Справа №2-249/ 2008 р.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
„ 8 „ грудня 2008 року Володарський районний суд Київської області
у складі:
головуючого судді Яковенко О.М.
при секретарі Кулинич Г.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Володарка справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Володарської районної державної адміністрації, Київської області , 3-я особа Логвинська сільська рада Володарського району, Київської області, Володарський районний відділ земельних ресурсів про визнання права і виділення земельних ділянок (паїв) в натурі на місцевості на землях, які використовувались під фермерське господарство
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з вказаною позовною заявою в якій посилались на те, що в 1992 році ОСОБА_1 була надана земельна ділянка розміром 33 га. для ведення фермерського господарства, про що свідчить Державний акт від 23.09.2005 року №1145-12-13.
На земельній ділянці було створене фермерське господарство „Григоренко", був відкритий рахунок в банку, була виготовлена печатка та свій штамп.
Штат членів господарства складався з: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3.
Починаючи з 1996 року вони не можуть отримати земельні ділянки (паї), на які вони мають право відповідно до Закону України „Про фермерське господарство".
Відповідач зобов'язаний на підставі Закону України „Про фермерське господарство" надати кожному члену фермерського господарства „Григоренко" земельні паї розміром не меншим за паї, які надані на цій місцевості колишнього колгоспу, а саме по 4, 62 га. На підставі розпорядження райдержадміністрації Володарський районний відділ земельних ресурсів зобов"язаний визначитися в якому місці має бути розташована земельна ділянка кожного з працівників фермерського господарства „Григоренко". Загальна площа надання земельних часток (паїв) працівникам фермерського господарства „Григоренко" повинна складати 18.48 га землі єдиного масиву, тому позивачі просили суд, визнати за ними право на отримання земельних часток(паїв), розташованих на території Логвинської сільської ради Володарського району по 4, 62 га кожному, примусити Володарську районну державну адміністрацію виконати обов'язок щодо надання позивачам земельних паїв в натурі на місцевості з земель бувшого фермерського господарства „Григоренко", яке існувало з 1992 року і мало площу земельного наділу в натурі на місцевості розміром 33 га без умовної кадастрової оцінки.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_2, яка є представником позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_3 уточнені позовні вимоги підтримала.
Представник Володарської районної державної адміністрації позову не визнав, пояснив суду, що позивачам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надано дозвіл на виготовлення технічної документації зі складання державних актів на право приватної власності на земельні ділянки в розмірі середньої частки 4, 62 умовних кадастрових гектарів в межах Логвинської сільської ради на площі 9, 24 га в умовних кадастрових гектарах, а позивачі ОСОБА_4 та ОСОБА_3 не мають права на земельну частку, оскільки не були членами фермерського господарства.
Представники третіх осіб позову не визнали, посилаючись на те, що відповідачі ОСОБА_4 і ОСОБА_3 не мають права на земельну частку пай, так як не були членами фермерського господарства, а позивачам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надано дозвіл на виготовлення технічної документації з складання державних актів на право приватної власності на земельні ділянки в розмірі середньої частки 4, 62 умовних кадастрових гектарів.
Заслухавши пояснення сторін, третіх осіб, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що у 1992 році було створене фермерське господарство „Григоренко", членами фермерського господарства були позивачі.
10 червня 1992 року Володарською районною державною адміністрацією було зареєстровано Статут фермерського господарства „Григоренко", що вбачається з пояснень представника позивачів та Статуту фермерського господарства „Григоренко".
З дослідженого в судовому засіданні Статуту вбачається, що членами фермерського господарства є: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6,
У судовому засіданні представник позивача пояснив суду, що ОСОБА_6 вибула з членів фермерського господарства.
Про те, що у фермерському господарстві працювали позивачі підтвердили свідки ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10Ю, ОСОБА_11
Відповідно до ст.3 Закону України „Про фермерське господарство" членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, які досягай 14-річного віку, інші члени сім"ї, родичі, які об"єдналися для спільного ведення фермерського господарства, визнають і дотримуються положень Статуту фермерського господарства.
Членами фермерського господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом).
Посилання представника відповідача та третіх осіб в тому, що позивачі ОСОБА_12Є та ОСОБА_3 не були членами фермерського господарства „Григоренко" спрощені Статутом фермерського господарства.
За ст.4 Закону України „Про фермерське господарство" головою фермерського господарства є його засновник ОСОБА_1.
Володарська районна рада народних депутатів Київської області було зареєстровано свідоцтво №2, державний реєстраційний №216-2-СГ від 10 червня 1992 року.
Для ведення фермерського господарства було надано 33 га землі, про що свідчить державний акт Б №025300.
За рішенням Володарської районної ради від 1.04.1994 року припинено право ОСОБА_1: користуватися частиною земельної ділянки площею 28 га, земля передана була до земель запасу Логвинської сільської ради.
Це підтверджено копією рішення.
Відповідно до ст.7 ч.5 Закону України „Про фермерське господарство" громадянам України - членам фермерських господарств передається безоплатно у власність надані їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради.
Це положення не поширюється на громадян, які раніше набули права на земельну частку (пай).
Позивачі не набули раніше права на земельну частку (пай)..
Як зазначено у довідці №386 від 26.05.03 року, виданої Логвинською сільською радою Володарського району, що ОСОБА_1 має земельну ділянку в розмірі 5 га для ведення фермерського господарства в селі Логвин на землях запасу сільської ради і яку фактично використовує.
Згідно зі ст.13 Закону України „Про фермерське господарство" члени фермерського господарства мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю).
Членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність із раніше наданих їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради.
Розмір земельної частки (пай) члена сільськогосподарського підприємства розташованого на території Логвинської сільської ради становить 4, 62 умовних кадастрових гектарів.
Таким чином позивачі, як члени фермерського господарства „Григоренко" мають право на земельну частку в розмірі 4, 62 га умовних кадастрових гектарі».
За ст.32 Земельного кодексу громадянам України - членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність надані їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради.
Згідно ст.81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.
Підставою набуття права на землю є безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян, яка провадиться в разі: одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації визначених цим Кодексом.
Згідно до ст.152 Земельного кодексу України захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання прав
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ст. 31, 32, 81, 116, 152 Земельного кодексу України „Про фермерське господарство", суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 право на земельну ділянку у розмірі земельної частки (пай) по 4, 62 га умовних кадастрових гектарах, кожному.
Логвинській сільській раді Володарського району Київської області передати земельну ділянку у власність позивачам.
Володарській районній державній адміністрації Київської області надати дозвіл на виготовлення технічної документації із складання державних актів на право приватної власності на земельні ділянки в розмірі середньої частки (пай) 4, 62 га умовних кадастрових гектарів кожному.
Володарському районному відділу земельних ресурсів розглянути виготовлену технічну документацію і після проходження землевпорядної експертизи подати її на затвердження райдержадміністрації.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Володарський районний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Суд | Володарський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 8979323 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володарський районний суд Київської області
Яковенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні