Ухвала
від 06.07.2020 по справі 911/1974/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"06" липня 2020 р. м. Київ Справа № 911/1974/18

Суддя Бабкіна В.М., розглянувши позовну заяву і додані до неї документи

за кредиторською заявою Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19; код ЄДРПОУ 43141267)

у справі № 911/1974/18

за заявою ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Арт-Пласт" (07415, Київська обл., Броварський р-н, с. Зазим`є, вул. Молодіжна, буд. 3; код ЄДРПОУ 32487006)

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Арт-Пласт" (07415, Київська обл., Броварський р-н, с. Зазим`є, вул. Молодіжна, буд. 3; код ЄДРПОУ 32487006)

про банкрутство,

встановив:

У провадженні господарського суду Київської області (суддя Бабкіна В.М.) перебуває справа № 911/1974/18 за заявою ліквідатора ТОВ "Арт-Пласт" про банкрутство ТОВ "Арт-Пласт".

01.06.2020 р. господарським судом Київської області було здійснено на офіційному веб-сайті Верховного Суду публікацію оголошення № 64866 про відкриття провадження у справі № 911/1974/18 про банкрутство ТОВ "Арт-Пласт".

02.07.2020 р. до господарського суду Київської області надійшла заява Головного управління ДПС у м. Києві б/н, б/д (вх. № 13394/20 від 02.07.2020 р.) про визнання грошових вимог до боржника в сумі 66541,40 грн.

Суд, дослідивши матеріали вищезазначеної заяви ГУ ДПС у м. Києві, вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 3 ст. 45 КУзПБ, до заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.

У ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом (ч. 4 ст. 60 КУзПБ).

Згідно з підпунктом 10 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, за подання вказаної вище кредиторської заяви підлягає сплаті судовий збір у сумі 4204,00 грн.

Як вбачається з матеріалів заяви ГУ ДПС у м. Києві б/н, б/д (вх. № 13394/20 від 02.07.2020 р.) про визнання грошових вимог, заявником не додано доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.

Натомість, кредиторська заява містить клопотання про відстрочення сплати судового збору до прийняття судом рішення по суті.

В обґрунтування клопотання заявник посилається на те, що Законом України Про судовий збір визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Так, відповідно до статті 2 Закону платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене Законом.

Відповідно до Закону суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

У такій ситуації слід враховувати право сторони на судовий захист та оскарження судового рішення, адже, відповідно до статті 8 Закону України Про судоустрій і статус суддів ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

Тобто, майнове становище не має бути перепоною доступу до суду у випадках, коли судові витрати становлять явну перешкоду доступові до правосуддя, а відстрочення та розстрочення сплати судового збору особі, яка через важкий майновий стан не може його сплатити, направлено на забезпечення доступності до правосуддя та реалізацію права таких осіб на судовий захист.

Заявник зазначає, що з метою приведення у відповідність до норм Бюджетного кодексу України наказом Міністерства Фінансів України від 28.01.2002 р. № 57 Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету було затверджено Інструкцію про складання і виконання розпису державного бюджету України, пунктом 1 якої передбачено, що річний розпис асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету) - це розпис асигнувань загального і спеціального фондів державного бюджету на рік у розрізі головних розпорядників бюджетних коштів (далі - головних розпорядників) за програмною класифікацією видатків та кредитування бюджету й повною економічною класифікацією видатків бюджету без розподілу за періодами року. Лише затверджений розпис є підставою для затвердження в установленому порядку кошторисів, планів асигнувань, тощо. Розпис Державного бюджету України на відповідний рік має бути збалансованим та складатися відповідно до бюджетних призначень, установлених у законі про Державний бюджет України.

У зв`язку з тим, що на сьогодні розпочато поетапне фінансування ДПС, на рахунках ГУ ДПС у м. Києві наявні кошти на сплату судового збору. Проте, у зв`язку з труднощами та тривалістю процедури в отриманні необхідної суми на сплату судового збору від органів Казначейства заявник звертається до суду з проханням відстрочити сплату судового збору.

Суд зазначає, що питання оплати судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір", статтею 1 якого визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 вказаного Закону, про що було вказано вище.

Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Отже, вказаною вище нормою Закону визначено вичерпний перелік суб`єктів, для яких може бути відстрочено чи розстрочено сплату судового збору, та вичерпний перелік підстав, за яких відповідне клопотання може бути задоволене.

Заявник - ГУ ДПС у м. Києві не відноситься до категорій осіб, для яких передбачено можливість відстрочення або розстрочення сплати судового збору.

Крім цього слід зазначити, що статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Суд звертає увагу заявника на те, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності заяв чи скарг; оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб (рішення Європейського суду з прав людини від 20.05.2010 р. у справі "Пелевін проти України", від 30.05.2013 р. у справі "Наталія Михайленко проти України").

Окрім того, у рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Креуз проти Польщі" від 19.06.2001 р. зазначено, що вимога сплати зборів цивільними судами у зв`язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду.

Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для задоволення клопотання заявника про відстрочення сплати судового збору.

Згідно з приписами ч.ч. 1, 2 ст. 46 КУзПБ господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути. Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.

Відтак, суд вважає за необхідне повідомити заявника про виявлені недоліки заяви б/н, б/д (вх. № 13394/20 від 02.07.2020 р.), а саме - ненадання доказів оплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.

Керуючись ст.ст. 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства та ст.ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

постановив:

1. Заяву ГУ ДПС у м. Києві б/н, б/д (вх. № 13394/20 від 02.07.2020 р.) про визнання кредитором у справі № 911/1974/18 з грошовими вимогами у розмірі 66541,40 грн. залишити без руху.

2. Встановити ГУ ДПС у м. Києві строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення заяви без руху, для усунення виявлених недоліків заяви про визнання кредиторських вимог, а саме - надання господарському суду Київської області доказів оплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.

3. Копію ухвали надіслати Головному управлінню ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19).

Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо відповідно до ст.ст. 254, 255 ГПК України.

Ухвалу підписано 06.07.2020 р.

Суддя В.М. Бабкіна

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.07.2020
Оприлюднено07.07.2020
Номер документу90205019
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/1974/18

Ухвала від 19.07.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Бабкіна В.М.

Ухвала від 28.04.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Огороднік К.М.

Ухвала від 21.04.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Огороднік К.М.

Ухвала від 14.04.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Огороднік К.М.

Ухвала від 05.04.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Огороднік К.М.

Ухвала від 16.03.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Огороднік К.М.

Ухвала від 04.03.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Бабкіна В.М.

Ухвала від 04.03.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Бабкіна В.М.

Ухвала від 28.01.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Бабкіна В.М.

Постанова від 13.01.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Огороднік К.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні