Справа № 305/2229/19
Провадження по справі №2/305/214/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.06.2020. Рахівський районний суд Закарпатської області
у складі: головуючої судді Бліщ О.Б.
секретаря судового засідання Вербещука В.А.,
за участю: позивача ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2
представника відповідача - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рахів цивільну справу за позовом Релігійної організації Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви до ОСОБА_4 про зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Рахівського районного суду з позовною заявою до ОСОБА_4 про зобов`язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви (православної церкви України) - є релігійною організацією, що входить до складу Закарпатської єпархії Української православної церкви України (далі - Парафія), діючи на підставі Статуту (нова редакція), рішення про затвердження якого прийняте загальними зборами, оформленим протоколом № 1 від 17.02.2019, зареєстрованого розпорядження Голови Закарпатської обласної державної адміністрації 25.04.2019 за № 238.
Парафія є правонаступником Релігійної організації Релігійна громада Української православної церкви Свято-Успенського храму села Ділове Рахівського району Закарпатської області .
Парафія створена за бажанням віруючих громадян для спільного здійснення права на свободу сповідання, вираження та поширення православної віри, для чого здійснює богослужіння, релігійні обряди, церемонії, інші види діяльності, які відповідають її традиціям і правилам.
Парафія є неприбутковою організацією, юридичною особою, має штамп і печатку зі своєю назвою та здійснює діяльність на підставі Статуту у відповідності із законодавством України. Будівлі, споруди, предмету культу, об`єкти соціального, добродійного та господарського призначення, інше майно Парафії, створене за власний рахунок, набуте від інших осіб та держави на законних підставах, є власністю Парафії (п. 31 Статуту).
Органами парафіяльного управління є Парафіяльні збори (вищий орган), настоятель та Парафіяльна рада.
Очолює Парафію Настоятель, який здійснює представництво Парафії при вирішенні усіх питань діяльності парафії у всіх установах, підприємствах організаціях, судах з правом підпису від імені парафії фінансово-господарських та інших документів (п. 17, 20 Статуту).
У період між Парафіяльними зборами керівництво Парафією здійснює парафіяльна рада (виконавчий орган), яка складається з голови, помічника та бухгалтера, відповідає за цілісність майна, яке перебуває у власності і користуванні Парафії, вирішує поточні господарські питання Парафії. Голова Парафіяльної ради представляє громаду у правовідносинах з іншими особами, установами, у судах, з правом підпису від імені Парафії фінансово-господарських та інших документів (п. п. 18-20 Статуту).
Відповідно до п. 3 протокольного рішення загальних зборів Парафії № 1 від 17.02.2019, повноваження настоятеля громади протоієрея Майора І.М. (відповідача) - припинено.
Пунктом 6 протокольного рішення Головою парафіяльної ради призначено ОСОБА_1 , що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 04.07.2019.
Зазначене рішення загальних зборів є чинним та недійсним судом не визнавалося.
Незважаючи на припинення повноважень настоятеля Парафії згідно правомочного рішення загальних зборів, ОСОБА_4 (відповідач) продовжує виконувати повноваження настоятеля та представляти інтереси Парафії у правовідносинах з іншими особами.
Відповідач відмовляється передати новопризначеному органу управління Парафією в особі Голови парафіяльної ради установчі, дозвільні, фінансово-господарські документи, круглу печатку, майно Парафії (матеріальні цінності, будівлі, споруди, ключі від вхідних дверей тощо).
Позивач є власником об`єкта нерухомого майна - житлового будинку загальною площею 48,92 кв. м. по вул. Гагаріна, 17 у с. Ділове Рахівського району Закарпатської області та складових цього об`єкта: гараж, літня кухня, вбиральня, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 179484156 від 03.09.2019 р., будівлі церкви площею 396,49 кв. м. по вул. Визволення, 4-А у с. Ділове Рахівського району Закарпатської області , що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 174783194 від 23.07.2019 р.
На момент подання позову відповідач, не маючи повноважень та без згоди власника, неправомірно здійснює володіння і користування вищезазначеним (церквою, житловим будинком, спорудами) та іншим належним Парафії майном, перешкоджаючи повноважним органам управління та членам Парафії здійснювати володіння та користування цим майном.
Безпідставно володіючи документацією та печаткою Парафії, здійснюючи безпідставно володіння та користування (управління) майном Парафії, відповідач тим самим перешкоджає виконавчому органу Парафії здійснювати свої повноваження відповідно положень Статуту та законодавства.
Лист-вимога позивача до відповідача про передачу виконавчому органу Парафії (Голові парафіяльної ради) установчих, дозвільних, фінансово-господарських документів, круглої печатки, майна Парафії (будівлі, споруди, ключі від вхідних дверей тощо), залишено без відповіді та задоволення, без будь-якої мотивації такого.
Також зазначають, що не визнаючи законність рішення загальних зборів від 17.02.2019, представляючись настоятелем, за допомогою частини прихожан, які також не визнають рішення цих загальних зборів, відповідач неодноразово блокував вільний доступ до храму для прихожан, якими було прийняте рішення про вихід парафії зі сфери впливу Московського Патріархату та припинення повноважень ОСОБА_4 як настоятеля.
Внаслідок неправомірних дій відповідача, яка мають тривалий характер, порушуються права позивача просить зобов`язати ОСОБА_4 упродовж 1 (одного) тижня, з дня набрання законної сили рішенням суду, передати за актом приймання-передачі Парафіяльній раді Релігійної організації Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви (православної церкви України) (ідентифікаційний код 39337007), в особі її Голови ОСОБА_1 , установчі, дозвільні, фінансово-господарські документи, основну круглу печатку, листування, рухоме та нерухоме майно, належне Релігійній організації Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви села Ділове Рахівського району Закарпатської області.
Ухвалою суду від 13.12.2019 відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено проводити у порядку загального позовного провадження. Надано відповідачу 15-денний строк для надання відзиву.
17 лютого 2020 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву. Заперечуючи проти позову, відповідач зазначає, що позов до задоволення не підлягає, з огляду на таке.
По-перше, Позивач зазначає, що Релігійна організація Релігійна громада Свято-Успенського храму Української Православної церкви (Православної церкви України) с. Ділове Рахівського району Закарпатської області (надалі Парафія) є правонаступником Релігійної організації Релігійна громада Української православної церкви Свято-Успенського храму села Ділове Рахівського району Закарпатської області внаслідок реєстрації Розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 25 квітня 2019 року № 238 Про реєстрацію статутів релігійних громад статуту у новій редакції замість статуту релігійної організації Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове, Рахівського району Закарпатської області від 14.10.2018 року, затвердженого Розпорядженням голови Закарпатської ОДА № 704 від 05.11.2018 року. Однак, у відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 14 Закону України Про свободу совісті та релігійні організації для реєстрації статуту (положення) релігійної громади у новій редакції до органу реєстрації статуту подається належним чином засвідчена копія протоколу (або витяг з протоколу) загальних зборів релігійної громади про внесення змін і доповнень до статуту (положення) релігійної громади, ухвалених відповідно до порядку, визначеного у чинному на момент внесення змін статуті (положенні) релігійної громади, із зазначенням списку учасників цих загальних зборів. Згідно п. 2.1. Статуту релігійної громади від 14.10.2018 року, органами парафіяльного управління є Парафіяльні збори, очолювані Настоятелем та Парафіяльна рада, які є чинними за умови присутності на них не менше ніж 2/3 від числі членів Парафіяльних зборів, рішення яких приймаються простою більшістю голосів. Пункт 2.8. зазначеного Статуту передбачає, що Парафію очолює Настоятель, якого призначає єпархіальний архієрей. Згідно п. 5.1. Статуту від 14.10.2018 року зміни і доповнення до цього Статуту вносяться на розгляд Парафіяльних зборів уповноваженими представниками парафії виключно зі згоди єпархіального архієрея і реєструються в тому ж порядку, що і Статут. Як зазначено у п. 6.4. зазначеного Статуту, у разі припинення діяльності парафії її правонаступником виступає Хустська єпархія УПЦ. Після розрахунку з кредиторами та здійснення інших обов`язкових розрахунків майно парафії переходить у розпорядження Хустської єпархії УПЦ.
Таким чином, Релігійна організація Релігійна громада Свято-Успенського храму Української Православної церкви (Православної церкви України) с. Ділове Рахівського району Закарпатської області не може бути правонаступником Релігійної організації Релігійна громада Української православної церкви Свято-Успенського храму села Ділове Рахівського району Закарпатської області , оскільки рішення від 17 лютого 2019 року ухвалені з порушеннями ч. 4 ст. 8, ст. 14 Закону України Про свободу совісті та релігійні організації та п. п. 2.1., 2.8., 5.1., 6.4. чинного на той час Статуту релігійної громади.
По-друге, отримавши лист-вимогу представника Позивача від 19 листопада 2019 року Відповідач 22 листопада 2019 року звернувся до нього за роз`ясненнями, що підтверджується копією листа і формою 8 № 1 відділення поштового зв`язку Ділове, згідно якої Дячук 28 листопада отримав поштове відправлення, а Майор 30 листопада отримав повідомлення про вручення.
По-третє, на порядок денний зборів Релігійної організації Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове, Рахівського району Закарпатської області 17 лютого 2019 року були висунуті наступні питання: про припинення повноважень настоятеля протоієрея ОСОБА_4 вчиняти дії від імені громади у зв`язку із рішенням останнього залишитись в Українській Православній церкві (УПЦ); про зміну підлеглості релігійної організації Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове, Рахівського району Закарпатської області із юрисдикції Української Православної церкви (УПЦ) шляхом виходу зі складу Хустської єпархії УПЦ та переходом до складу Закарпатської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України - ПЦУ) із заміною назви на: Релігійна організація Релігійна громада Свято-Успенського храму Української Православної церкви (Православної церкви України) с. Ділове Рахівського району Закарпатської області ; про внесення змін до Статуту релігійної організації Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове, Рахівського району Закарпатської області шляхом прийняття Статуту у новій редакції; вибори керівного органу релігійної громади (парафіяльної ради і контрольно-ревізійної комісії); визначення осіб, уповноважених підписати заяву до Закарпатської ОДА, а також провести реєстраційні дії. Позивач зазначає, що рішення загальних зборів від 17 лютого 2019 року є чинним та недійсним судом не визнавалося і на цьому базуються його позовні вимоги. Однак, Рахівським районним судом (суддя Бліщ О. Б.) 09 грудня 2019 року відкрито провадження по справі № 305/2247/19 за позовом ОСОБА_7 до Релігійної організації Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви (Православної церкви України) села Ділове Рахівського району Закарпатської області , треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні Відповідача Закарпатська обласна державна адміністрація, державний реєстратор Управління національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації Лендєл Маріанна Василівна про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове, Рахівського району Закарпатської області , проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії, рішення по якій ще не ухвалено.
З огляду на викладене відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог позивача.
На підставі ухвали суду від 31.01.2020 закрито підготовче засідання та призначено справу до судового розгляду по суті.
Ухвалою суду від 17.02.2020 на підставі клопотання представника відповідача до участі у справі залучено до участі у справі ОСОБА_8 , як третю особу без самостійних вимог на предмет спору.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали та просили задовольнити такі з підстав, наведених у позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_4 та його представник ОСОБА_3 просили відмовити у задоволенні позовних вимог через їх необґрунтованість та недоведеність, а також врахувати поданий ними відзив на позовну заяву.
Третя особа без самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_8 , у судове засідання не з`явився. Натомість подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Зазначив, що він не має ніякого відношення до церковного будинку (фари), оскільки його будинок пронумерований за в„– 10 на в„– 17, а церковний будинок - з в„– 17 на в„– 31 , що підтверджується відповідними документами. Окрім цього зазначив, що не заперечує проти задоволення позову.
Заслухавши пояснення сторін та третіх осіб, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, суд вважає, що позов слід задовольнити, з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України Про свободу совісті і релігійні організації релігійні організації в Україні утворюються з метою задоволення релігійних потреб громадян сповідувати і поширювати віру і діють відповідно до своєї ієрархічної та інституційної структури, обирають, призначають і замінюють персонал згідно із своїми статутами (положеннями).
Відповідно до ст. 8 Закону України Про свободу совісті і релігійні організації релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того ж культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об`єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб.
Згідно ст. 13 Закону України Про свободу совісті та релігійні організації релігійна організація визнається юридичною особою з моменту реєстрації її статуту (положення). Релігійна організація як юридична особа користується правами і несе обов`язки відповідно до чинного законодавства і свого статуту (положення).
В пункті 1 роз`яснення Вищого арбітражного Суду №02-5/109 від 29.02.96 зазначається, що відповідно до статей 13 і 14 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації (далі - Закон) релігійні громади одержують правоздатність юридичної особи з моменту реєстрації їх статуту (положення) у обласній, Київській і Севастопольській міських державних адміністраціях, а в Автономній Республіці Крим - в Уряді цієї республіки. Релігійні центри, управління, монастирі, релігійні братства, місії та духовні навчальні заклади визнаються юридичними особами з моменту реєстрації їх статутів (положень) у державному органі України у справах релігій.
Релігійна організація як юридична особа користується правами і несе обов`язки відповідно до чинного законодавства та свого статуту.
Пунктом 2 зазначеного роз`яснення визначено: як визначає стаття 7 Закону, релігійні організації діють відповідно до своєї ієрархічної та інституційної структури, обирають, призначають і замінюють персонал згідно зі своїми статутами (положеннями), а в пункті 6 прописано: Відповідно до статей 17 і 18 Закону кожна релігійна громада (парафія, церква тощо) або інша релігійна організація (монастир, релігійне братство або місія, духовний навчальний заклад), а не релігійне угруповання в цілому (УПЦ-КП, УАПЦ, УГКЦ тощо) або його керівний центр, є власником придбаного чи створеного нею нерухомого майна та коштів і їх єдиним розпорядником .
Судом встановлено, що на підставі розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 25.04.2019 № 238 було зареєстровано у новій редакції статут релігійної організації Релігійна громада Свято-Успенського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) с. Ділове Рахівського району Закарпатської області .
Відповідно до п.п. 2, 3 Статуту релігійна громада (парафія) створюється за бажанням віруючих громадян з благословення єпархіального архієрея. Парафія об`єднує віруючих громадян для спільного здійснення права на свободу сповідання, вираження та поширення православної віри.
Відповідно до п. 6 Статуту парафія у своїй релігійній, адміністративній та фінансовій діяльності підзвітна єпархіальному архієрею.
Відповідно до п. 31 Статуту будівлі, споруди, предмети культу, об`єкти соціального, добродійного та господарського призначення, грошові засоби, література, інше майно, набуте парафією, створене нею за рахунок власних засобів, пожертвуване громадянами, підприємствами, закладами і організаціями, передане державою у власність, а також набуте на інших законних підставах є власністю парафії.
На даний час, парафія володіє будівлею церкви в с. Ділове по вул. Визволення, буд. в„– 4 а Рахівського району Закарпатської області , земельною ділянкою в с. Ділове по вул. Визволення Рахівського району Закарпатської області , пл . 0,1378 га, кадастровий номер 2123682500:09:001:0021 та житловим будинком, розташованим в с. Ділове, вул. Гагаріна, буд. в„– 17 Рахівського району Закарпатської області .
Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №174783194 від 23.07.2019 нежитлова будівля церкви в с. Ділове по вул. Визволення, буд. в„– 4 а Рахівського району Закарпатської області , належить на праві власності Релігійній громаді Свято-Успенського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, яка є позивачем у справі.
Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №174781155 від 23.07.2019 земельна ділянка в с. Ділове по вул. Визволення Рахівського району Закарпатської області , пл. 0,1378 га, кадастровий номер 2123682500:09:001:0021, належить на праві власності Релігійній громаді Свято-Успенського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) с. Ділове Рахівського району Закарпатської області.
Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №179484156 від 03.09.2019 житловий будинок, розташований в с. Ділове, вул. Гагаріна, буд. в„– 17 Рахівського району Закарпатської області , належить на праві власності Релігійній громаді Свято-Успенського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) с. Ділове Рахівського району Закарпатської області.
Очолює Парафію Настоятель, який здійснює представництво Парафії при вирішенні усіх питань діяльності парафії у всіх установах, підприємствах організаціях, судах з правом підпису від імені парафії фінансово-господарських та інших документів (п. 17, 20 Статуту).
Відповідно до п. 20 Голова Парафіяльної ради повноважно представляє релігійну громаду у фінансово-господарських та адміністративних правовідносинах з органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, а також у суді; у необхідних випадках видає доручення для виконання відповідних завдань.
Судом встановлено, що 19 листопада 2019 року позивач ОСОБА_1 , якого на підставі Протоколу № 1 загальних зборів релігійної організації Релігійна громада Свято-Успенського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) с. Ділове Рахівського району Закарпатської області обрано головою Парафіяльної ради, звернувся з письмовою вимогою до відповідача ОСОБА_4 щодо передачі всього належного майна протягом 3 днів з моменту отримання вимоги.
Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення ОСОБА_4 отримав вказане повідомлення 21.11.2019.
Статтею 41 Конституції України передбачено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Статтею 1 Протоколу 11 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено: кожна фізична або юридична особа має право мирно своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свої власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Відповідно до ст. 80 ЦК України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
У відповідності до положень ст.ст. 91, 92 ЦК України юридична особа здатна мати такі ж цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність), як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати лише людині. Цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення. Юридична особа набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом.
Положеннями статті 319 ЦК України встановлено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Згідно із ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Статтею 391 ЦК України передбачено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Аналіз наведених вище норм законодавства України дає підстави для висновку про те, що у разі будь-яких обмежень у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном власник має право вимагати усунення відповідних перешкод, у тому числі шляхом звернення до суду за захистом свого майнового права, зокрема, із позовом про усунення перешкод у користуванні власністю.
Враховуючи вищевказані положення закону та встановлені судом обставини справи, зокрема про те, що Релігійна громада Свято-Успенського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) с. Ділове Рахівського району Закарпатської області володіє будівлею церкви в с. Ділове по вул. Визволення, буд. № 4 а Рахівського району Закарпатської області, земельною ділянкою в с. Ділове по вул. Визволення Рахівського району Закарпатської області , пл. 0,1378 га, кадастровий номер 2123682500:09:001:0021 та житловим будинком, розташованим в с. Ділове, вул. Гагаріна, буд. в„– 17 Рахівського району Закарпатської області , та з огляду на те, що відповідач відмовляється добровільно передати належне на праві власності релігійній організації майно, суд приходить до висновку, що відповідача слід зобов`язати передати таке майно позивачу. А відтак, вимоги за позовом суд вважає підставними та обґрунтованими.
При цьому, суд відхиляє доводи відповідача про те, що рішення загальних зборів від 17 лютого 2019 року на якому базуються позовні вимоги позивача є нечинним та недійсним, оскільки, Рахівським районним судом 09 грудня 2019 року відкрито провадження по справі № 305/2247/19 за позовом ОСОБА_7 до Релігійної організації Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви (Православної церкви України) села Ділове Рахівського району Закарпатської області , треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні Відповідача Закарпатська обласна державна адміністрація, державний реєстратор Управління національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації Лендєл Маріанна Василівна про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове, Рахівського району Закарпатської області , проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії, у зв`язку з тим, що, як зазначено самими відповідачем у відзиві, рішення по даній справі не ухвалено.
З огляду на викладене у суду відсутні підстави вважати, що рішення загальних зборів від 17 лютого 2019 року прийняте із порушенням вимог чинного законодавства.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року № 2 "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції", (п. 27), передбачено, що, виходячи з принципу процесуального рівноправ`я сторін та враховуючи обов`язок кожної сторони довести ті обставини, на які вона посилається, необхідно в судовому засіданні дослідити кожний доказ, наданий сторонами на підтвердження своїх вимог або заперечень, який відповідає вимогам належності та допустимості доказів.
Отже, на позивача, поряд із обов`язком довести факт порушення свого суб`єктивного права відповідачем, також покладено обов`язок довести підставу позову, а саме: обставини, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги і з якими закон пов`язує настання певних правових наслідків, тобто можливість задоволення позову.
Із цих положень випливає необхідність доведення для задоволення позову таких фактів: наявність обставин, з якими закон пов`язує настання певних правових наслідків для позивача (тобто доведення заявленої підстави позову) та факт порушення його суб`єктивного права відповідачем. Недоведеність цих фактів є підставою для відмови в позові за недоведеністю (необґрунтованістю) позовних вимог.
Таким чином, всебічно, повно, об`єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, з`ясувавши обставини, на які посилалася сторони, як на підставу своїх вимог та заперечень, оцінивши належним чином зібрані по справі докази кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв`язок у сукупності, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-81, 141, 258, 259, 264, 265, 268 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Релігійної організації Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви - задовольнити.
Зобов`язати ОСОБА_4 упродовж 1 (одного) тижня, з дня набрання законної сили рішенням суду, передати за актом приймання-передачі Парафіяльній раді Релігійної організації Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви (православної церкви України) (ідентифікаційний код 39337007), в особі її Голови ОСОБА_1 , установчі, дозвільні, фінансово-господарські документи, основну круглу печатку, листування, рухоме та нерухоме майно, належне Релігійній організації Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви села Ділове Рахівського району Закарпатської області.
Судові витрати понесені позивачем стягнути з відповідача.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду або через Рахівський районний суд, Закарпатської області.
Повний текст судового рішення виготовлено 03 липня 2020 року.
Головуюча: Бліщ О.Б.
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2020 |
Оприлюднено | 07.07.2020 |
Номер документу | 90217394 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні