ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"02" червня 2020 р.Справа № 922/4325/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Шарко Л.В.
при секретарі судового засідання Васильєвій Л.О.
розглянувши матеріали справи
за позовом АТ "Українська залізниця", м. Київ до ТОВ "Корт-07", м. Ізюм про стягнення 359 796,00 грн. за участю представників:
позивача - не з`явився,
відповідача - з`явився.
ВСТАНОВИВ:
АТ "Українська залізниця", м. Київ звернулось до господарcького суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить стягнути з ТОВ "Корт-07", м. Ізюм штраф в сумі 359 796,00 грн. за Договором №163/2019-ЦЮ від 21.10.19р. про надання послуг з ремонту лінійного обладнання локомотивів. Судові витрати просить покласти на відповідача.
Ухвалою суду від 02.01.20р. прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду від 21.02.20р. продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів по 01.04.20р.
Ухвалою суду від 12.03.20р. підготовче засідання відкладено на "30" березня 2020 р. о 14:00 год.
Ухвалою суду від 30.03.20р. закрито підготовче провадження по справі №922/4325/19 та призначено розгляд справи по суті в судовому засіданні на "29" квітня 2020 р. о 10:00 год.
Ухвалою суду від 29.04.20р. за заявою представника позивача відкладено судове засідання відкласти на "02" червня 2020 р. о 10:00 год. Продовжено строк розгляду справи по суті на строк дії карантину.
20.05.20р. від представника позивача надійшла заява про відкладення розгляду справи на більш пізній час, у зв`язку з введенням карантину на всій території України та просить суд наступне засідання провести в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
02.04.20р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Таким чином, на виконання вимог закону, приймаючи до уваги продовження строку розгляду справи по суті, суд вважає за можливе задовольнити заяву позивача про відкладення судового засідання та відкладати судове засідання на іншу дату за строк дії карантину.
Згідно з частиною 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» , учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до частин 7, 8, 11 статті 197 Господарського процесуального кодексу України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.
Так, у частині 2 статті 197 Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до частин 3-4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04 квітня 2020 року №332 Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України продовжено режим карантину на термін до 22 травня 2020 року.
23 квітня 2020 року наказом Державної судової адміністрації України N 196 внесено зміни до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду. (далі-Порядок)
Так, у відповідності до ч.ч. 1-5 розділу ІІІ Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
У заяві учасник справи обов`язково зазначає: назву суду; номер судової справи;
- дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім`я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.uа); номер телефону для зв`язку із судом; відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.
Як вбачається з заяви позивача, вона подана у відповідності до положень чинного законодавства України, у зв`язку з чим, суд вважає за можливе її задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 15, 177, 182, 183, 234, п.2 ст.254, п.3 ст. 255, ч.4 розділу Х Прикінцевих положень, п. п. 9 п. 1 розділу ХІ Перехідних положень ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву позивача про відкладення судового засідання, яка надійшла до суду 20.05.20р., - задовольнити.
2. Судове засідання відкласти на відкласти на "10" червня 2020 р. о 14:00 год.
3. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Харківської області (61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 8-й під`їзд, зал №332, 3 пов.).
4. Заяву позивача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
5. Провести судове засідання призначене на "10" червня 2020 р. о 14:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням представником позивача власних технічних засобів.
6. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі з сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
7. Дана ухвала не входить до переліку ухвал які оскаржуються окремо від рішення суду, в порядку ст. 255 ГПК України. Заперечення на дану ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на відповідне рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвалу складено та підписано 04.06.20р.
Суддя Л.В. Шарко
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2020 |
Оприлюднено | 05.06.2020 |
Номер документу | 89623651 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Здоровко Людмила Миколаївна
Господарське
Господарський суд Харківської області
Шарко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні