XII зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав такої релігійної громади, крім випадку, встановленого статтею 18 цього Закону .

Частина громади, не згідна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову релігійну громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником (користувачем).

З пояснень сторін в суді вбачається, що ні прихожани релігійної громади УПЦ, ні позивач як настоятель цієї громади, не зверталися до релігійної громади ПЦУ про можливість почергового відправлення церковних ритуалів та обрядів в приміщенні церкви.

За таких обставин, суд не знаходить достатнього аргументованими та доведеними належними і допустимими доказами порушення прав позивача ОСОБА_1 та релігійної громади УПЦ на сповідування своєї релігії в результаті зміни конфесійності.

Враховуючи вищевикладене, суд констатує, що право релігійної громади на зміну канонічної належності, що мало місце 23 лютого 2019 року на парафіяльних зборах та внесення відповідних змін до Статуту шляхом прийняття його в новій редакції, що відбулося 27 лютого 2019 року свідчить про дотримання визначених ст. 8 Закону № 987-XII принципів на спільне задоволення релігійних потреб і на вільну зміну підлеглості у канонічних питаннях.

Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні від 14 червня 2007 року у справі Свято-Михайлівська Парафія проти України зазначив, що в той час, як свобода віросповідання - це, перш за все, особиста справа кожного, вона також означає, серед іншого, свободу сповідувати релігію самому або в об`єднанні з іншими, публічно та в колі тих, хто поділяє цю віру. Оскільки релігійні громади традиційно існують у вигляді організованих структур, стаття 9 має тлумачитись в світлі статті 11 Конвенції, яка захищає об`єднання від невиправданого втручання з боку держави.

Будь-які повноваження держави оцінювати легітимність релігійних поглядів є несумісними з її обов`язком, визначеним у практиці суду, бути нейтральною та безсторонньою.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про безпідставність та необґрунтованість позовних вимог та ухвалює рішення про відмову у задоволенні позову.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст..ст. 141, 258-259, 263-265, 354 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

В позові ОСОБА_1 до Релігійної організації Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії православної церкви України про визнання рішень загальних парафіяльних зборів та статуту релігійної організації недійсними відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування сторін:

-позивач - ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ;

-відповідач - Релігійна організація Релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Галузинці Деражнянського району Хмельницької єпархії православної церкви України , місцезнаходження: Хмельницька область, Деражнянський район, с. Галузинці, вул. Комарова, 26/1, код ЄДРПОУ 26514305.

Повний текст рішення виготовлено 29.05.2020 року.

Суддя: Т. В. Ягодіна

СудДеражнянський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення22.05.2020
Оприлюднено01.06.2020
Номер документу89534957
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —673/1400/19

Рішення від 19.10.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Музика М.В.

Ухвала від 28.09.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Музика М.В.

Ухвала від 06.08.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Музика М.В.

Ухвала від 02.08.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Музика М.В.

Ухвала від 07.07.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулейков Ігор Юрійович

Постанова від 26.05.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулейков Ігор Юрійович

Ухвала від 18.05.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулейков Ігор Юрійович

Ухвала від 26.11.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулейков Ігор Юрійович

Постанова від 06.10.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Купельський А. В.

Постанова від 06.10.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Купельський А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні