Справа №766/25179/19
н/п 1-кс/766/5114/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.05.2020 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участі секретаря: ОСОБА_2 , слідчого: ОСОБА_3 , представника власника майна адвоката ОСОБА_4 , розглянувши клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_5 , про арешт майна,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням в якому просив: накласти арешт на майно, вилучене 19.05.2020 в ході проведення обшуку у ТОВ «Панацея» (код ЄДРПОУ 31757369) за адресою: м. Запоріжжя, вул. Волзька, буд. 24, а саме: частини розкомплектованого обладнання для розливу та укупорювання пляшок об`ємом 0,5л: закупорювальна частина, частина для розливу, головка для моноблоку, термотунель, транспортувальна стрічка, моноблок, яке, зі слів директора ОСОБА_6 , є власністю ТОВ «Панацея» (код ЄДРПОУ 31757369).
В обґрунтування клопотання посилався на те, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32019230000000100 від 21.11.2019 за фактом незаконного придбання, зберігання, транспортування з метою збуту, а також збуту на території Херсонської області незаконно виготовлених алкогольних напоїв, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України.
Так, невстановлені особи протягом 2019-2020 року здійснюють незаконні придбання, зберігання, транспортування з метою збуту, а також збут на території Херсонської області та інших регіонів України незаконно виготовлених алкогольних напоїв та спиртовмісних антисептичних засобів.
Під час досудового розслідування отримані відомості про те, що з метою виконання замовлення щодо транспортування та збуту сировини (спирту), невстановлені особи, використовуючи власні можливості та капітал, організували на території м. Запоріжжя накопичення незаконно виготовленої сировини (спирту) та її розповсюдження по регіонам України.
Встановлено, що ТОВ «Панацея» (ЄДРПОУ 31757369, юридична адреса: м. Запоріжжя, вул. Волзька, буд. 24) здійснює діяльність по виробництву фармацевтичних препаратiв, а саме: спиртовмісні лікарські засоби (Вітасепт 96%, Вітасепт 70%). Має ліцензію на виготовлення лікарських засобів серія АВ №501299, видану в 2010 році.
Встановлено, що в кінці 2019 і березні 2020 років ТОВ «Панацея» отримало нові реєстраційні свідоцтва на виробництво лікарських засобів.
В ході аналізу фінансово-господарської діяльності ТОВ «Панацея» встановлено, що в період з грудня 2016 по квітень 2020 років товариством не зареєстровано жодної операції (податкової накладної) з продажу ТМЦ.
Згідно відомостей податкової звітності підприємства з ПДВ за 2020 рік, будь-які операції відсутні. В свою чергу, підприємство надає послуги з оренди нежитлового приміщення підприємству ПрАТ "ВФ УКРАЇНА" та здійснює оплату послуг з електро-водопостачання та вивіз побутового сміття.
В ході обшуку, проведеного на підставі ухвали слідчого судді від 22.04.2020 на території та в приміщеннях ТОВ «Панацея» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Волзька, буд. 24, виявлено та вилучено частини розкомплектованого обладнання для розливу та укупорювання пляшок об`ємом 0,5л: закупорювальна частина, частина для розливу, головка для моноблоку, термотунель, транспортувальна стрічка, моноблок. Вилучене майно передано на відповідальне зберігання директору ТОВ "Панацея" ОСОБА_6 . Під час обшуку та в ході допиту як свідка, ОСОБА_6 пояснив, що частини обладнання є власністю ТОВ «Панацея»» та тривалий час зберігаються на території ТОВ «Панацея» з метою подальшого можливого використання для виготовлення еліксирів, документи щодо походження (придбання) обладнання у ТОВ «Панацея» відсутні у зв`язку з крадіжкою у 2014 році.
Оглядом частин розкомплектованого обладнання встановлено, що воно не містить слідів тривалого зберігання (пилу, іржі), що може свідчити про використання зазначеного обладнання для незаконного виготовлення підакцизних товарів.
Слідчий в судовому засіданні подане клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Представник власника майна в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, мотивуючи це тим, що вилучене обладнання не використовувалося підприємством у незаконній діяльності, більш того, вказане обладнання не використовувалося взагалі, тому воно і зберігалося розкомплектованим. Підприємство придбало його з метою використання у господарській діяльності, однак поки всі дозволи не було отримано, обладнання залишалося не введеним у експлуатацію.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає, що клопотання не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Згідно п.1 ч.2 ст.170 КПК України вбачається, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України встановлено, що випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Частиною 2 ст. 173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, зокрема, повинен врахувати можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу) та наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Згідно ч.1 ст.98 КПК України вбачається, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Слідчим суддею встановлено, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32019230000000100 від 21.11.2019 за фактом незаконного придбання, зберігання, транспортування з метою збуту, а також збуту на території Херсонської області та інших регіонів України незаконно виготовлених алкогольних напоїв та спиртовмісних антисептичних препаратів, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України.
В ході обшуку, проведеного на підставі ухвали слідчого судді від 22.04.2020 на території та в приміщеннях ТОВ «Панацея» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Волзька, буд. 24, виявлено та вилучено частини розкомплектованого обладнання для розливу та укупорювання пляшок об`ємом 0,5л: закупорювальна частина, частина для розливу, головка для моноблоку, термотунель, транспортувальна стрічка, моноблок.
Постановою слідчого від 20.05.2020 року вказане майно визнано речовим доказом у кримінальному провадженні. Мотивів визнання вказаного майна речовим доказом у постанові слідчим не зазначено, окрім того, що обладнання не містить слідів пилу та іржі, що може свідчити про його використання. Разом з тим, відповідно до вищезазначеної постанови та протоколу обшуку, на момент відшукання та вилучення обладнання для розливу та укупорювання пляшок було розкомплектоване, що виключає можливість його використання. Допитаний в якості свідка ОСОБА_6 пояснив, що частини обладнання є власністю ТОВ «Панацея»» та тривалий час зберігаються на території ТОВ «Панацея» з метою подальшого можливого використання для виготовлення еліксирів.
На підставі викладеного слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим не надано належних доказів того, що розкомплектоване обладнання, вилучене 19.05.2020 в ході проведення обшуку у ТОВ «Панацея» (код ЄДРПОУ 31757369) за адресою: м. Запоріжжя, вул. Волзька, буд. 24, використовувалося у незаконній діяльності та може бути доказом в рамках кримінального провадження № 32019230000000100.
Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, суддя
У Х В А Л И В :
Відмовити в задоволенні клопотання старшого слідчогоз особливоважливих справслідчого управлінняфінансових розслідуваньГУ ДФСу Херсонськійобласті,Автономній РеспубліціКрим там.Севастополі ОСОБА_3 ,погодженого зпрокурором відділупрокуратури Херсонськоїобласті ОСОБА_5 ,про арештмайна, вилученого 19.05.2020 в ході проведення обшуку у ТОВ «Панацея» (код ЄДРПОУ 31757369) за адресою: м. Запоріжжя, вул. Волзька, буд. 24, а саме: частини розкомплектованого обладнання для розливу та укупорювання пляшок об`ємом 0,5л: закупорювальна частина, частина для розливу, головка для моноблоку, термотунель, транспортувальна стрічка, моноблок.
Апеляційна скаргана ухвалуслідчого суддіможе бутиподана протягомп`яти днівз дняїї оголошеннябезпосередньо доапеляційного судуХерсонськоїобласті.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2020 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 89558251 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Радченко Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні