СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"26" червня 2020 р. Справа № 480/3736/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Гелети С.М., розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Гружчанської сільської ради про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває справа за вищевказаним позовом. Ухвалою від 23.06.2020 відкрито провадження, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
25.06.2020, засобами електронного зв`язку, ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Клопотання обґрунтоване тим, що на момент розгляду справи позивач не знає, чи було прийнято рішення сільської ради за результатами розгляду його заяви про затвердження проекту землеустрою, тому в разі надання відповідачем такого рішення ОСОБА_1 бажає надати усні пояснення та аргументи щодо такого рішення.
Суд відмовляє в задоволенні вказаного клопотання з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї зі сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
За правилами ч. 6 ст. 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, а також якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Таким чином, питання щодо виклику учасників справи для надання пояснень у справі вирішується судом з урахуванням необхідності заслуховування таких пояснень. З огляду на доводи заяви, зміст позовних вимог, характер спірних правовідносин у цій справі, суд не вбачає необхідності на даний час надання пояснень сторонами у зазначеній справі у ході її розгляду, у зв`язку з чим підстави для виклику сторін відсутні.
При цьому суд враховує практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах у контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі - Конвенція), яка свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не в кожному випадку (рішення від 08 грудня 1983 року у справі "Аксен проти Німеччини", заява № 8273/78; рішення від 25 квітня 2002 року у справі "Варела Ассаліно проти Португалії", заява № 64336/01).
Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявник (в одній із зазначених справ) не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.
ЄСПЛ вказав на те, що відмову в проведенні публічного розгляду не можна вважати необґрунтованою, оскільки під час провадження у справі не виникло ніяких питань, які не можна було вирішити шляхом дослідження письмових доказів.
В даному випадку кожен з учасників справи може користуватися своїми процесуальними правами та обов`язками, визначеними ст. 44 КАС України із урахуванням норм, передбачених главою 10 "Розгляд справ за правилами спрощеного позовного провадження" КАС України.
Бажання сторін у справі викласти під час публічних слухань свої аргументи, висловлені ними в письмових та додаткових поясненнях, не зумовлюють необхідності призначення справи до розгляду з викликом її учасників.
Суд також зазначає, що провадження у справі відкрито ухвалою від 23.06.2020, копія такої ухвали направлена сторонам, відповідачу встановлено строк для подання відзиву на позов. Станом на 26.06.2020 Гружчанська сільська рада копії ухвали не отримала, відзиву на позов ОСОБА_1 не подала.
Крім того, відповідно до п. 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України строк, в тому числі подання відзиву, продовжуються на строк дії карантину, про що також було зазначено в ухвалі про відкриття провадження.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 установлено з 22.05.2020 до 31.07.2020 карантин та продовжено на всій території України дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
Таким чином строк для подання Гружчанською сільською радою відзиву на позов разом із відповідними доказами не сплив, що виключає на даний час наявність питання про надання сторонами усних пояснень з приводу тих чи інших доказів та обставин справи.
Керуючись ст. ст. 12, 248, 256, 257, 262 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи з викликом (повідомленням) сторін - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 26.06.2020.
Суддя С.М. Гелета
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2020 |
Оприлюднено | 28.06.2020 |
Номер документу | 90071179 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.М. Гелета
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні