ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
09.06.2020Справа № 22/234
Господарський суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О., дослідивши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова установа "Європейська факторингова компанія розвитку" про заміну сторони (позивача/стягувача) у справі № 22/234
за позовом Закритого акціонерного товариства Страхова компанія "Мега-Поліс"
до 1) Закритого акціонерного товариства Страхова компанія "Інкомстрах"
2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобинський м`ясокомбінат"
про стягнення коштів в порядку регресу
без повідомлення (виклику) представників сторін
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 20.08.2010 у справі № 22/234 (суддя Самсін Р.І.) позов Закритого акціонерного товариства Страхова компанія "Мега-Поліс" задоволено та відповідно стягнуто із Закритого акціонерного товариства "Страхова компанія "Інкомстрах" на користь Закритого акціонерного товариства "Страхова компанія "Мега-Поліс" 24 990 грн. страхової виплати в порядку регресу, 2 063, 22 грн. пені, 470, 29 грн. судових витрат та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобинський м`ясокомбінат" на користь Закритого акціонерного товариства "Страхова компанія "Мега-Поліс" 4 661, 64 грн. суми понесених збитків в порядку регресу, 83 грн. судових витрат.
06.09.2010 на виконання вказаного вище рішення Господарським судом міста Києва видано накази.
04.06.2020 до Господарського суду міста Києва надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова установа "Європейська факторингова компанія розвитку", якою останнє просить суд здійснити заміну сторони позивача/стягувача - Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Мега-Поліс" його правонаступником - Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова установа "Європейська факторингова компанія розвитку" щодо стягнення відповідно до рішення Господарського суду міста Києва від 20.08.2010 у справі № 22/234.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Частиною 1 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; найменування суду, до якого вона подається; номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Разом з тим, суд вказує, що належним доказом направлення заяви про заміну сторони правонаступником є зокрема, опис вкладення, який згідно з п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник об`єкта поштового зв`язку перевіряє відповідність вкладення опису, розписується на обох примірниках і проставляє відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.
Абзацом 27 ч. 2 Загальної частини Правил надання послуг поштового зв`язку закріплено, що розрахунковий документ - це документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення заяви по справі може бути, зокрема, бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фіскальним чеком про відправлення.
Суд дослідивши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова установа "Європейська факторингова компанія розвитку" про заміну сторони (позивача/стягувача) вказує, що заявником в якості доказів направлення вказаної заяви надано суду копії фіскальних чеків та список № 01/06/2020-3, з якого вбачається, що поштове повідомлення № 0600000550849 01.06.2020 було направлено на адресу Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Інкомстрах", а поштове повідомлення № 0600000550865 на адресу Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Мега-Поліс".
В той же час, враховуючи викладене вище та з огляду на відсутність описів вкладення у поштові повідомлення № 0600000550849 та № 0600000550865, суд позбавлений можливості встановити, що вказаними поштовими повідомленнями на адреси учасників справи було надіслано саме заяву про заміну сторони (позивача/стягувача) у справі як це передбачено ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, а не будь який інший документ.
Згідно з ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
З огляду на викладене вище, враховуючи те, що позивачем при поданні заяви про заміну сторони (позивача/стягувача) у справі не дотримано вимоги ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку повернути таку заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова установа "Європейська факторингова компанія розвитку" без розгляду.
Керуючись ст. 42, ч. 4 ст. 170 та ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова установа "Європейська факторингова компанія розвитку" про заміну сторони (позивача/стягувача) - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 09.06.2020
Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Д.О. Баранов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2020 |
Оприлюднено | 12.06.2020 |
Номер документу | 89739300 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Баранов Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні