Справа № 357/5880/20
2/357/2597/20
У Х В А Л А
іменем України
23.06.2020 cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Орєхов О. І. розглянувши позовну заяву з додатками ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю НВП Машинобудівний завод Ремполімермаш про стягнення невиплаченої заробітної плати, компенсації за невикористану відпустку та виплату середнього заробітку за весь час затримки, -
В С Т А Н О В И В:
16 червня 2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю НВП Машинобудівний завод Ремполімермаш в якому просив:
- стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю НВП Машинобудівний завод Ремполімермаш на його користь невиплачену заробітну плату за період з 01 березня 2020 року по 31 березня 2020 року в сумі 9157,45 грн.;
- стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю НВП Машинобудівний завод Ремполімермаш на його користь середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (сума станом на 18 червня 2020 року складає 22867,38 грн.);
- стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю НВП Машинобудівний завод Ремполімермаш на його користь грошову компенсацію за всі не використані дні щорічної відпустки в сумі 13531,05 грн.;
- стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю НВП Машинобудівний завод Ремполімермаш на його користь компенсацію втрати частини заробітної плати у зв`язку з затримкою термінів її виплати у сумі 100,73 грн.;
- стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю НВП Машинобудівний завод Ремполімермаш на його користь відшкодування моральної шкоди у розмірі 5000,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
У відповідності до вимог ст. 184 ЦПК України, позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Нормами статей 175 та 177 ЦПК України регламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Встановлено, що позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам встановленим ЦПК України.
Згідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною другою ст. 133 ЦПК України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із ст. 7 ЗУ Про Державний бюджет України на 2020 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102,00 грн.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Пільга по сплаті судового збору у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі не поширюється на вимогу про відшкодування моральної шкоди. Судовий збір за дану позовну вимогу підлягає сплаті на загальних засадах.
Верховний суд у постанові від 28 листопада 2018 року у справі № 761/11472/15-ц зазначив, що вимога про відшкодування моральної шкоди, визначена у грошовому вимірі, є майновою вимогою, а отже, судовий збір підлягає стягненню як за вимогу майнового характеру.
Відповідно до пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подачу до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлений судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму (10510,00 грн.).
Частиною 4 ст. 263 ЦПК України передбачено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Враховуючи вищевикладене, встановлено, що позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою, яка містить вимоги, щодо яких встановлені пільги щодо сплати судового збору та вимогу майнового характеру - відшкодування моральної шкоди у розмірі 5000,00 грн. Однак, в матеріалах справи відсутнє підтвердження про сплату ним судового збору у розмірі визначеному чинним законодавством або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суддя прийшов до висновку, що він позбавлений можливості відкрити провадження у справі, а тому, вважає за необхідне, залишити позовну без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору. яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, позивачу ОСОБА_1 необхідно надати до суду оригінал квитанції чи іншого платіжного документу про сплату судового збору за вимогу майнового характеру у розмірі 840,80 грн. або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону
Судовий збір в розмірі зазначеному в ухвалі має бути перераховано або внесено до БЦ УК/м. Біла Церква/22030101, код за ЄДРПОУ 38009832, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA 338999980313151206000010043, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір (ДСА України,050).
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач згідно ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись, ст.ст. 185, 259-261, 352-354 ЦПК України,-
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю НВП Машинобудівний завод Ремполімермаш про стягнення невиплаченої заробітної плати, компенсації за невикористану відпустку та виплату середнього заробітку за весь час затримки - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених вище недоліків у строк який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяО. І. Орєхов
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2020 |
Оприлюднено | 26.06.2020 |
Номер документу | 90032914 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Орєхов О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні