Ухвала
17 червня 2020 року
м. Київ
справа № 740/5345/19
провадження № 51-2832ск20
Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу захисника ОСОБА_4 в інтересах засудженого ОСОБА_5 на вирок Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області
від 28 січня 2020 року та ухвалу Чернігівського апеляційного суду від 05 травня
2020 року,
встановив:
ЗахисникОСОБА_4 звернувся до суду з касаційною скаргою на вищевказані судові рішення.
Перевіривши касаційну скаргу на відповідність вимогам ст. 427 КПК, колегія суддів дійшла висновку, щоїїслід залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків.
Так, згідно зіст. 427 КПКу касаційній скарзі має бути зазначено: судове рішення, що оскаржується; обґрунтування вимог особи, яка подала касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення; вимоги особи, яка подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції.
Відповідно до вимог ч. 1ст. 438 КПКпідставами для скасування або зміни судового рішення судом касаційної інстанції є: істотне порушення вимог кримінального процесуального закону та неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність. При вирішенні питання про наявність зазначених у ч. 1ст. 438 КПКпідстав суд касаційної інстанції має керуватисястаттями 412 - 413 КПК.
Отже, посилаючись на незаконність судових рішень, особа, яка подає касаційну скаргу, повинна вказати на конкретні порушення закону, передбачені у ст. 438 КПК,
що є підставою для їх зміни чи скасування, а також належним чином обґрунтувати свої доводи.
Всупереч указаним вимогам закону захисник ОСОБА_4 , посилаючись на незаконність постановлених щодо ОСОБА_5 судових рішень, не вказує на конкретні порушення закону, передбачені у ст. 438 КПК, що є підставою для їх скасування чи зміни, а також не наводить обґрунтування свої доводів.
Натомість, захисник, не погоджуючись з оцінкою доказів, по суті заперечує правильність установлення фактичних обставин кримінального провадження, що відповідно до статей 433, 438 КПК не відноситься до підставдля скасування або зміни судових рішень судом касаційної інстанції.
Також, перераховуючи у касаційній скарзі докази, які захисник вважає недопустимими, він не наводить відповідного обґрунтування своїм доводам у цій частині, а також не зазначає як це вплинуло на законність та обґрунтованість судових рішень, що було б підставою для їх зміни чи скасування.
Крім того, усупереч ч. 4ст. 427 КПКзахисником не додано до касаційної скарги оформлених належним чином документів, що підтверджують його повноваження відповідно до вимогст. 50 КПК.
Окрім цього, згідно з ч. 5 ст. 427 КПК,до касаційної скарги додаються копії судових рішень, що оскаржуються, які захисник ОСОБА_4 до своєї скарги не долучив.
Наявність вказаних недоліків у скарзі, зважаючи на те, що суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах касаційної скарги, перешкоджає вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.
Відповідно до ст. 429 КПК, суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених ст. 427 КПК, постановляє ухвалу
про залишення касаційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки скарги
і встановлюється строк, необхідний для їх усунення, що не може перевищувати п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, котра подала касаційну скаргу.
Врахувавши вищенаведене, керуючись положеннями ст. 429 КПК, з огляду
на те, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених ст.427КПК, колегія суддів дійшла висновку, що скаргу необхідно залишити без руху і надати строк на усунення недоліків.
Керуючись ст. 429 КПК, Суд
постановив:
Касаційну скаргу захисника ОСОБА_4 в інтересах засудженого ОСОБА_5 залишити без руху та встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків касаційної скарги п`ятнадцять днів з дня її отримання.
Роз`яснити, що касаційна скарга повертається в разі, якщо особа в установлений строк не усунула недоліків касаційної скарги, залишеної без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_6 Судді:
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 89903664 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Кишакевич Лев Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні