Ухвала
Іменем України
02 липня 2020 року
м. Київ
справа № 359/3543/17
провадження № 51-3062ск20
Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу адвоката ОСОБА_4 в інтересах ТОВ «Альянс Будівельників України» на ухвалу Київського апеляційного суду від 16 червня 2020 року про повернення апеляційної скарги,
встановив:
Київський апеляційний суд ухвалою від 16 червня 2020 року повернув апеляційну скаргу представника ТОВ «Альянс Будівельників України» в особі ОСОБА_4 на вирок Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 13 травня 2017 року, яким між прокурором Генеральної прокуратури України та ОСОБА_5 затверджено угоду про визнання винуватості за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (далі КК).
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду апеляційної інстанції, адвокат ОСОБА_4 , діючи в інтересах ТОВ «Альянс Будівельників України», звернувся до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою. Вважає, що рішення суду апеляційної інстанції прийнято з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, а тому підлягає скасуванню.
Зокрема, вказує, що відповідно до ст. 393 Кримінального процесуального кодексу України (даліКПК) апеляційну скаргу на вирок суду на підставі угоди мають право подати, в тому числі, інші особи у випадках, передбачених цим Кодексом. Той факт, що ТОВ «Альянс Будівельників України» є іншою особою, яка має право на оскарження згаданого вироку суду, підтверджується матеріалами кримінального провадження, згідно з якими злочинними діями засудженого завдано шкоду не лише державі, а і ТОВ «Альянс Будівельників України». Так, суддя доповідач не з`ясувала вказаних обставини та безпідставно повернула апеляційну скаргу.
Перевіривши викладені в касаційній скарзі доводи та додану до неї копію судового рішення, Суд дійшов висновку, що у відкритті касаційного провадження слід відмовити на таких підставах.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 428 КПК передбачено, що суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження, якщо з касаційної скарги, наданих до неї судових рішень та інших документів вбачається, що підстав для задоволення скарги немає.
Як вбачається з долученої копії оскаржуваного судового рішення, суддя апеляційного суду, повертаючи представнику ТОВ «Альянс Будівельників України» апеляційну скаргу, керувався приписами п. 2 ч. 3 ст. 399 КПК, а своє рішення мотивував тим, що представник вказаного товариства не є особою, яка має право на апеляційне оскарження вироку Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 13 травня 2017 року щодо ОСОБА_5 .
З реєстру судових рішень встановлено, що у кримінальному провадженні №12017000000000391 від 14 квітня 2017 року Бориспільським міськрайонним судом Київської області 13 травня 2017 року ухвалено вирок на підставі угоди, укладеної між прокурором Генеральної прокуратури та ОСОБА_5 . Відповідно до тексту зазначеного вироку будь-яка згадка про ТОВ «Альянс Будівельників України», як потерпілого і в будь-якому іншому статусі та контексті відсутня. Крім цього, обставин, які дозволяють із впевненістю ідентифікувати ТОВ «Альянс Будівельників України» з точки зору наявності порушених його прав, свобод та інтересів, не встановлено.
Таким чином, твердження адвоката про те, що вирок суду у вказаному кримінальному провадженні стосується прав та інтересів ТОВ «Альянс Будівельників України», не підтверджені, а переконливих доказів на спростування позиції апеляційного суду в касаційній скарзі не наведено.
За частиною 1 ст. 412 КПК істотними порушеннями вимог кримінального процесуального закону є такі порушення вимог цього Кодексу, які перешкодили чи могли перешкодити суду ухвалити законне та обґрунтоване судове рішення.
Відповідно до ч. 4 ст. 475 КПК вирок на підставі угоди може бути оскаржено у порядку, передбаченому цим Кодексом, на підставах, передбачених ст. 394 КПК, в тому числі й іншою особою (захисником чи представником іншої особи), але при цьому суддя-доповідач під час відкриття провадження має впевнитися, що у тексті вироку зазначено такі дані, які прямо вказують на конкретну особу, або визнані встановленими такі обставини, які дозволяють апеляційному суду (судді-доповідачеві) з впевненістю ідентифікувати іншу особу; крім того, вирок має стосуватися прав, свобод та інтересів цієї іншої особи.
Вказане узгоджується з висновком, зробленим у постанові об`єднаної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 18 травня 2020 року у справі № 639/2837/19.
Однак у цьому конкретному випадку Верховний Суд не встановив істотних порушень кримінального процесуального закону, а отже суд апеляційної інстанції дійшов правильного висновку про повернення апеляційної скарги представника ТОВ «Альянс Будівельників України», оскільки вирок суду який був предметом оскарження, не містить прямих даних або будь-яких згадок про товариство, які дозволяють з впевненістю ідентифікувати його як іншу особу.
За таких обставин колегія суддів не вбачає підстав для задоволення касаційної скаргипредставника ТОВ «Альянс Будівельників України», у зв`язку з чиму відкритті касаційного провадження слід відмовити відповідно до вимог п. 2 ч. 2 ст. 428 КПК.
Враховуючи викладене, керуючись п. 2 ч. 2ст. 428КПК, Суд
постановив:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою представника ТОВ «Альянс Будівельників України» ОСОБА_4 на ухвалу Київського апеляційного суду від 16 червня 2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 90202690 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бородій Василь Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні